Swiatsportu.pl
Reprezentacja Polski Vital Heynen Sebastian Świderski

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Heynen obejmie kadrę kobiet? Tajemnicze spotkanie Belga ze Świderskim

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Reprezentacja Polski siatkarek w najbliższych tygodniach pozna nowego selekcjonera. Niedawno pojawiły się informacje, że posadą zainteresowany jest Vital Heynen, który we wrześniu pożegnał się z męską kadrą. Belg ma się spotkać z prezesem PZPS Sebastianem Świderskim.

Reprezentacja Polski siatkarek od początku września pozostaje bez selekcjonera. Zaraz po zakończeniu mistrzostw Europy z kadrą pożegnał się Jacek Nawrocki, który pracował z nią od pięciu lat. Obecnie 56-letni trener jest szkoleniowcem Chemika Police.

Reprezentacja Polski: Heynen miał spotkać się ze Świderskim

Nowego szkoleniowca Biało-Czerwonych wybiorą nowe władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej, na którego czele stanął Sebastian Świderski. Nowy szef polskiej siatkówki powołał specjalny zespół ds. siatkówki kobiet, który ma rekomendować wybór trenera naszych siatkarek.

Na początku października zainteresowanie prowadzeniem żeńskiej kadry wyraził Vital Heynen. Belg pod koniec września rozstał się z męska reprezentacją Polski, którą prowadził przez cztery lata i z którą trzy lata temu zdobył mistrzostwo świata.

Szkoleniowiec podkreślił, że widzi ogromny potencjał w kadrze kobiet i jeżeli otrzymałby szansę poprowadzenia Polek, byłoby to dla niego wielkie wyzwanie. Jednocześnie zaznaczył, że nie jest oficjalnym kandydatem do objęcia Biało-Czerwonych.

Heynen trenerem kadry kobiet?

Belgijski trener miał się spotkać z prezesem PZPS-u. Planowaną rozmowę potwierdził Świderski w rozmowie z TVP Sport. Do spotkania miało dojść jeszcze we wrześniu, ale na przeszkodzie stanęła sytuacja rodzinna Heynena.

- Rozmawiamy. Mieliśmy się spotkać 20 września w Lublinie. Niestety, sytuacja rodzinna Vitala Heynena nie pozwoliła mu na przylot na Superpuchar i zarząd. Chcę z nim rozmawiać telefonicznie, może spotkamy się po jego przylocie do Polski - powiedział Świderski.

Nie wiadomo, czego miałaby dotyczyć rozmowa Heynena ze Świderskim. Niewykluczone, że panowie będą dyskutować o sytuacji w żeńskiej kadrze. Sam szkoleniowiec na pytania TVP Sport w tej sprawie odpowiedział żartobliwie, że ma pustkę w głowie. Agentka szkoleniowca Ola Piskorska przekazała stacji, że Belg na razie nie wciąż nie wysłał zgłoszenia na stanowisko selekcjonera polskich siatkarek.

Aleksandra Jagiełło, przewodnicząca zespołu ds. siatkówki kobiet PZPS potwierdziła w czwartek, że obecnie o stanowisko selekcjonera kobiet ubiega się dziesięciu trenerów. Nieoficjalnie media podają, że jedynym Polakiem w tym gronie ma być Grzegorz Wagner.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Głośny transfer Roberta Lewandowskiego? Agent Polaka wybrał mu nowy klub. Bayern może na tym sporo zarobić

  • Niezwykłe zachowanie Kamila Glika. Próbował chronić kolegów przed atakiem Albańczyków, mało kto zauważył

  • Nowe informacje ws. trenera polskich siatkarzy. Jest faworyt. "To się uda. Zostanie trenerem kadry"