Swiatsportu.pl
Fabian Drzyzga reprezentant Polski w siatkówce

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Fabian Drzyzga po porażce z Iranem: Na razie nie jesteśmy w formie, ale o tym wiedzieliśmy

24 Lipca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Reprezentacja Polski przegrała swoje inauguracyjne spotkanie na igrzyskach olimpijskich z Iranem. Głos po meczu zabrał nasz rozgrywający, czyli Fabian Drzyzga. Słowa siatkarza mogą budzić pewien niepokój, bowiem zawodnik zdradził, iż zespół wie, że nie jest w dobrej formie. Z drugiej strony Drzyzga wlał jednak trochę nadziei w serca polskich kibiców.

  • Fabian Drzyzga skomentował porażkę Polaków z Iranem

  • Nasz rozgrywający wyznał, że drużyna na ten moment nie jest w formie

  • Siatkarz był za to zadowolony, że "Biało-Czerwoni" rozegrali pięć setów

Polscy siatkarze zafundowali dziś nam prawdziwą huśtawkę emocji. Mecz rozpoczął się po myśli naszych mistrzów świata, ale później inicjatywę przejęli Irańczycy, którzy wygrali dwa sety. Podopieczni Vitala Heynan doprowadzili do tie-breaka, w którym napięcie sięgnęło zenitu, ale mecz zakończył się ich porażką, o której więcej przeczytacie tutaj.

Falstart w wykonaniu "Biało-Czerwonych" na łamach TVP Sport zdążył już skomentować Fabian Drzyzga. Nasz rozgrywający jak zwykle przedstawił wszystko czarno na białym, a z jego przekazu wynika, iż forma polskich siatkarzy ma dopiero nadejść.

Andrzej Duda na igrzyskach olimpijskich

Andrzej Duda zaskoczył rywali Łukasza Kubota i Huberta Hurkacza

CZYTAJ DALEJ

Fabian Drzyzga zadowolony z rozegrania pięciu setów

Nasz rozgrywający udzielił wywiadu telewizji TVP Sport, w którego trakcie przyznał, że wraz z kolegami wszyscy zachowują spokój po pierwszej porażce.

- Podchodzimy do tego, jak do normalnego turnieju, staramy się to zrobić. To nasz dziewiąty turniej z trenerem Vitalem. Tym razem zaczęliśmy turniej trochę gorzej - powiedział Fabian Drzyzga.

Ponadto reprezentant Polski w siatkówce wyraził zadowolenie z tego, że "Biało-Czerwoni" rozegrali pięciosetowe spotkanie. Taki mecz drużynie prowadzonej przez Vitala Heynena po przerwie spowodowanej pandemią przydarzył się do dziś tylko raz i było to przegrane starcie z Francją podczas Ligi Narodów w czerwcu tego roku.

- To mnie cieszy, że zagraliśmy dziś pięć setów, bo był to nasz pierwszy kontakt z tą salą. Lepiej wygrać, ale wcześniej z Iranem wygraliśmy 3:2 po nerwowym meczu i odpadliśmy w ćwierćfinale. Może teraz będzie odwrót - stwierdził gracz Asseco Resovi Rzeszów.

Niepokojące słowa reprezentanta Polski w siatkówce po porażce na igrzyskach olimpijskich

Fabian Drzyzga uspokoił co prawda kibiców, mówiąc, że psychologicznie ta porażka nie powinna mieć na nich wpływu. Niestety z drugiej strony mało optymistycznie zabrzmiały jego słowa na temat formy polskich siatkarzy.

- Nigdy nie budowaliśmy formy na pierwsze spotkanie. Ćwierćfinał jest naszym pierwszym szczytem, ale skupiamy się na każdym przeciwniku. Powtórzę się, ale nasza gra musi iść do góry, na ten moment nie jesteśmy w formie, ale o tym wiedzieliśmy - powiedział rozgrywający.

Co prawda podopieczny Vitala Heynena zaznaczył, że dyspozycja polskiego zespołu ma iść do góry, ale niepojące jest to, iż nasi siatkarze tak znakomicie zaprezentowali się w Lidze Narodów, w dziś z tamtej gry zobaczyliśmy bardzo niewiele.

Z pewnością nie ma co na razie siać paniki i należy poczekać do poniedziałku. Wówczas Polacy zagrają z Włochami i zapewne uzyskamy dużo więcej odpowiedzi na temat ich aktualnych możliwości.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: