Swiatsportu.pl
Iga Świątek w Tokio

Li Yibo/Xinhua News/East News

Iga Świątek i Łukasz Kubot awansowali do ćwierćfinału miksta

28 Lipca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Iga Świątek i Łukasz Kubot odnieśli pewne zwycięstwo w meczu francuską parą Fiona Ferro i Pierre-Hugues Herbert, dzięki czemu awansowali do turnieju miksta. Polski duet jest naszą ostatnią nadzieją na zmazanie plamy nieudanego występu naszych tenisistów na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

  • Iga Świątek i Łukasz Kubot zameldowali się ćwierćfinale turnieju miksta na IO w Tokio

  • Polacy wygrali z francuskim duetem 6:3, 7:6

  • Na korcie można było dostrzec, że 20-letnia Polka chyba zapomniała już o porażce w singlu

Polscy tenisiści mocno rozczarowali na igrzyskach olimpijskich w Tokio, ale na placu boju pozostała jeszcze drużyna miksta złożona z Igi Świątek i Łukasz Kubota. Oboje mają szansę na to, aby nieco poprawić nasze nastroje.

Na razie udaje im się to z powodzeniem. W swoim pierwszym turnieju miksta w Tokio Polacy wygrali 2:0 z francuską ekipą w składzie Fiona Ferro i Pierre-Hugues Herbert. Dzięki temu Świątek i Kubot już zameldowali się w ćwierćfinale olimpiady.

Reprezentacja Polski w siatkówce w Tokio

Polacy wygrywają z Wenezuelą. Niepotrzebna strata seta naszych siatkarzy

CZYTAJ DALEJ

Pewny triumf Igi Świątek i Łukasza Kubota w pierwszym secie

Spotkanie polskiego i francuskiego miksta zostało rozegrane na korcie nr 5. Mecz rozpoczął się spokojnie i każda z drużyn wygrywała swoje podanie. Przy stanie 2:2 Idze Świątek i Łukaszowi Kubotowi udało się przełamać rywali i wyjść na prowadzenie 3:2.

Następnie nasz duet wygrał swoje podanie i przewaga wzrosła już na 4:2. Świątek najwyraźniej uporała się z niepowodzeniem w singlu, który bardzo mocno przeżyła (więcej tutaj), bo dziś na korcie wyglądała znakomicie. Kubot także prezentował bardzo wysoki poziom i można rzec, iż oboje świetnie uzupełniali się w grze.

Przewaga "Biało-Czerwonych" utrzymała się do końca pierwszej partii, a nawet została powiększona. Polacy zdołali jeszcze raz przełamać rywali, dzięki czemu zwyciężyli w otwierającym secie 6:3. Kluczem do wygranej w tej części spotkania było zdobywanie punktów po pierwszym serwisie oraz po returnie, w czym nasi zawodnicy mieli wyraźną przewagę nad Fioną Ferro i Pierre-Huguesem Herbertem.

Polski mikst z awansem do ćwierćfinału igrzysk olimpijskich w Tokio

W drugiej partii Francuzi sprawili już dużo więcej naszemu duetowi. Do stanu 4:3 na korzyść Igi Świątek i Łukasza Kubota, żadna z ekip nie chciała oddać serwisu. Jako pierwsi przełamanie uzyskał nasz duet, który wyszedł na prowadzenie 5:3. Już wydawało się, iż ćwierćfinał igrzysk olimpijskich w Tokio jest na wyciągnięcie ręki, ale trzeba było o niego jeszcze ostro powalczyć.

Fiona Ferro i Pierre-HugueseHerbert zebrali się w sobie, a zwłaszcza Ferro, która była słabym punktem przeciwników naszego zespołu i dwukrotnie doprowadzili do wyrównania w gemach. Zrobiło się 6:6 i do wyłonienia zwycięzcy w tej partii konieczny okazał się tie-break.

W nim na szczęście pewny triumf odnieśli Świątek z Kubotem, którzy wygrali 7:3, a w całym spotkaniu 6:3, 7:6 i awansowali do ćwierćfinału olimpiady. W nim polski mikst zmierzy się z rosyjskim duetem Jeleną Wiesniną i Asłanem Karacjewem. To spora niespodzianka, bo ekipa startująca pod flagą Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego wyeliminowała najwyżej rozstawionych Francuzów Kristinę Mladenović i Nicolasa Mahuta.

Mecz polskiego i rosyjskie miksta zaplanowano na 29 lipca i godzinę 4:00 nad ranem.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: