Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Gwiazdor Manchesteru City oskarżony o serię gwałtów. Pilny komunikat klubu
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:45

Gwiazdor Manchesteru City oskarżony o serię gwałtów. Pilny komunikat klubu

EN 01396156 3959
ANTHONY DEVLIN/AFP/East News

Manchester City zmuszony był w czwartek wydać niespodziewany i szokujący dla kibiców komunikat. Angielski klub przekazał, że w prawach zawodnika został zawieszony Benjamin Mendy. Francuz został oskarżony o popełnienie czterech gwałtów i napaści na tle seksualnym.

  • Manchester City wydał w czwartek komunikat, który zszokował kibiców na całym świecie

  • Klub zawiesił w prawach zawodnika Benjamina Mendy'ego. Piłkarz jest oskarżony o szokujące zbrodnie

  • Francuz miał dopuścić się czterech gwałtów i napaści na tle seksualnym

Manchester City zawiesił w prawach zawodnika Benjamina Mendy’ego. Francuz, co potwierdza policja, został oskarżony o cztery gwałty oraz napaść na tle seksualnym. Kibice futbolu są w szoku.

Manchester City zawiesił gwiazdora. Szokujący komunikat

W czwartkowe popołudnie Manchester City wydał specjalny komunikat, którym zszokował cały świat futbolu. Nie chodziło jednak o transfer Cristiano Ronaldo, który podobno jest już na ostatniej prostej (więcej TUTAJ). Informacje przekazane przez angielski klub są jeszcze bardziej szokujące.

“The Citizens” oficjalnie poinformowali o zawieszeniu w prawach zawodnika Benjamina Mendy’ego. Francuz został oskarżony o szereg szokujących przestępstw. 27-latek miał dopuścić się czterech gwałtów oraz napaści na tle seksualnym. Informacje tę potwierdziła już policja z Cheshire. 

- Manchester City może potwierdzić, że po usłyszeniu oskarżeń Benjamin Mendy został zawieszony w prawach zawodnika w oczekiwaniu na dochodzenie. Sprawa podlega procesowi prawnemu, w związku z czym klub nie może zabierać głosu na jego temat, dopóki nie zostanie zakończony - czytamy na oficjalnej stronie internetowej mistrzów Anglii.

Agencja PA Media podaje, że Mendy miał dopuścić się tych okropnych zbrodni między październikiem 2020 roku a sierpniem 2021 roku. Francuza oskarża się o gwałt oraz napaść na trzech kobietach, które ukończyły 16 rok życia. 

Benjamin Mendy oskarżony o serię gwałtów

Benjamin Mendy trafił do Manchesteru City w 2017 roku z AS Monaco. Do tej pory zawodnik, który występuje na pozycji lewego obrońcy, zanotował dla “The Citizens” 75 meczów. Piłkarz już trzy razy zdobywał z City mistrzostwo Anglii.

Mendy może także pochwalić się udaną karierą reprezentacyjną. W 2018 roku był członkiem reprezentacji Francji, która sięgnęła po mistrzostwo świata. Jeśli jednak zarzuty wobec 27-latka się potwierdzą, jego karierę będzie można uznać za skończoną. 

Źródło: transfery.info, onet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane