Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Grzegorz Krychowiak oficjalnie zmienia klub
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 16.06.2022 02:02

Grzegorz Krychowiak oficjalnie zmienia klub

DIMITAR DILKOFFAFPEast News
DIMITAR DILKOFF/AFP/East News

Grzegorz Krychowiak ku zaskoczeniu wszystkich zmieni klub tego lata. Polak opuści Lokomotiw Moskwa, w którego barwach został gwiazdą ligi rosyjskiej. Klub poinformował już oficjalnie, ze reprezentant Polski przeniesie się do FK Krasnodar, a więc ligowego rywala. Pomocnik ma podpisać z nowym pracodawcą trzyletni kontrakt. 

  • Grzegorz Krychowiak w ciągu kilkudziesięciu najbliższych godzin zmieni klub

  • W niedzielę Lokomotiw Moskwa oficjalnie poinformował o rozstaniu z polskim pomocnikiem

  • Krychowiak przeniesie się do ligowego rywala Lokomotiwu, FK Krasnodar

Grzegorz Krychowiak został bohaterem być może najbardziej nieoczekiwanego transferu tego lata, jeśli chodzi o polskich piłkarzy. 31-latek opuszcza szeregi Lokomotiwu Moskwa, którego jeszcze do niedawna był liderem. Teraz zagra dla ligowej konkurencji ekipy ze stolicy Rosji, czyli FK Krasnodar.

Grzegorz Krychowiak zmienia klub. Jest oficjalny komunikat

Wygląda na to, że to koniec zamieszania, jakie w ostatnich dniach wybuchło wokół Grzegorza Krychowiaka. Wszystkich kibiców zaskoczyła wiadomość, że reprezentant Polski ma nagle opuścić Lokomotiw Moskwa (więcej TUTAJ). To jednak prawda, co oficjalnie potwierdził moskiewski klub.

Krychowiak padł ofiarą rewolucji, którą w klubie ze stolicy Rosji przeprowadza jego nowy szef ds. sportu i rozwoju, czyli Ralf Rangnick. Niemiec bez żalu pożegna Polaka, który w ostatnich miesiącach był jednym z liderów Lokomotiwu i wielką postacią całej Premier Ligi. 

W sobotę Lokomotiw Moskwa przekazał oficjalnie za pomocą mediów społecznościowych, że Polak zmieni otoczenie. 31-latek nie wyjedzie jednak daleko. Krychowiak zostanie bowiem piłkarzem FK Krasondar.

Klub ten także potwierdził już, że reprezentant Polski dołączy do zespołu. Do załatwienia pozostały już tylko ostatnie formalności. Krychowiak porozumiał się już z nowym pracodawcą w sprawie kontraktu indywidualnego. 

W komunikacie wydanym przez Lokomotiw Moskwa możemy znaleźć podziękowania dla zawodnika za grę, a także informację o tym, że ma on wkrótce przejść testy medyczne w nowym klubie i podpisać kontrakt. Umowa Grzegorza Krychowiaka z FK Krasnodar ma obowiązywać przez trzy lata. 

Lokomotiw żegna Grzegorza Krychowiaka

Grzegorz Krcyhowiak w zespole Lokomotiwu Moskwa występował od 2018 roku. Wpierw na zasadzie wypożyczenia. Następnie Rosjanie wykupili pomocnika z Paris Saint-Germain za 12 milionów euro. 

Transfer Polaka jest o tyle zaskakujący, że był on wiodącą postacią zespołu, który walczył o mistrzostwo Rosji z Zenitem St. Petersburg. W minionych rozgrywkach Krychowiak rozegrał 26 spotkań, w których strzelił aż 9 goli i zanotował trzy asysty. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane