Swiatsportu.pl > Tenis > Iga Świątek rezygnuje ze startu w Stuttgarcie
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:32

Iga Świątek rezygnuje ze startu w Stuttgarcie

Iga Świątek
facebook.com//Iga Świątek

Iga Świątek razem z najlepszymi tenisistkami świata już 19 kwietnia miała wziąć udział w turnieju WTA 500 w Stuttgarcie. Polka ogłosiła jednak, że rezygnuje z udziału w imprezie. Wyjawiła kibicom, dlaczego podjęła taką decyzję.

Iga Świątek wycofuje się z turnieju w Stuttgarcie

Już 19 kwietnia rozpoczyna się prestiżowy turniej WTA 500 w Stuttgarcie. Na kortach ziemnych w Niemczech zaprezentują się najlepsze zawodniczki świata, m.in. Sofia Kenin, Simona Halep czy Ashleigh Barty. Miał to być także kolejny turniej z udziałem Igi Świątek.

Miał, bowiem 19-letnia tenisistka z Raszyna ogłosiła w poniedziałek, że wycofuje się z udziału w zawodach. Polka opublikowała w mediach społecznościowych specjalny wpis skierowany do kibiców, którzy mogli poczuć się rozczarowani jej decyzją. Świątek wyjawiła, dlaczego rezygnuje ze startu na ziemnych kortach w Stuttgarcie.

- Niestety, nie zagram w Stuttgarcie. Bardzo żałuję, jednak ze sztabem zdecydowaliśmy, że konieczne jest poświęcenie czasu na lepsze przygotowanie się do kolejnych turniejów w Madrycie, Rzymie i Paryżu podczas tego intensywnego dla mnie sezonu. Mam nadzieję, że będziecie kibicować mi w czasie całego sezonu na mączce - napisała reprezentantka Polski.

Tym samym Iga Świątek potwierdziła, że ponownie na korcie zobaczymy ją dopiero za kilka tygodni. Turniej WTA 1000 w Madrycie, o którym wspomina Polka, startuje 29 kwietnia i potrwa do 8 maja. Następnie Światek przeniesie się do Włoch, by wziąć udział w turnieju w Rzymie od 10 do 16 maja.

Światek będzie bronić wielkoszlemowego tytułu w Paryżu

Będą to pierwsze starty Polki na kortach ziemnych przed najważniejszą imprezą nadchodzących tygodni. Mowa oczywiście o paryskim Roland Garros. Iga Świątek będzie bronić tytułu wywalczonego w 2020 roku. Wielkoszlemowy turniej rusza 30 maja.

Po raz ostatni Iga Świątek na korcie pojawiła się pod koniec marca w turnieju Miami Open. Polka odpadła w drugiej rundzie zmagań na Florydzie. Światek musiała uznać wyższość Chorwatki Any Konjuh.

Iga Świątek aktualnie zajmuje 16. miejsce w rankingu WTA najlepszych tenisistek świata. Jest to najwyższa pozycja w jej dotychczasowej karierze. Rezygnacja z udziału w turnieju w Stuttgarcie może sprawić, że Polka zanotuje spadek w klasyfikacji.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane