Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Jakub Błaszczykowski przyznał, że Łukasz Fabiański nie zawsze był traktowany fair
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:52

Jakub Błaszczykowski przyznał, że Łukasz Fabiański nie zawsze był traktowany fair

Jakub Błaszczykowski
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jakub Błaszczykowski przez wiele lat dzielił szatnię reprezentacji z Łukaszem Fabiańskim. Były kapitan naszej kadry w wywiadzie dla Onetu Sport stwierdził, że bramkarz nie zawsze był traktowany fair przez selekcjonerów. Piłkarz wypowiedział się w samych superlatywach o swoim koledze.

  • Łukasz Fabiański po raz ostatni wystąpi dziś w narodowych barwach

  • Jego karierę w kadrze na łamach Onetu Sport opisał Jakub Błaszczykowski

  • - Zawsze musiał robić więcej niż jego rywale - stwierdził skrzydłowy Wisły Kraków

Jakub Błaszczykowski i Łukasz Fabiański spędzili razem w reprezentacji Polski ponad dekadę. Dlatego zawodnik Wisły Kraków miał doskonały przegląd sytuacji bramkarza, który niemal zawsze musiał godzić się z rolą rezerwowego.

Tak było przy okazji Euro 2016, choć tam szansę do gry otworzyła mu kontuzja Wojciecha Szczęsnego, a "Fabian" rozegrał kapitalny turniej. Z ławki bramkarz West Hamu United nie podniósł się już za to na kolejnych ME, a na mundialu w Rosji zagrał tylko przeciwko Japonii. Zdaniem Błaszczykowskiego, Fabiański był po prostu niesprawiedliwie traktowany.

Jakub Błaszczykowski: w kadrze nie zawsze był traktowany fair

Przez ostatnie lata Łukasz Fabiański rywalizował o miejsce w bramce reprezentacji Polski z Wojciechem Szczęsnym. Obaj zawodnicy pozostawali i nadal pozostają w bardzo dobrych relacjach. Ich rywalizacja zawsze była zdrowa, ale zdaniem Jakuba Błaszczykowskiego, zdrowego podejścia do "Fabiana" brakowało niektórym selekcjonerom.

- Kiedy przeanalizujemy jego karierę, zauważymy, że zawsze musiał robić więcej niż jego rywale. W kadrze nie zawsze był traktowany fair. Choćby właśnie podczas turnieju we Francji. Każdy może mieć na ten temat swoje zdanie, ale ja miałem takie odczucie - wyznał 108-krotny reprezentant Polski w wywiadzie dla Onetu Sport.

Błaszczykowski stwierdził nawet, że Fabiański jest najlepszym bramkarzem, z jakim miał okazję występować w jednej drużynie, kiedy to sobie przeanalizował. Zdaniem kapitana Wisły Kraków "Fabiana" cechowały najwyższe umiejętności.

Błaszczykowski prowokacyjnie o wyborze Paulo Sousy między Fabiańskim i Szczęsnym

Jakub Błaszczykowski został zapytany przez Onet Sport o postawienie przez Paulo Sousę na Wojciecha Szczęsnego. Piłkarz stwierdził, że pierwsze efekty tej decyzji mogliśmy już zobaczyć na Euro 2020.

- Nie mi to oceniać. Każdy trener podejmuje swoje decyzje, a my potem widzimy, jakie są ich konsekwencje. Pierwsze były na Euro 2020, niedługo się okaże, jakie są konsekwencje kolejnych: czy awansujemy na mistrzostwa świata. Wciąż jestem czynnym piłkarzem, oceniać będę mógł, gdy skończę grać w piłkę. Zdaję sobie jednak sprawę, że to wszystko nie jest takie oczywiste - powiedział były kapitan reprezentacji Polski.

Łukasz Fabiański polskiej kadrze zadebiutował w marcu 2006 roku w wygranym 2:1 towarzyskim meczu z Arabią Saudyjską. W 84. minucie zmienił Jerzego Dudka. 36-latek był znalazł się w kadrze na MŚ 2006 i 2018 oraz ME 2008, 2016 i 2020. Z Euro 2012 wykluczyła go kontuzja. W sumie w reprezentacji Polski wystąpił 56 razy i 26-krotnie zachowywał czyste konto.

 Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane