Swiatsportu.pl
EN 01393025 0237

Piotr Molecki/East News

Kamil Grosicki dołączy do Łukasza Podolskiego w Górniku Zabrze?

14 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Kamil Grosicki od kilku tygodni pozostaje bez klubu po tym, jak wygasła jego umowa z West Bromwich Albion. Według informacji dziennikarzy portalu interia.pl 33-latek nie może narzekać na brak ofert. Możliwe, że “Grosik” zdecyduje się nawet na powrót do Polski, gdyż podobno sam Łukasz Podolski zapragnął zagrać z nim razem w Górniku Zabrze.

  • Kamil Grosicki pozostaje bez klubu po tym, jak skończyła się jego umowa z West Bromwich Albion

  • Według Sebastiana Staszewskiego z portalu interia.pl reprezentant Polski nie narzeka na brak ofert

  • Zainteresowany Grosickim jest podobno Górnik Zabrze. Zwolennikiem takiego transferu jest Lukas Podolski

Kamil Grosicki w Górniku Zabrze? Według najnowszych informacji opublikowanych przez portal interia.pl to możliwe. Pomocnika na transfer do śląskiego klubu ma namawiać podobno sam Lukas Podolski.

EN 01488961 0992

Mateusz Borek ujawnia. Robert Lewandowski dostał niewiarygodną ofertę transferu

CZYTAJ DALEJ

Kamil Grosicki wciąż pozostaje bez klubu

Wraz z końcem czerwca dobiegła końca umowa Kamila Grosickiego z West Bromwich Albion. Reprezentant Polski jednak już od stycznia nie rozegrał ani jednego spotkania w barwach angielskiej drużyny. Brak regularnej gry pozbawił 33-latka szans wyjazdu na Euro 2020.

Kolejne tygodnie mijają, a Grosicki nadal pozostaje bez klubu. Ostatnio pojawiły się doniesienia, że pomocnik może pozostać na Wyspach Brytyjskich i związać się z Derby County (więcej TUTAJ). W klubie Championship występują już Kamil Jóźwiak i Krystian Bielik.

Na Derby County ciąży zakaz transferowy i klub może pozyskiwać jedynie wolnych zawodników. W takiej sytuacji zakontraktowanie Grosickiego mogłoby być strzałem w dziesiątkę. Sam piłkarz wiele razy podkreślał, że jego celem zawsze była gra w Anglii, więc może skusić się na kolejny kontrakt na zapleczu Premier League. 

Najnowsze wiadomości na temat sytuacji Kamila Grosickiego podał w sobotę Sebastian Staszewski z portalu interia.pl. Zdaniem dziennikarza 33-latek wciąż wzbudza wielkie zainteresowanie w Turcji, gdzie występował kilka lat temu. Piłkarz dostał podobno kilka ofert od tamtejszych klubów i to one są w tej chwili najpoważniejsze.

Grosicki w Górniku Zabrze? Podolski go namawia

Sebastian Staszewski zdradził także, że w kontakcie z Grosickim pozostają dwa polskie kluby. Jednym z nich jest Górnik Zabrze. Z “Grosikiem” miał skontaktować się Lukas Podolski. Niemiec, który latem dołączył do śląskiego klubu, chciałby podobno namówić reprezentanta Polski do transferu. O całej sytuacji opowiedział Słamowir Peszko, którego słowa cytuje portal interia.pl.

- Niedawno rozmawiałem z "Grosikiem", bo chciałem dowiedzieć się, jaka jest jego sytuacja. Zaproponowałem mu Górnik Zabrze, bo Kamil byłby tam wzmocnieniem. Wcześniej dostałem telefon od Lukasa Podolskiego. Lukas chciał go o to zapytać, ale nie miał bezpośredniego kontaktu i zrobiłem to w jego imieniu. Kamil ciągle czeka - powiedział Peszko.

Dziennikarze interia.pl skontaktowali się z samym zainteresowanym, ale odmówił on komentarza na temat swojej przyszłości. Kamil Grosicki potwierdził jedynie, że jest w Polsce i trenuje indywidualnie w okolicach Szczecina. 


Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: