Swiatsportu.pl
Igrzyska olimpijskie Tokio 2020

CHARLY TRIBALLEAU/AFP/East News

Kyodo News: Igrzyska olimpijskie w Tokio bez udziału kibiców

9 Marca 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Igrzyska olimpijskie w Tokio z powodu pandemii koronawirusa odbędą się bez udziału zagranicznych kibiców. Taką decyzję podjął rząd Japonii - podają tamtejsze media. Oficjalne potwierdzenie ma nadejść w najbliższych dniach. Rywalizację na żywo będą mogli ś

  • Igrzyska olimpijskie odbędą się bez udziału zagranicznych kibiców

  • Miejscowe media informują, że taką decyzję podjął rząd Japonii

  • Oficjalne potwierdzenie tych doniesień ma nastąpić w ciągu miesiąca

Igrzyska olimpijskie w Tokio wciąż mierzą się z problemami wywołanymi pandemią koronawirusa. Pierwotnie impreza miała się odbyć w połowie ubiegłego roku, ale została przełożona na przełom lipca i sierpnia 2021 roku.

Japońskie media podają, że jedna zagadka związana z imprezą została już rozwiązana. Kyodo News informuje, że tamtejszy rząd podjął decyzję, że na igrzyska do Tokio nie będą mogli wjechać zagraniczni kibice.

Igrzyska olimpijskie w Tokio bez zagrancznych kibiców

Jak donosi agencja, takie informacje miały potwierdzić anonimowe źródła z rządu. Władze Japonii miały uznać, że w obliczu pandemii koronawirusa wpuszczenie zagranicznych kibiców będzie niemożliwe.

Duży wpływ na to miała nie tylko bardzo silna trzecia fala epidemii, która w ostatnich tygodniach dotknęła Japonię, ale także nowe szczepy wirusa, które pojawiają się w kolejnych państwach. Decyzja ma zostać oficjalnie potwierdzona do połowy kwietnia.

Pod koniec marca mają się odbyć rozmowy między organizatorami a Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim i po nich decyzja japońskiego rządu ma zostać potwierdzona. Wtedy też władze poinformują, ilu miejscowych kibiców będzie mogło zasiąść na trybunach olimpijskich zmagań.

- Bardzo chcielibyśmy mieć pełne trybuny z ludźmi z całego świata, ale dopóki nie będziemy przygotowani na ich przyjęcie i dopóki sytuacja medyczna w Japonii nie będzie perfekcyjna, dopóty trudno będzie nam mówić o wpuszczaniu osób z zagranicy - mówiła w ubiegłym tygodniu Seiko Hashimoto, przewodnicząca komitetu organizacyjnego.

Japończycy nie chcą zagranicznych kibiców na igrzyskach

Wtorkowe doniesienia Kyodo News, jest potwierdzeniem spekulacji, które trwały od kilku tygodni. Japończycy nie są chętni przyjąć zagranicznych kibiców w trakcie igrzysk olimpijskich. Takie wnioski wynikają z ankiety, którą w poniedziałek opublikował dziennik "Yomiuri".

W niej Japończycy byli bardzo zgodni. Aż 77% pytanych było zdania, że nie powinno się wpuszczać do kraju zagranicznych fanów na czas trwania igrzysk. Przeciwnego zdania było 18% respondentów.

Wiadomo już także, że bez udziału kibiców rozpocznie się sztafeta z płomieniem olimpijskim. Ta ma rozpocząć się 25 marca. Jeszcze w lutym władze Japonii przygotowały wytyczne dla kibiców, którzy chcą śledzić znicz olimpijski na trasie. W nich znalazło się m.in. prośba o niepodróżowanie między prefekturami, a także nakaz noszenia maseczki oraz zachowania dystansu społecznego. Sztafeta potrwa 121 dni.

Tokio będzie gościło olimpijczyków od 23 lipca do 8 sierpnia. Rywalizacja paraolimpijczyków zaplanowana jest od 24 sierpnia do 5 września.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Tak polscy skoczkowie świętowali brązowy medal (WIDEO)

  • Jan Błachowicz obronił tytuł mistrza świata UFC

  • Kamila Wybrańczyk wygrywa z Zusje na Fame MMA 9

Podobne artykuły

Inne sporty

Paweł Fajdek zachwyca formą przed igrzyskami (WIDEO)

Czytaj więcej >
Mistrzostwa europy w pływaniu na zdjęciu Alicja Tchórz

Inne sporty

Mistrzostwa Europy w pływaniu: Polacy blisko medalu, rekord świata 16-latki

Czytaj więcej >

Inne sporty

Wielki wieczór Polaków w Diamentowej Lidze

Czytaj więcej >
Zmarł

Inne sporty

Nie żyje Andre Riberio, trzykrotny zwycięzca wyścigów IndyCar

Czytaj więcej >
Nie żyje

Inne sporty

Nie żyje Max Mosley, były prezydent FIA

Czytaj więcej >
Nie żyje Jason Dupasquier.

Inne sporty

Zmarł Jason Dupasquier. Szwajcar zginął na torze, podczas weekendu serii Moto3

Czytaj więcej >