Swiatsportu.pl > Tenis > Iga Świątek zmierzy się z Gabrine Muguruzą w kolejnej rundzie turnieju w Dubaju

• Przed Polka bardzo trudne spotkanie z byłą triumfaotrką Wimbledonu

Iga Świątek bardzo dobrze rozpoczęła nowy sezon. Najpierw dotarła do czwartej rundy wielkoszlemowego Australian Open, a później wygrała turniej WTA 500 w Adelajdzie. We wtorek udanie rozpoczęła turniej w Dubaju.

Polka na otwarcie występu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich grała z Misaki Doi. 19-letnia warszawianka w pierwszym secie pokazała swoją siłę i łatwo wygrała 6:1. Problemy pojawiły się pod koniec drugiej partii, ale Świątek zdołała odeprzeć napór rywalki, wygrała 6:4 i zameldowała się w trzeciej rundzie.

Iga Świątek poznała kolejną rywalkę turnieju w Dubaju

Kolejną rywalką Polki jest zwyciężczyni spotkania Amanda Anisimowa - Gabrine Muguruza. Lepsza w tym starciu okazała się Hiszpanka, choć spotkanie, przynajmniej w początkowej fazie, nie zawsze układało się po jej myśli.

Mugura we wtorkowym spotkaniu musiała się uzbroić w cierpliwość. 19-letnia Anisimowa od początku grała bardzo agresywnie i Hiszpanka już przy swoim pierwszym podaniu musiała bronić cztery break pointy. Obroniła je skutecznie, a w piątym gemie odebrała podanie Amerykance.

Muguruza pokazała kilka razy w tym meczu, że potrafi nie tylko bardzo celnie i mocno uderzać piłkę, ale także bardzo dobrze bronić. 27-lernia Hiszpanka mogła wyjść na trzy gemy przewagi, ale nie wykorzystała trzech break pointów.

Kłopoty pojawiły się w dziesiątym secie. Muguruza nie wykorzystała trzech piłek setowych i wydawało się, że 19-letnia Amerykanka w tym secie doprowadzi do tie-breaku. Hiszpanka jednak nie zmarnowała czwartej piłki setowej i wygrała pierwszą partię 6:4.

Muguruza wraca do formy

Od wyrównanej gry rozpoczął się także drugi set. Najpierw Muguruza przełamała Anisimową, ale chwilę później Amerykanka zrewanżowała się tym samym. Drugim przełamaniem w tym secie odpowiedziała Hiszpanka.

To był jedyny moment w drugiej partii, kiedy Anisimowa nawiązała równorzędną walkę z Muguruzą. 27-letnia Hiszpanka bez żadnych problemów wygrała drugiego seta 6:2 i w środę zmierzy się z Igą Świątek.

Przed polską tenisistką trudne zadanie. Hiszpańskie media podkreślają, że w obecnym sezonie Muguruza imponuje mobilnością na korcie i bardzo dobrze odpiera ataki agresywnie grających przeciwniczek, a do takiej zaliczają 19-latkę z Polski, którą nazywają nieustępliwą.

Muguruza wraca do formy, jaką prezentowała jeszcze w latach 2016-2017. Urodzona w Wenezueli Hiszpanka wygrała wtedy French Open (2016) i Wimbledon (2017), dzięki czemu została liderką rankingu WTA. Obecnie jest 16. tuż za Świątek. Polka zagra z Muguruzą po raz pierwszy w karierze. Początek spotkania w środę o godzinie 16 czasu polskiego.