Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Kamil Grosicki dołączy do Łukasza Podolskiego w Górniku Zabrze?
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 17.06.2022 02:02

Kamil Grosicki dołączy do Łukasza Podolskiego w Górniku Zabrze?

EN 01393025 0237
Piotr Molecki/East News

Kamil Grosicki od kilku tygodni pozostaje bez klubu po tym, jak wygasła jego umowa z West Bromwich Albion. Według informacji dziennikarzy portalu interia.pl 33-latek nie może narzekać na brak ofert. Możliwe, że “Grosik” zdecyduje się nawet na powrót do Polski, gdyż podobno sam Łukasz Podolski zapragnął zagrać z nim razem w Górniku Zabrze.

  • Kamil Grosicki pozostaje bez klubu po tym, jak skończyła się jego umowa z West Bromwich Albion

  • Według Sebastiana Staszewskiego z portalu interia.pl reprezentant Polski nie narzeka na brak ofert

  • Zainteresowany Grosickim jest podobno Górnik Zabrze. Zwolennikiem takiego transferu jest Lukas Podolski

Kamil Grosicki w Górniku Zabrze? Według najnowszych informacji opublikowanych przez portal interia.pl to możliwe. Pomocnika na transfer do śląskiego klubu ma namawiać podobno sam Lukas Podolski.

Kamil Grosicki wciąż pozostaje bez klubu

Wraz z końcem czerwca dobiegła końca umowa Kamila Grosickiego z West Bromwich Albion. Reprezentant Polski jednak już od stycznia nie rozegrał ani jednego spotkania w barwach angielskiej drużyny. Brak regularnej gry pozbawił 33-latka szans wyjazdu na Euro 2020.

Kolejne tygodnie mijają, a Grosicki nadal pozostaje bez klubu. Ostatnio pojawiły się doniesienia, że pomocnik może pozostać na Wyspach Brytyjskich i związać się z Derby County (więcej TUTAJ). W klubie Championship występują już Kamil Jóźwiak i Krystian Bielik.

Na Derby County ciąży zakaz transferowy i klub może pozyskiwać jedynie wolnych zawodników. W takiej sytuacji zakontraktowanie Grosickiego mogłoby być strzałem w dziesiątkę. Sam piłkarz wiele razy podkreślał, że jego celem zawsze była gra w Anglii, więc może skusić się na kolejny kontrakt na zapleczu Premier League. 

Najnowsze wiadomości na temat sytuacji Kamila Grosickiego podał w sobotę Sebastian Staszewski z portalu interia.pl. Zdaniem dziennikarza 33-latek wciąż wzbudza wielkie zainteresowanie w Turcji, gdzie występował kilka lat temu. Piłkarz dostał podobno kilka ofert od tamtejszych klubów i to one są w tej chwili najpoważniejsze.

Grosicki w Górniku Zabrze? Podolski go namawia

Sebastian Staszewski zdradził także, że w kontakcie z Grosickim pozostają dwa polskie kluby. Jednym z nich jest Górnik Zabrze. Z “Grosikiem” miał skontaktować się Lukas Podolski. Niemiec, który latem dołączył do śląskiego klubu, chciałby podobno namówić reprezentanta Polski do transferu. O całej sytuacji opowiedział Słamowir Peszko, którego słowa cytuje portal interia.pl.

- Niedawno rozmawiałem z "Grosikiem", bo chciałem dowiedzieć się, jaka jest jego sytuacja. Zaproponowałem mu Górnik Zabrze, bo Kamil byłby tam wzmocnieniem. Wcześniej dostałem telefon od Lukasa Podolskiego. Lukas chciał go o to zapytać, ale nie miał bezpośredniego kontaktu i zrobiłem to w jego imieniu. Kamil ciągle czeka - powiedział Peszko.

Dziennikarze interia.pl skontaktowali się z samym zainteresowanym, ale odmówił on komentarza na temat swojej przyszłości. Kamil Grosicki potwierdził jedynie, że jest w Polsce i trenuje indywidualnie w okolicach Szczecina. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane