Swiatsportu.pl > TOKYO 2020 > Zasmucające obrazki polskich siatkarzy po porażce z Francją (WIDEO)
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:43

Zasmucające obrazki polskich siatkarzy po porażce z Francją (WIDEO)

Bartosz Kurek na igrzyskach olimpijskich w Tokio
Karolcialewa/Twitter.com

Reprezentacja Polski w siatkówce nie dała dziś rady pokonać Francji i odpadła z igrzysk olimpijskich w Tokio. Mistrzowie świata nie kryli łez smutku i rozczarowania po tym spotkaniu. Szczególnie za serce chwytają obrazki ukazujące Bartosza Kurka, który był totalnie rozbity, tym co się stało.

  • Polscy siatkarze przegrali w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich w Tokio 2:3

  • Nasi zawodnicy wypuścili sobie zwycięstwo z rąk, gdyż potrafili mieć dużą przewagę nad rywalami

  • Po zakończeniu meczu „Biało-Czerwoni” utonęli w morzu łez

Zarówno polscy siatkarze jak i kibice bardzo liczyli na medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Marzenia sięgały nawet złota, a podopieczni Vitala Heynena otwarcie mówili, że taki jest ich cel.

Niestety rzeczywistość brutalnie zweryfikowała te plany. „Biało-Czerwoni” ulegli dziś Francji 2:3 w ćwierćfinale (więcej tutaj). Trzeba przyznać, że „Trójkolorowi” wyszarpali sobie to zwycięstwo, „cierpiąc” przez znaczną część spotkania, aby w wykorzystywać momenty słabości mistrzów świata. Naszym przeciwnikom udało się to zrobić z bardzo bolesnym skutkiem.

Przykre obrazki po porażce z Francją. Takiego Bartosza Kurka ogląda się z ciężkim sercem

Nie trudno się domyślić, że w polskich domach po porażce siatkarzy zapanowały smutek i współczucie w związku z porażką naszych siatkarzy. „Biało-Czerwoni” również bardzo przeżyli swoje niepowodzenie.

Szczególnie wzruszające były obrazki, kiedy pokazano płaczącego Bartosza Kurka. Jego stan najlepiej oddawał to, co czuje cała drużyna i co poczuli kibice.

Nasz atakujący przechodząc przez strefę wywiadów, wciąż nie potrafił dojść do siebie i ze spuszczoną głową udał się prosto do szatni.

Reprezentacja Polski w siatkówce nie przełamała klątwy

Inni reprezentanci także potrzebowali dużo czasu, aby choć częściowo pogodzić się z tym, co się stało. Wilfredo Leon również nie potrafił powstrzymać łez, a wielu naszych siatkarzy po prostu usiadło w okolicach bandy ze spuszczonymi głowami, chowając twarze w dłoniach albo ręcznikach.

Niestety odpadnięcie reprezentacji Polski w siatkówce oznacza, iż klątwa ćwierćfinału nie została przełamana. Od 2004 roku i igrzysk w Atenach, przez olimpiady w Pekinie, Londynie, Rio de Janeiro i Tokio, „Biało-Czerwoni” kończą swoje zmagania właśnie na meczu ćwierćfinałowym.

Oby to niepowodzenie zostało przekute w zwycięstwo. Tak może się stać, jeśli gracze Vitala Heynena sięgną po mistrzostwo Europy. Turniej rozpocznie się już 1 września, a finał zostanie rozegrany w Katowickim Spodku. Radość z wygranej dzielona z kibicami mogłaby pozwolić, choć częściowo zapomnieć o tym, co się wydarzyło dzisiaj...

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane