Swiatsportu.pl
Halvor Egner Granerud

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Granerud nie wystartuje w Planicy? Wszystko przez procedury

12 Marca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Halvor Egner Granerud przechodzi teraz trudne chwile. Skoczek utknął na 10-dniowej kwarantanie w Niemczech, po tym jak wykryto u niego koronawirusa w trakcie mistrzostw świata i nie mógł również wziąć udziału w dwóch konkursach tej imprezy. Teraz okazuje

  • Halvor Enger Granerud może nie pojawić się na lotach w Planicy

  • Zawodnik odbywa aktualnie kwarantannę w Niemczech, a kolejną będzie musiał odbyć po powrocie do Norwegii

  • Skoczek może nie zdążyć przygotować się na zawody na jednej z najtrudniejszych skoczni świata

Ten sezon Pucharu Świata jest bardzo uciążliwy dla skoczków, którzy w ostatnich tygodniach podkreślają, że ciągłe testy i cały reżim są już coraz bardziej uciążliwie. Oczywiście zawodnicy wiedzą, że jest to konieczne i akceptują ten stan rzeczy, ale to całkiem normalne, iż przy takim natężeniu można być tym zmęczonym.

Zmęczony i sfrustrowany z pewnością jest Halvor Egner Granrud. U Norwega w trakcie mistrzostw świata wykryto koronawirusa, przez co zwycięzca tegorocznego Pucharu Świata nie mógł wziąć udziału w dwóch konkursach. Teraz okazuj się, że jego występ w podczas zawodów w Planicy również stoi pod wielkim znakiem zapytania i to na dodatek z tego samego powodu...

Ogromny pech tegorocznego zwycięzcy Pucharu Świata

Mistrzostwa Świata w Oberstdorfie były wielkim rozczarowaniem dla Halvora Egnera Graneruda, który skończył je bez choćby jednego indywidualnego medalu, a jeszcze przed rozpoczęciem imprezy wieszano na jego szyi kolejne krążki. Norweg pojawił się tylko na starcie konkursu na obiekcie normalnym, w którym 24-latek zajął pechowe 4.miejsce i podczas mikstów, w którym norweski zespół wywalczył srebro.

Z występu w konkursach na skoczni dużej reprezentanta Kraju Wikingów wykluczył pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Cała kadra została postawiona na nogi, ale na szczęście tylko Granerud okazał się „pozytywny”.

W związku z tym gwiazda tego sezonu utknęła w Oberstdorfie. Obowiązujące przepisy na terenie Niemiec sprawiły, iż Halvor trafił na 10-dniową kwarantannę i choć wydawało się, że po tym czasie skoczek powróci do kraju i będzie mógł spokojnie przygotowywać się do zawodów Planicy, to sprawę komplikują norweskie regulacje.

Halvor Egner Granerud może już nie wystąpić w tym sezonie

Norweskie przepisy są bardzo restrykcyjne, za dowód czego może posłużyć odwołanie tegorocznego Raw Air. Otóż Według przepisów Halvor Egner Granerud po przybyciu do ojczyzny będzie zmuszony do odbycia 10-dniowej lub 7-dniowej, a jest to zależne od tego, czy po tygodniu od jej rozpoczęcia, skoczek otrzyma negatywny wynik testu.

- To bardzo dziwne, że mimo izolacji w Niemczech będzie musiał odbyć kwarantannę w kraju. Nie chcę mówić, że będzie skreślony, ale na pewno utrudni to trening – stwierdził Alexander Stoeckl, trener norweskiej kadry.

Trudno nie zgodzić się z Austriakiem, ponieważ jego podopieczny jest teraz odizolowany od ludzi i to samo będzie musiał przechodzić w Norwegii, nawet gdy otrzyma negatywny wynik testu. Skoczek zostanie przez to niemal pozbawiony czasu na przygotowania do startu na Letalnicy, czyli jednej z najbardziej wymagających i najniebezpieczniejszych skoczni świata.

Dlatego jeśli Granerud nie będzie odpowiednio przygotowany, Stoeckl może chcieć uniknąć ryzyka i nie zdecyduje się na powołanie swojego lidera. Ciekawe, czy przy tak restrykcyjnych obostrzeniach, zwycięzca tegorocznego Pucharu Świata będzie mógł w ogóle pojawić się w Planicy, aby odebrać Kryształową Kulę.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Skoki narciarskie

Martin Schmitt totalnie zignorował Kamila Stocha. Niemiec się tłumaczy, “niezły wstyd”

Czytaj więcej >
Dawid Kubacki podczas Pucharu Świata

Skoki narciarskie

Eurosport ma dalej transmitować PŚ. Nie wiadomo, co z TVP

Czytaj więcej >

Skoki narciarskie

Dramat znanego skoczka narciarskiego. Straci cały sezon, musi przejść operację

Czytaj więcej >
Gregor Schlierenzauer i reprezentanci Austrii w skokach narciarskich

Skoki narciarskie

Gregor Schilerenzauer zakończy karierę? Legenda zastanawia się nad swoją przyszłością

Czytaj więcej >

Skoki narciarskie

Dramat syna byłego trenera polskich skoczków. "Nie czułem nóg"

Czytaj więcej >
Kamil Stoch kontuzja skoki narciarskie

Skoki narciarskie

Kamil Stoch wraca do formy. Po kontuzji niemal nie ma już śladu

Czytaj więcej >