Swiatsportu.pl
Igrzyska olimpijskie Tokio 2020

CHARLY TRIBALLEAU/AFP/East News

Kyodo News: Igrzyska olimpijskie w Tokio bez udziału kibiców

9 Marca 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Igrzyska olimpijskie w Tokio z powodu pandemii koronawirusa odbędą się bez udziału zagranicznych kibiców. Taką decyzję podjął rząd Japonii - podają tamtejsze media. Oficjalne potwierdzenie ma nadejść w najbliższych dniach. Rywalizację na żywo będą mogli ś

  • Igrzyska olimpijskie odbędą się bez udziału zagranicznych kibiców

  • Miejscowe media informują, że taką decyzję podjął rząd Japonii

  • Oficjalne potwierdzenie tych doniesień ma nastąpić w ciągu miesiąca

Igrzyska olimpijskie w Tokio wciąż mierzą się z problemami wywołanymi pandemią koronawirusa. Pierwotnie impreza miała się odbyć w połowie ubiegłego roku, ale została przełożona na przełom lipca i sierpnia 2021 roku.

Japońskie media podają, że jedna zagadka związana z imprezą została już rozwiązana. Kyodo News informuje, że tamtejszy rząd podjął decyzję, że na igrzyska do Tokio nie będą mogli wjechać zagraniczni kibice.

Igrzyska olimpijskie w Tokio bez zagrancznych kibiców

Jak donosi agencja, takie informacje miały potwierdzić anonimowe źródła z rządu. Władze Japonii miały uznać, że w obliczu pandemii koronawirusa wpuszczenie zagranicznych kibiców będzie niemożliwe.

Duży wpływ na to miała nie tylko bardzo silna trzecia fala epidemii, która w ostatnich tygodniach dotknęła Japonię, ale także nowe szczepy wirusa, które pojawiają się w kolejnych państwach. Decyzja ma zostać oficjalnie potwierdzona do połowy kwietnia.

Pod koniec marca mają się odbyć rozmowy między organizatorami a Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim i po nich decyzja japońskiego rządu ma zostać potwierdzona. Wtedy też władze poinformują, ilu miejscowych kibiców będzie mogło zasiąść na trybunach olimpijskich zmagań.

- Bardzo chcielibyśmy mieć pełne trybuny z ludźmi z całego świata, ale dopóki nie będziemy przygotowani na ich przyjęcie i dopóki sytuacja medyczna w Japonii nie będzie perfekcyjna, dopóty trudno będzie nam mówić o wpuszczaniu osób z zagranicy - mówiła w ubiegłym tygodniu Seiko Hashimoto, przewodnicząca komitetu organizacyjnego.

Japończycy nie chcą zagranicznych kibiców na igrzyskach

Wtorkowe doniesienia Kyodo News, jest potwierdzeniem spekulacji, które trwały od kilku tygodni. Japończycy nie są chętni przyjąć zagranicznych kibiców w trakcie igrzysk olimpijskich. Takie wnioski wynikają z ankiety, którą w poniedziałek opublikował dziennik "Yomiuri".

W niej Japończycy byli bardzo zgodni. Aż 77% pytanych było zdania, że nie powinno się wpuszczać do kraju zagranicznych fanów na czas trwania igrzysk. Przeciwnego zdania było 18% respondentów.

Wiadomo już także, że bez udziału kibiców rozpocznie się sztafeta z płomieniem olimpijskim. Ta ma rozpocząć się 25 marca. Jeszcze w lutym władze Japonii przygotowały wytyczne dla kibiców, którzy chcą śledzić znicz olimpijski na trasie. W nich znalazło się m.in. prośba o niepodróżowanie między prefekturami, a także nakaz noszenia maseczki oraz zachowania dystansu społecznego. Sztafeta potrwa 121 dni.

Tokio będzie gościło olimpijczyków od 23 lipca do 8 sierpnia. Rywalizacja paraolimpijczyków zaplanowana jest od 24 sierpnia do 5 września.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Tak polscy skoczkowie świętowali brązowy medal (WIDEO)

  • Jan Błachowicz obronił tytuł mistrza świata UFC

  • Kamila Wybrańczyk wygrywa z Zusje na Fame MMA 9

Łukasz Kowalski

Redaktor serwisu SwiatSportu.pl. Zbierałem doświadczenie w Radiu Zachód, RMF FM, Polskim Radiu i Polsacie Sport. Pasjonat sportu, kinematografii i seriali

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Robert Kubica Formuła 1 Grand Prix Włoch Hamilton Verstappen

Inne sporty

Kapitalny występ Roberta Kubicy w GP Włoch. Dramatyczny wypadek Hamiltona i Verstappena

Czytaj więcej >

Inne sporty

Robert Kubica zareagował na obraźliwe słowa Tsunody

Czytaj więcej >
Robert Kubica Formuła 1 Grand Prix Włoch

Inne sporty

Rywal wjechał w Roberta Kubicę i nie wytrzymał. "Ten pie****ny Kubica"

Czytaj więcej >
Rajd Śląski wypadek Agnieszka Pyra

Inne sporty

Tragiczny wypadek na Rajdzie Śląskim. Nie żyje zawodniczka, zginęła na miejscu

Czytaj więcej >

Inne sporty

Genialny występ Roberta Kubicy przed GP Włoch

Czytaj więcej >
Robert Kubica GR Włoch Monza Nikita Mazepin

Inne sporty

Incydent z udziałem Kubicy. "Co on, k***a, zrobił?"

Czytaj więcej >