Popek Fame MMA Żródło: TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Media: walka wieczoru na Fame MMA 9 odwołana. Poważna kontuzja Popka

2 Marzec 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Wielka strata dla fanów Fame MMA. Portal mma.pl podaje, że Paweł „Popek” Mikołajuw nie weźmie udziału w gali Fame MMA 9. Raper doznał kontuzji, która jest na tyle poważna, że nie zdąży być w pełni gotów do starcia, a pojedynek z jego udziałem miał być walką wieczoru. Aktualnie trwają pilne poszukiwania jego następcy.

 • Paweł „Popek” Mikołajuw nie wystąpi na gali Fame MMA 9
 • „Król Albanii” według mma.pl miał doznać złamania ręki z przemieszczeniem
 • Organizacja nie potwierdziła jeszcze oficjalnie tej informacji
 • Ponoć trwają już poszukiwania przeciwnika, dla Patryka "Kizo" Wozińskiego, z którym miał walczyć „Popek”

Fani Fame MMA zapewne z wielką niecierpliwością czekają na galę Fame MMA 9 i starcie Pawła „Popka” Mikołujewa z Patrykiem „Kizo” Wozińskim, jednak do walki wieczoru prawdopodobnie nie dojdzie, bowiem według medialnych doniesień, „Popek” jest poważnie kontuzjowany.

Choć informacje te nie zostały jeszcze potwierdzone przez władze organizacji, to należy się spodziewać, iż są one prawdziwe, co wyklucza udział rapera w walce wieczoru. Mają już trwać poszukiwania zastępczego rywala dla „Kizo”.

„Popek” kontuzjowany. Nie weźmie udziału w walce wieczoru

W niedzielę odbyła się ostatnia konferencja prasowa przed galą i jak zwykle nie brakowało na niej emocji. Jednak najważniejszym wątkiem była walka wieczoru, czyli starcie Pawła „Popka” Mikołujewa z Patrykiem „Kizo” Wozińskim. Faworytem wydawał się być ten pierwszy, bowiem on na swoim koncie już potyczki z takimi zawodnikami jak Mariusz Pudzianowski, czy Robert Burneika, jeszcze za czasów występów w KSW. Jednak jak podaje portal mma.pl, do takowego pojedynku jednak nie dojdzie.

Halvor Egner Granerud jest już pewny zdobycia Pucharu ŚwiataHalvor Egner Granerud jest już pewny zdobycia Pucharu ŚwiataCzytaj dalej

Serwis przekazał szokującą informację, że "Popek" miał doznać poważnej kontuzji ręki, a dokładnie raper miał doznać złamania z przemieszczeniem, co wykluczałoby go nie tylko z najbliższej walki, ale również z jakiejkolwiek aktywności fizycznej w najbliższym czasie.

Na razie te doniesienia nie zostały potwierdzone przez organizację, ale jeśli są one prawdziwie, wówczas należy spodziewać się, iż rozpoczęto już intensywne poszukiwania zastępcy „Popka”. Na ten nie wiadomo, z kim mógłby zmierzyć się „Kizo”.

Kto wystąpi podczas Fame MMA 9?

Podczas gali Fame MMA 9 zaplanowano 10 pojedynków w formule MMA. Oprócz walki wieczoru uwagę widzów z pewnością przyciągnie pojedynek debiutującego Sylwestra Wardęgi z Kaprem „Blonskym” Błońskim. Bez wątpienia wiele emocji wywołuje również starcie Kamili Smoguleckiej „Zusje” (kiedyś „Luxuria Staroth”) z partnerką Artura Szpilki, czyli Kamilą Wybrańczyk.

Karta walk:

 • 120,2 kg: Patryk "Kizo" Woziński - Paweł "Popek" Mikołajuw?
 • 77,1 kg: Sylwester Wardęga - Kacper "Blonsky" Błoński
 • 61,2 kg: Kamila "Zusje" Smogulecka - Kamila "Kamiszka" Wybrańczyk
 • 77,1 kg: Paweł "Ponczek" Sikora - Patryk "Patrykos" Domke
 • 77,1 kg: Filip Zabielski - Mariusz "Hejter" Słoński
 • 82 kg: Jakub "Kuba Post" Postaremczak - Mikołaj "Vandal" Rdzanek
 • 56 kg: Karolina "Way of Blonde" Brzuszczyńska vs Anna "Anna IFBB Pro" Andrzejewska
 • 80 kg: Patryk "Mortalcio" Baran - Krystian "Krycha" Wilczak
 • 66 kg: Patryk "Ryba" Karaś - Oleg Riaszeńcew
 • Pojedynek o pas wagi średniej: 83,9 kg: Marcin Malczyński - Jakub "Kubańczyk" Flas

Gala Fame MMA 9 odbędzie się w sobotę, 6 marca, w łódzkim Hotelu Hilton. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:30. Impreza będzie pokazywana tylko w internecie w systemie PPV.

Źródło: mma.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł