Swiatsportu.pl > Tenis > Iga Świątek zagra w Gdyni pokazowy mecz przeciwko czołowemu tenisiście
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:31

Iga Świątek zagra w Gdyni pokazowy mecz przeciwko czołowemu tenisiście

Iga Świątek
Rex Features/East News
  • Iga Świątek pod koniec lipca zagra przeciwko mężczyźnie

  • Nasza młoda gwiazda rozegra mecz pokazowy podczas turnieju WTA Gdynia

  • Będzie to jej ostatnie spotkanie przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio

Idze Świątek w tym roku udało się już wygrać jeden turniej rangi WTA. Nasza zawodniczka triumfowała w Adelajdzie i zgarnęła za swoje zwycięstwo całkiem przyzwoitą nagrodę, o czym dokładniej przeczytacie tutaj.

Naszą tenisistkę w trakcie nadchodzącego lata czeka również występ na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Zanim jednak Polka uda się w podróż do dalekiej Azji, zdąży jeszcze wystąpić w Gdyni i miejmy nadzieję, że przy udziale publiczności. Warszawianka zagra z... mężczyzną w meczu pokazowym podczas turnieju WTA Gdynia.

Iga Świątek podbija tenisowy świat

Ostatnie kilka miesięcy dla Igi Świątek są niczym przenosiny do innej galaktyki. Z młodej i bardzo obiecującej tenisistki, warszawianka stała się młodą gwiazdą tej dyscypliny. Wszystko dzięki sensacyjnemu zwycięstwu w zeszłorocznym French Open, gdzie Polka nie straciła choćby seta.

Rola faworytki dla 19-latki nie jest łatwa i czasami ma jeszcze problem z tym, aby się do tego przyzwyczaić, jednak triumf na kortach Rolanda Garrosa nie był przypadkiem. Choć start w Australian Open okazał się pewnym rozczarowaniem, to w tym roku Idze udało się zwyciężyć podczas turnieju WTA w Adelajdzie, a jeszcze wiele przed nią.

Pod koniec maja nasza zawodniczka stanie przed szansą obrony tytułu triumfatorki French Open. Z kolei miesiąc później rozpocznie się najbardziej prestiżowy tenisowy turniej świata, czyli Wimbledon. W ostatnim tygodniu lipca Świątek weźmie udział w igrzyskach olimpijskich w Tokio, a za nieco ponad cztery tygodnie później wystartuje w ostatnim w 2021 roku turnieju wielkoszlemowym, czyli US Open.

Naszą tenisistkę czeka nietypowy mecz. Iga zagra z mężczyzną

Zanim Iga Świątek wyruszy w podróż do Japonii, najpierw zagra jeszcze pokazowy mecz na polskiej ziemi. Dojdzie do tego w lipcu, podczas turnieju WTA Gdynia, który rozpocznie się dokładnie 19 lipca.

Nasza zawodniczka nie weźmie udziału w oficjalnej rywalizacji, ale i tak pojawi się na korcie. Warszawianka rozegra towarzyskie spotkanie z mężczyzną.

- To będzie jej oficjalne pożegnanie przed igrzyskami olimpijskimi - powiedziała dla Sport.pl Paulina Wójtowicz, menedżerka Igi Świątek.

Nazwisko rywala 19-latki mamy poznać już wkrótce, ale ponoć ma to być czołowy zawodnik z rankingu ATP! To właśnie dzięki Świątek turniej WTA powrócił do naszego kraju. Mimo braku startu w oficjalnej części imprezy, to Polka będzie gwiazdą zawodów, pojawi się na konferencji prasowej i będzie obecna w wielu różnych materiałach.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane