Swiatsportu.pl
Rzecznik reprezentacji Polski

PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News

Jakub Kwiatkowski zdradził, że nie mówił nam prawdy podczas Euro 2020

28 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Jakub Kwiatkowski był w ostatnich dniach gościem programu "Hejt Park" w Kanale Sportowym. Rzecznik prasowy i team menedżer reprezentacji Polski zdradził, że w trakcie swoich przekazów dla kibiców i mediów przed i podczas Euro 2020 nie zawsze mówił prawdę. Chodził o to, aby chronić niektórych piłkarzy oraz wprowadzić niepewność w obozie rywali.

  • Jakub Kwiatkowski był gościem w programie "Hejt Park"

  • Rzecznik prasowy reprezentacji Polski przyznał, że nie zawsze mówił prawdę na temat sytuacji kadry

  • "To było w interesie drużyny" - stwierdził pracownik PZPN

Piłkarze reprezentacji Polski zafundowali nam w trakcie Euro 2020 "powtórkę z rozrywki" i na kolejnym wielkim turnieju zakończyli swoje występy już w fazie grupowej. Nie pomogły nawet "zasłony dymne", o których w rozmowie z Michałem Polem w programie "Hejt Park" opowiedział Jakub Kwiatkowski.

Rzecznik prasowy PZPN i polskiej kadry oraz jej team menedżer zdradził, że przed turniejem i w jego trakcie nie zawsze przekazywał nam prawdziwe informacje. Tak było choćby w przypadku urazów Arkadiusza Milika i Jakuba Modera.

Reprezentacja Holandii na Euro 2020

Skandaliczne słowa holenderskich mediów po klęsce ich kadry na Euro 2020

CZYTAJ DALEJ

Jakub Kwiatkowski zdementował doniesienia o piłkarzach z listy rezerwowej

Podczas programu "Hejt Park" Jakub Kwiatkowski zaprzeczył, że piłkarze znajdujący się na liście rezerwowej, którzy w każdej chwili mogli być dowołani przez Paulo Sousę na Euro 2020, zostali pozostawieni sami sobie, o czym donosił Mateusz Borek.

- Jak ten temat zaczął pojawiać się w mediach, zapytałem naszych trenerów od przygotowania fizycznego. Każdy miał aplikację zainstalowaną na telefonie, trenerzy pokazywali mi korespondencję z piłkarzami. Absolutnie nie była to prawda - przekonywał rzecznik prasowy PZPN i reprezentacji Polski.

Kwiatkowski w tym przypadku obalił nieprawdziwe doniesienia na temat polskiej kadry, ale przyznał również, że sam nie zawsze dawał przekaz zgodny ze stanem faktycznym.

Rzecznik PZPN zdradził, że nie zawsze mówił prawdę w ostatnich tygodniach

Jakub Kwiatkowski wyznał, że nie mówił prawdy na temat stanu zdrowia Arkadiusza Milika, ale podkreślił, iż zrobił to ze względu na życzenie naszego napastnika.

- Arek Milik - od początku wiedzieliśmy, że w jego przypadku jest fifty-fifty. On nie chciał, aby rozpowszechniać te informacje, po co ma iść przekaz w świat, że on ma problem z kolanem? Chroniliśmy też piłkarza - przyznał team menedżer polskiej kadry.

Kwiatkowski przyznał się także do tego, iż nie ujawniał zgodnych z prawdą wiadomości na temat zdrowia Jakuba Modera i zaznaczył, że jego praca polega na tym, aby przede wszystkim działać w interesie zespołu.

- Kontuzja Kuby Modera. My wiedzieliśmy od początku, ze on nie zagra ze Szwecją, bo prawie zerwał więzadła w kolanie w meczu z Hiszpanią. Mówiliśmy, że decyzja zapadnie w ostatniej chwili - po to, żeby wprowadzić troszeczkę zamieszania. Nie powiedziałem prawdy, bo nie mogłem, Czasami muszę powiedzieć to, co uznajemy, że warto i trzeba powiedzieć, bo to jest w interesie drużyny - podsumował ten wątek rzeczni prasowy PZPN i reprezentacji Polski.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Podobne artykuły

Piłka nożna

Lekarz Duńczyków zdradził prawdę o reanimacji Eriksena. “Już go z nami nie było”

Czytaj więcej >
Raheem Sterling w barwach reprezentacji Anglii

Piłka nożna

Reprezentacja Anglii potwierdza, że jest jednym z faworytów Euro 2020 i pokonuje Chorwację

Czytaj więcej >
Mecz reprezentacji Węgier z Francją na Euro 2020

Piłka nożna

Węgry sensacyjnie zremisowały z Francją

Czytaj więcej >
Leo Messi w barwach FC Barcelony

Piłka nożna

Leo Messi coraz bliżej odejścia z FC Barcelony. Klub może być nie stać na utrzymanie piłkarza

Czytaj więcej >
Michał Pazdan

Piłka nożna

Oficjalnie: Michał Pazdan wraca do Jagiellonii Białystok

Czytaj więcej >
Kibice reprezentacji Węgier

Piłka nożna

UEFA ukarała Węgry za zachowanie ich kibiców w trakcie Euro 2020

Czytaj więcej >