Hubert Hurkacz Żródło: Hubert Hurkacz - Instagram

Hubert Hurkacz w kolejnej rundzie turnieju w Miami

27 Marzec 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Hubert Hurkacz był faworytem w meczu Denisem Kudlą, ale zwycięstwo nie przyszło mu łatwo. Polak musiał się naprawdę namęczyć, aby pokonać przedstawiciela gospodarzy. Nie pomagała też pogoda, bowiem w Miami ostatnio jest wyjątkowo ciepło i słonecznie. Nasz tenisista wygrał 7:6, 6:3 i awansował do III rundy turnieju za Oceanem.

  • Hubert Hurkacz awansował do III rundy turnieju Miami Open
  • Nasz zawodnik pokonał 7:6, 6:3 Denisa Kudlę
  • Mimo że rywal był niżej notowany, to wygrana Polakowi nie przyszła łatwo

Turniej Miami Open rozgrywany jest przy upalnym słońcu i temperatura oscylujących w granicach 27-28 stopni Celsjusza. Dla zawodników, którzy rywalizują w pełnym słońcu, jest to naprawdę duże utrudnienie. Przekonała się o tym Iga Świątek, o czym szerzej pisaliśmy dla Was tutaj.

Nasza zawodniczka zakończyła swoje występy na kortach w Miami, ale w grze nadal pozostaje Hubert Hurkacz. Polak przebrnął dziś przez II rundę turnieju pokonując Denisa Kudlę 7:6, 6:3. 24-latek wcale nie miał tak łatwego zadania, jak wskazuje wynik. Amerykanin stoczył wyrównany bój z wrocławianinem.

Zacięta walka w pierwszym secie. Górą był Polak

Hubert Hurkacz, który jest klasyfikowany na 37. miejscu w rankingu ATP, był wyraźnym faworytem z zajmującym 123. pozycję Denisem Kudlą. Początek spotkania pokazał, że dla naszego tenisisty to starcie wcale nie będzie spacerkiem, wręcz przeciwnie. Okazało się ono naprawdę wyczerpującą grą.

Dwa konkursy Pucharu Świata w niedzielęDwa konkursy Pucharu Świata w niedzielęCzytaj dalej

Poza pierwszym gemem obaj tenisiści praktycznie nie dopuszczali do gry na przewagi i pewnie wygrywali swoje podanie. Dlatego konieczny okazał się tie-break. W nim Hurkacz triumfował bardzo pewnie i wyszedł na trzypunktowe prowadzenie 5:2, którego już nie oddał, zwyciężając tie-breaku do 5, a w całym set 7:6.

Z pewnością dla naszego tenisisty tak trudna wygrana w pierwszym secie była wyczerpująca, ale dodała mu dużo pewności siebie, co mieliśmy okazję zobaczyć na początku drugiej odsłony meczu.

Hubert Hurkacz melduje się w III rundzie Miami Open

Druga partia już od samego początku układała się po myśli Huberta Hurkacza. Już w pierwszych trzech gemach nasz tenisista dwukrotnie przełamał Kudlę. Wrocławianin miał lekki kryzys formy przy stanie 3:0, dzięki czemu Kudla zdołał odrobić jedno przełamanie, wygrał swoje podanie i zrobiło się już 3:2.

Na szczęście przestój Polaka miał swój koniec w odpowiednim momencie. Hurkacz wygrywał bez trudu swoje kolejne podania, co wystarczyło mu, aby doprowadzić bezpiecznie mecz do końca. 23-latek ostatecznie wygrał 7:6, 6:4.

W III rundzie turnieju w Miami Hubert Hurkacz zmierzy się ze zwycięzcą spotkania Denis Szapowałow – Ilja Iwaszka. Zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa jest ten pierwszy, ponieważ Kanadyjczyk zajmuje 11. miejsce w rankingu ATP. Zatem jeśli wygra, Polak musi być gotów na prawdopodobnie jeszcze bardziej trudne starcie

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł