Swiatsportu.pl
Fame MMA Popek

screen - youtube.com/FAME MMA

Gabriel "Arab" Al-Sulwi zastąpi "Popka" na gali Fame MMA

3 Marca 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Fame MMA 9 na kilka dni przed galą miała bardzo poważne problemy. Z powodu kontuzji ręki z karty walk wypadł Paweł "Popek" Mikołajuw, którego pojedynek z Patrykiem "Kizo" Wozińskim miał być wydarzeniem wieczoru. Federacja znalazła zast

  • Fame MMA 9 odbędzie się w najbliższą sobotę w Łodzi

  • Na kilka dni przed walką wypadł Paweł "Popek" Mikołajuw, który doznał kontuzji ręki

  • Miejsce rapera w walce wieczoru z Patrykiem "Kizo" Wozińskim zastąpił Gabriel "Arab" Al-Sulawi

Fame MMA zorganizuje w sobotę już dziewiątą galę. Na kilka dni przed samym wydarzeniem emocje sięgają zenitu. Dało się to poczuć na niedawnej konferencji prasowej, na której musiała interweniować ochrona po starciu między Jakubem Postaremczakiem a Krystianem "Krychą" Wilczakiem.

Starciem wieczoru miał być pojedynek Pawła "Popka" Mikołajuwa z Patykiem "Kizo" Wozińskim. Obaj wzięli jeszcze udział w niedzielnej konferencji prasowej, a już we wtorek pojawiła się informacja, że do walki nie dojdzie.

Fame MMA znalazła zastępsto dla kontuzjowanego "Popka"

Wszystko przez kontuzję "Popka". Raper miał doznać wieloodłamowego złamania kości śródręcza, przez co czeka go dłuższa przerwa. "Super Express" poinformował, że problemy rapera z ręką pojawiły się już wcześniej, ale nie były na tyle poważne, żeby przerwać treningi. W czwartek raper przejdzie operację.

Wobec tego władze federacji musiały znaleźć dla Wozińskiego nowego rywala. W ostatnich dniach organizatorzy otrzymali kilka propozycji, a ostateczną listę kandydatów zawężono do kilku nazwisk, a wybór pozostawiono "Kizo".

Ostatecznie Woziński postawił na starcie z innym raperem Gabrielem "Arabem" Al-Sulwim. Pojedynek dwóch muzyków odbędzie się na zasadzie boksu pokazowego.

Z tej pary zdecydowanie większe doświadczenie ma Al-Sulwi. "Arab" od dłuższego czasu trenuje jiu-jitsu, a do tego ma występy w różnych federacjach MMA. Sobotni występ będzie jego drugim w Fame MMA. W listopadzie ubiegłego roku jednogłośną decyzją sędziów pokonał wtedy Pawła Tyburskiego.

Gala Fame MMA już w sobotę

Do tego ma występy w federacji Fight Exclusive Night. Tam na zasadach MMA pokonał innych raperów Bartłomieja "Ruby'ego" Brzezińskiego i Macieja "Wujka Samo Zło" Gnatowskiego, z którym walczył na zasadach boksu pokazowego.

Na gali Fame MMA 9 odbędzie się dziesięć pojedynków. Kibice będą świadkami m.in. pierwszego w karierze pojedynku Kamili Wybrańczyk, narzeczonej Artura Szpilki, która zmierzy się z Zusje Astafiewą. Do tego po raz pierwszy w oktagonie wystąpi znany youtuber Sylwester Wardęga, który zmierzy się z Kacprem Błońskim.

Na sobotniej gali odbędzie się także walka o pas mistrzowski. Tytułu będzie bronił Marcin Malczyński, który odebrał go Markowi Hoffmanowi podczas Fame MMA 5. Jego najbliższym rywalem będzie Jakub "Kubańczyk" Flas.

Dziewiąta gala Fame MMA odbędzie się w łódzkim Hotelu Hilton. Transmisja z imprezy będzie przeprowadzona w systemie Pay Per View.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

KSW 61 Pudzianowski Jurkowski Błachowicz

Sporty walki

KSW 61: Jan Błachowicz wskazał faworyta walki Pudzianowski - Jurkowski

Czytaj więcej >
Nie żyje zawodnik MMA

Sporty walki

Tajemnicza śmierć kontrowersyjnej legendy MMA. Zawodnik został znaleziony martwy w więzieniu

Czytaj więcej >

Sporty walki

Wielka wojna w walce wieczoru KSW 61. “Pudzian” rozbił “Jurasa”

Czytaj więcej >
Judo

Sporty walki

Trener rzucił 7-latkiem o ziemię 27 razy. Dziecko zmarło w szpitalu (WIDEO)

Czytaj więcej >
Jan Błachowicz UFC Teixeira

Sporty walki

Tylko u nas. Jan Błachowicz o walce z Teixeirą: Będę celował w nokaut

Czytaj więcej >
Marcin Najman MMA VIP 2

Sporty walki

"Ch*j z tym Murańskim". Marcin Najman podsumował galę MMA VIP 2

Czytaj więcej >