Swiatsportu.pl
EN 01396156 3959

ANTHONY DEVLIN/AFP/East News

Gwiazdor Premier League trafił do aresztu o zaostrzonym rygorze

11 Września 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Premier League i jej kibice są wstrząśnięci historią, której ogromnym antybohaterem został zawodnik Manchesteru City Benjamin Mendy. Francuz został oskarżony o serię gwałtów i napaść na tle seksualnym. Decyzją sądu 27-latek najbliższe miesiące spędzi w areszcie o zaostrzonym rygorze. O grze w piłkę może pomarzyć.

  • Pod koniec sierpnia angielska policja dokonała zatrzymania piłkarza Manchesteru City Benjamina Mendy'ego

  • Francuz został oskarżony o dokonanie serii gwałtów i napaści na tle seksualnym

  • Klub natychmiast zawiesił go w prawach zawodnika. Teraz Mendy czeka na proces w więzieniu o zaostrzonym rygorze

Premier League żyje skandalem, jaki wybuchł wokół Benjamina Mendy’ego. Gracz Manchesteru City kilka tygodni temu został oskarżony o dokonanie serii gwałtów i napaści na tle seksualnym. Piłkarz czeka na proces za kratkami.

Projekt bez tytułu - 2021-09-10T192807.822

Skandaliczny wpis angielskiej gazety po meczu z Polakami. Nawiązano do trzeciej rzeszy

CZYTAJ DALEJ

Gwiazdor Manchesteru City oskarżony o serię gwałtów

Pod koniec sierpnia w angielskich mediach pojawiła się szokująca dla wszystkich fanów futbolu informacja. Obrońca Manchesteru City, Benjamin Mendy, został oskarżony o dokonanie czterech gwałtów i napaści na tle seksualnym. Klub natychmiast zawiesił go w prawach zawodnika. 

- Manchester City może potwierdzić, że po usłyszeniu oskarżeń Benjamin Mendy został zawieszony w prawach zawodnika w oczekiwaniu na dochodzenie. Sprawa podlega procesowi prawnemu, w związku z czym klub nie może zabierać głosu na jego temat, dopóki nie zostanie zakończony - przekazał na oficjalnej stronie internetowej mistrz Anglii (więcej TUTAJ).

Mendy miał dopuścić się wspomnianych przestępstw w swoim domu między październikiem 2020 a sierpniem 2021. Teraz pojawiły się nowe informacje w sprawie, gdyż 10 września odbyło się przesłuchanie oskarżonego przed sądem. 

Mendy odezwał się podobno tylko raz, gdy spytano go o potwierdzenie danych osobowych. Obrońca piłkarza zapowiada, że podczas następnego przesłuchania, które odbędzie się 15 listopada, złoży wniosek o oddalenie zarzutów. Do tej pory piłkarz Manchesteru City pozostanie jednak w areszcie.

Benjamin Mendy spędzi najbliższe miesiące w więzieniu

Nie będzie to jednak dla niego miły pobyt. 27-latek wylądował w areszcie HMP Altcourse w Liverpoolu. Francuz został umieszczony w skrzydle o zaostrzonym rygorze, przeznaczonym dla przestępców seksualnych. 

“The Sun” podaje, że zawodnik liczył na miejsce w specjalnym skrzydle VIP. Przeżył ogromne rozczarowanie, gdy dowiedział się, gdzie będzie czekał na proces. Mendy cały czas utrzymuje, że jest niewinny.

Sąd wyznaczył już datę procesu piłkarza. Odbędzie się on 24 stycznia. Do tego czasu pozostanie on za kratkami. Sąd odmówił mu możliwości zwolnienia za kaucją.

Mendy cały czas nie przyznaje się do winy. Zarzuty, które na nim ciążą są jednak bardzo poważne. Francuz miał dopuścić się czterech gwałtów i napaści na tle seksualnym, w tym na osobie nieletniej. 

Źródło: "The Sun"

W 2009 roku Polacy jedyny raz zostali mistrzami Europy w siatkówce. Co pamiętasz z tego turnieju?

Pytanie 1 z 5

Reprezentacja Polski w finale ME zagrała z Francją. Jaki był wynik tego spotkania?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: