Iga Świątek pieniądze Żródło: twitter.com/@iga_swiatek

Na jaw wyszła kwota nagrody dla Igi Świątek. Zasłużona fortuna Polki

27 Luty 2021 Łukasz KowalskiŁukasz Kowalski

Iga Świątek w rewelacyjnym stylu wygrała turniej rangi WTA 500 w Adelajdzie. Polka szła w Australii jak burza i nie zwolniła tempa nawet w finale. 19-latka w sobotę pewnie pokonała w finale Belindę Bencić 6:2, 6:2. Dzięki zwycięstwu Świątek awansowała w rankingu WTA, a także otrzymała potężny zastrzyk gotówki.

  • Iga Świątek w sobotę wygrała turniej WTA 500 w Adelajdzie
  • Dla Polki to był drugi wygrany turniej w seniorskiej karierze
  • 19-latka dzięki zwycięstwu nad Belindą Bencić otrzymała potężny zastrzyk gotówki

Iga Świątek w wielkim stylu wygrała turniej rangi WTA 500 w Adelajdzie. Polka w Australii nie straciła nawet seta i rozpędzona przystąpiła do finału ze Szwajcarką Belindą Bencić. W sobotnim spotkaniu podtrzymała swoją passę.

Od początku spotkania było widać, że Bencić nie będzie w stanie przeciwstawić się bardzo dobrze grającej Świątek. Mecz trwał niewiele ponad godzinę. Polka błyskawicznie zdobywała kolejne gemy i ostateczne wygrała 6:2, 6:2.

Iga Świątek wygrała w Adelajdzie wielkie pieniądze

Polka w sobotnim finale zagrała swój najlepszy mecz w Adelajdzie. Świątek przez całe spotkanie była niezwykle skoncentrowana, zachwycała swoją precyzją i agresją w kończeniu akcji. Bencić była dla niej tylko tłem.

- Iga zagrała bardzo dobrze. Jest wyjątkowa. Grała bardzo swobodnie, jest pewna siebie. To imponujące. Gratuluję zwycięstwa - chwaliła 19-latkę po finale Bencić. - Gratuluję Belindzie. Mam nadzieję, że będziemy się spotykały jeszcze w wielu finałach - powiedziała z kolei Świątek.

Oficjalnie. Iga Świątek wygrywa turniej WTA w Adelajdzie. Wielki finał PolkiOficjalnie. Iga Świątek wygrywa turniej WTA w Adelajdzie. Wielki finał PolkiCzytaj dalej

Zwycięstwo oznacza, że Polka zaliczy awans w rankingu WTA. Po Australian Open Świątek spadła na 18. miejsce. Teraz dzięki triumfowi w Adelajdzie znajdzie się na 15. pozycji, najwyższej w jej karierze.

Do tego wygrana w Australii wiąże się z wysoką nagrodą pieniężną. Pula nagród w całym turnieju wynosiła ponad pół miliona dolarów. Świątek za zwycięstwo otrzymała 68 tysięcy dolarów, czyli ponad ćwierć miliona złotych.

Wielkie pieniądze dla Igi Świątek

Taka nagroda może robić wrażenie, ale to nie najwyższa nagroda, jaką Świątek podniosła z kortu. W październiku ubiegłego roku wygrała wielkoszlemowy French Open i za ten triumf otrzymała 1,6 miliona euro, czyli ok, 7,2 miliona złotych.

Po sobotniej wygranej Świątek może się pochwalić bardzo dobrą statystyką występów w finałach. Ten w Adelajdzie był trzecim w jej karierze i drugim, po French Open wygranym. Polka przegrała tylko decydujący mecz w Lugano przeciwko Poloną Hercog w 2019 roku.

Sama Świątek zaczyna zarabiać coraz więcej nie tylko na kortach, ale także poza nim. Niedawno 19-latka została ambasadorką marki Rolex, a do tego kilka godzin przed sobotnim finałem w Adelajdzie ogłoszono jej współpracę z technologiczną firmą Xiaomi.

Świątek poinformowała, że w najbliższych dniach odpocznie od tenisa i nie weźmie udziału w turnieju WTA 500 w Dosze. Polka za to weźmie udział w zawodach rangi WTA 1000 w Dubaju (7-13 marca).

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł