Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Jan Bednarek narzeka na ból po meczu z Hiszpanią
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:39

Jan Bednarek narzeka na ból po meczu z Hiszpanią

THANASSIS STAVRAKISAFPEast News
THANASSIS STAVRAKIS/AFP/East News

Jan Bednarek był jednym z najlepszych zawodników reprezentacji Polski w zremisowanym 1:1 meczu z Hiszpanią. Stoper Southampton razem z Kamilem Glikiem stworzyli mur niemal nie do przejścia dla hiszpańskich zawodników. Niestety Bednarek musiał opuścić boisko przed końcem spotkania i wygląda na to, że doznał urazu. Rzecznik PZPN przekazał najnowsze wieści w tej sprawie.

• Reprezentacja Polski zremisowała z Hiszpanią 1:1 w drugim meczu grupowym Euro 2020

• W 85. minucie meczu z boiska musiał zejść Jan Bednarek, który narzekał na ból

• Wygląda na to, że odnowiła się niedawna kontuzja defensora i musi on przejść szczegółowe badania

• Nowe informacje na temat stanu zdrowia Bednarka przekazał w rozmowie ze sport.pl rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski

Jan Bednarek opuścił boisko w meczu z Hiszpanią w 85. minucie. Wszystko wskazywało na to, że dała o sobie znać kontuzja, z którą piłkarz zmagał się w ostatnim czasie. Najnowsze informacje na temat stanu zdrowia obrońcy są niepokojące.

Jan Bednarek ucierpiał w meczu z Hiszpanią

Reprezentacja Polski zremisowała w sobotę w Sevilli z Hiszpanią 1:1 i utrzymała szanse na awans do kolejnej rundy Euro 2020. Bohaterem Polaków został Robert Lewandowski, który strzelił wyrównującą bramkę w 54. minucie spotkania. Świetnego rezultatu nie byłoby jednak bez gry innych naszych gwiazd.

Bardzo dobry występ zaliczył m.in. Jan Bednarek. Stoper kolejny raz stworzył z Kamilem Glikiem mur niemal nie do przejścia dla rywali. Niestety Bednarek musiał opuścić boisko w 85. minucie meczu. Wszystko wskazuje na to, że odezwała się kontuzja, z którą zmagał się przed turniejem.

- Mało ważne jest to, w jakim stanie znajduje się mój mięsień. Musimy odnieść sukces na mistrzostwach Europy. To, czy będę musiał grać z bólem lub na blokadach, nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Najważniejsze jest dobro reprezentacji - powiedział przed starciem z Hiszpanami Bednarek, którego słowa cytuje portal sport.pl.

25-latek na kilka dni przed rozpoczęciem Euro 2020 zmagał się z kontuzją mięśnia pośladkowego. Gdy w sobotę schodził z boiska w Sevilli, wyglądało to tak, jakby kontuzja odnowiła się i sprawiała mu ból. W jego miejsce na placu gry zameldował się Paweł Dawidowicz.

Bednarek kontuzjowany? Rzecznik PZPN przekazał nowe wieści

Wspomniany portal sport.pl pozyskał najnowsze informacje na temat stanu zdrowia Jana Bednarka. Informacje przekazał rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakub Kwiatkowski. Obrońcę czekają badania po powrocie do Polski.

- Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy PZPN, potwierdził w rozmowie ze Sport.pl. że piłkarz Southampton nie grał w tym meczu na tzw. "blokadzie", czyli środkach przeciwbólowych, które skutecznie uśmierzają ból, ale niosą też skutki uboczne. - informuje sport.pl.

“Biało-Czerwoni” już o godzinie 15:30 powinni zameldować się w hotelu w Sopocie. Jeszcze w niedzielę Bednarek ma przejść szereg niezbędnych badań. Na razie nie wiadomo, co z dalszą grą obrońcy na turnieju. Istnieje obawa, że nie będzie mógł wziąć udziału w meczu ze Szwecją.