Swiatsportu.pl
Grzegorz Krychowiak

GABRIEL BOUYS/AFP/East News

Grzegorz Krychowiak odsłonił nieprzyjemne kulisy swojego odejścia z Lokomotiwu Moskwa

3 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Grzegorz Krychowiak niespodziewanie zmienił klub tego lata. Polak opuścił Lokomotiw Moskwa nie do końca z własnej woli, bowiem to włodarze moskiewskiego zespołu chcieli się go pozbyć, podobnie jak kilku innych zawodników. Pomocnik zdradził, że potraktowano go bardzo nieelegancko. „Nie załatwili tego jak mężczyźni, świadczy to o nich, nie o mnie”.

  • Grzegorz Krychowiak zamienił Lokomotiw Moskwa na Krasnodar

  • Polak na dobrą sprawę wypchnięty ze swojej poprzedniej drużyny

  • Transfer jest skutkiem zmiany strategii klubu, ale pomocnik nie został dobrze potraktowany

Grzegorz Krychowiak tego lata przeszedł z Lokomotiwu Moskwa do Krasnodaru (więcej pisaliśmy o tym tutaj). Reprezentant Polski pozostanie zatem w rosyjskiej Premier Lidze, ale okazuje się, że jego zmiana barw klubowych nie była dla niego czymś przyjemnym.

W „Loko” zatrudniono kilka tygodni temu Ralfa Rangnicka w roli dyrektora sportowego. To sprawiło, że zmieniła się strategia moskiewskiego zespołu, która nie uwzględniała „Krychy”. Polaka postanowiono sprzedać, a teraz piłkarz w mediach społecznościowych zdradził kulisy swojego odejścia.

Vital Heynen

Vital Heynen zdradził, kiedy podejmie decyzję o przyszłości w reprezentacji Polski

CZYTAJ DALEJ

Grzegorz Krychowiak opowiedział o swoim odejściu z Lokomitwu Moskwa

Jeden z użytkowników Facebooka zapytał bezpośrednio Grzegorza Krychowiaka o jego odejście z Lokomitwu Moskwa. Fan chciał dowiedzieć się, czy pomocnik miał również jakieś inne oferty. Piłkarz niespodziewanie zdradził dużo szczegółów na temat jego przejścia do Krasnodaru.

- Co do samej decyzji, to nie ma co się odgrażać. Zmieniła się strategia klubu, taka jest piłka. Fakt, że nowi ludzie nie załatwili tego w oczy jak mężczyźni, świadczy o nich, nie o mnie - odpisał reprezentant Polski.

„Krycha” ujawnił również, że miał możliwość pozostania w „Loko”, jednak ze względu na warunki, na których miałby dalej występować w moskiewskim klubie, nie pozwalałby mu skupić się tylko na grze w piłkę nożną.

- Mogłem zostać i dograć jeden rok, ale Krasnodar zaproponował według mnie lepszy projekt sportowy i bezpieczeństwo 3-letniego kontraktu. Ale ja nie chciałem przez 12 miesięcy skupiać się na tym, co będzie, jak dostanę kontuzji tylko na piłce nożnej

Polak nie został należycie potraktowany, po tym co zrobił dla klubu

Grzegorz Krychowiak trafił do Lokomtowiu Moskwa w 2018 roku przechodząc na zasadzie wypożyczenia z PSG, a dopiero rok później doszedł do skutku jego transfer definitywny. Od początku jego przygody w stolicy Rosji udało mu się wystąpić w 109 oficjalnych spotkaniach i zdobyć w nich 23 bramki oraz zanotować 15 asyst.

Nasz pomocnik walnie przyczynił się do zdobycia przez „Loko” dwóch pucharów u Superpucharu Rosji. Mimo to z zawodnikiem reprezentacji Polski rozstano się, jak się rozstano, czyli bez wdzięczności za jego wkład.

„Krycha” był proponowany przez włodarzy Lokomotiwu kilku innym drużynom, ale ostatecznie za kwotę zaledwie 2,5 miliona euro trafił do Krasnodaru, z którym związał się kontraktem do czerwca 2024. W nowym zespole Polak będzie występował z numerem 3.

Poza Krychowiakiem tego lata stołeczny klub opuściło już 10 zawodników. Rosyjskie media podają, że należy spodziewać się także odejść Fiodora Smołowa, Dmitrija Barinowa i Antona Miranczuka.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: