Swiatsportu.pl > Tenis > Dotkliwa porażka Igi Świątek. Garbine Muguruza udzieliła Polce surowej lekcji

• Utytułowana Hiszpanka zagrała zdecydowanie lepiej od Igi Świątek i zwyciężyła 6:0, 6:4

Iga Świątek zakończyła na trzeciej rundzie udział w turnieju WTA 1000 w Dubaju. Polka przegrała z Garbine Muguruzą z Hiszpanii 6:0, 6:4. Słynna zawodniczka niestety zdeklasowała 19-latkę i zasłużenie to ona awansowała do kolejnej rundy zmagań.

Iga Świątek zdeklasowana przez Garbine Muguruzę

W środowe popołudnie kolejny mecz w turnieju WTA 1000 w Dubaju rozegrała Iga Świątek. Rewelacyjna 19-letnia zawodniczka w walce o ćwierćfinał imprezy zmierzyła się z Garbine Muguruzą z Hiszpanii. Muguruza to jedna z najlepszych zawodniczek ostatnich lat.

Była liderka rankingu WTA szybko udowodniła, że nie przez przypadek weszła na sam szczyt kobiecego tenisa. Polscy kibice w pierwszym secie mogli wręcz przecierać oczy ze zdumienia. Hiszpanka nie dała najmniejszych szans Idze Świątek.

Garbine Muguruza wygrała tę partię 6:0, kompletnie dominując na korcie. Hiszpanka grała agresywnie, atakowała szybko i nie popełniała błędów. Niestety nie można tego powiedzieć o grze Igi Świątek, którą zawodził nawet własny serwis.

Była liderka rankingu WTA szybko rozprawiła się z Polką

Lepiej dla Polki zaczęła się druga partia. Pierwszy gem padł łupem właśnie pochodzącej z Raszyna zawodniczki. Były to jednak miłe złego początki, gdyż kolejne trzy gemy, usłane błędami Polki, wygrała Muguruza.

Iga Świątek przy stanie 3:1 dla rywalki zdołała jednak wrócić do gry. Kolejne trzy gemy powędrowały na konto Polki i objęła ona prowadzenie w drugim secie 4:3. Niestety chwilę później posłała forehand prosto w siatkę i rywalka wyrównała stan meczu.

Kolejne gemy to znowu dominacja Muguruzy. Hiszpanka wygrała drugiego seta 6:4, a mecz zakończyła asem serwisowym. Mecz trwał zaledwie 69 minut i to była liderka rankingu WTA zasłużenie zagra w ćwierćfinale imprezy. Jej rywalką będzie Aryna Sabalenka.

Porażka z Garbine Muguruzą zakończyła imponującą serię Igi Świątek sześciu kolejnych zwycięskich meczów bez straty seta. Świątek czeka teraz kilkudniowa przerwa od startów. Naszą reprezentantkę na korcie ponownie zobaczymy podczas startującego 23 marca turnieju Miami Open.