Iga Świątek Żródło: Rex Features/East News

Iga Świątek zagra w Gdyni pokazowy mecz przeciwko czołowemu tenisiście

25 Kwiecień 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Iga Świątek w trakcie swojej krótkiej kariery seniorskiej, miała już okazję mierzyć się z największymi tenisistkami świata. Mogliśmy się przekonać, że największe nazwiska nie robią już na niej szczególnego wrażenia i niejednokrotnie to Polka będąc pretendentką, potrafiła schodzić z kortu zwycięsko. Teraz jednak 19-latkę czeka wyjątkowe wyzwanie, gdyż zmierzy się z... mężczyzną.

  • Iga Świątek pod koniec lipca zagra przeciwko mężczyźnie
  • Nasza młoda gwiazda rozegra mecz pokazowy podczas turnieju WTA Gdynia
  • Będzie to jej ostatnie spotkanie przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio

Idze Świątek w tym roku udało się już wygrać jeden turniej rangi WTA. Nasza zawodniczka triumfowała w Adelajdzie i zgarnęła za swoje zwycięstwo całkiem przyzwoitą nagrodę, o czym dokładniej przeczytacie tutaj.

Naszą tenisistkę w trakcie nadchodzącego lata czeka również występ na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Zanim jednak Polka uda się w podróż do dalekiej Azji, zdąży jeszcze wystąpić w Gdyni i miejmy nadzieję, że przy udziale publiczności. Warszawianka zagra z... mężczyzną w meczu pokazowym podczas turnieju WTA Gdynia.

Iga Świątek podbija tenisowy świat

Ostatnie kilka miesięcy dla Igi Świątek są niczym przenosiny do innej galaktyki. Z młodej i bardzo obiecującej tenisistki, warszawianka stała się młodą gwiazdą tej dyscypliny. Wszystko dzięki sensacyjnemu zwycięstwu w zeszłorocznym French Open, gdzie Polka nie straciła choćby seta.

Pełna trybuna podczas meczu Ekstraklasy. Raków może mieć poważny problemPełna trybuna podczas meczu Ekstraklasy. Raków może mieć poważny problemCzytaj dalej

Rola faworytki dla 19-latki nie jest łatwa i czasami ma jeszcze problem z tym, aby się do tego przyzwyczaić, jednak triumf na kortach Rolanda Garrosa nie był przypadkiem. Choć start w Australian Open okazał się pewnym rozczarowaniem, to w tym roku Idze udało się zwyciężyć podczas turnieju WTA w Adelajdzie, a jeszcze wiele przed nią.

Pod koniec maja nasza zawodniczka stanie przed szansą obrony tytułu triumfatorki French Open. Z kolei miesiąc później rozpocznie się najbardziej prestiżowy tenisowy turniej świata, czyli Wimbledon. W ostatnim tygodniu lipca Świątek weźmie udział w igrzyskach olimpijskich w Tokio, a za nieco ponad cztery tygodnie później wystartuje w ostatnim w 2021 roku turnieju wielkoszlemowym, czyli US Open.

Naszą tenisistkę czeka nietypowy mecz. Iga zagra z mężczyzną

Zanim Iga Świątek wyruszy w podróż do Japonii, najpierw zagra jeszcze pokazowy mecz na polskiej ziemi. Dojdzie do tego w lipcu, podczas turnieju WTA Gdynia, który rozpocznie się dokładnie 19 lipca.

Nasza zawodniczka nie weźmie udziału w oficjalnej rywalizacji, ale i tak pojawi się na korcie. Warszawianka rozegra towarzyskie spotkanie z mężczyzną.

- To będzie jej oficjalne pożegnanie przed igrzyskami olimpijskimi - powiedziała dla Sport.pl Paulina Wójtowicz, menedżerka Igi Świątek.

Nazwisko rywala 19-latki mamy poznać już wkrótce, ale ponoć ma to być czołowy zawodnik z rankingu ATP! To właśnie dzięki Świątek turniej WTA powrócił do naszego kraju. Mimo braku startu w oficjalnej części imprezy, to Polka będzie gwiazdą zawodów, pojawi się na konferencji prasowej i będzie obecna w wielu różnych materiałach.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł