Kamil Stoch Dom Żródło: JURE MAKOVEC/AFP/East News

Kamil Stoch ma posiadłość jak z bajki

3 Kwiecień 2021 Łukasz KowalskiŁukasz Kowalski

Kamil Stoch niedawno zakończył udany dla siebie sezon Pucharu Świata i ma kilka dni wolnego od skoków. Zawodnik pokazał niedawno, jak wypoczywa w domu po wyczerpujących ostatnich miesiącach. Nie da się ukryć, że odpoczynek w jego domu może być prawdziwą przyjemnością. Jego posiadłość w rodzinnym Zębie wygląda jak prawdziwy pałac.

  • Kamil Stoch wypoczywa po zakończonomym sezonie Pucharu Świata
  • Polski skoczek dzięki swoim sukcesom był w stanie wybudować imponujący dom w rodzinnym Zębie
  • Posiadłość trzykrotnego mistrza olimpijskiego robi ogromne wrażenie, a mieszkańcy określają go jako "Góralski pałac"

Kamil Stoch w ubiegłą niedzielę stanął na najniższym stopniu podium podczas ceremonii zakończenia sezonu Pucharu Świata. Polak zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu za Halvorem Egnerem Granerudem i Markusem Eisenbichlerem.

To było już szóste podium w karierze polskiego skoczka. Stoch w swoim dorobku ma dwie Kryształowe Kule za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, raz zajął w niej drugie miejsce, a trzykrotnie był trzeci. Po sezonie nie zapomniał podziękować kibicom, których nie mogło być na skoczniach całego świata z powodu pandemii koronawirusa, ale którzy i tak go wspierali przez cały sezon.

Kamil Stoch odpoczywa w imponującym domu

- Na zakończenie trudnego weekendu kryształowy medal, który przypomina, że przecież nadal jestem "młody i obiecujący", jak mawia klasyk. Dziękuję Wam wszystkim za wspólną zimę - napisał Stoch w mediach społecznościowych.

Teraz przed trzykrotnym mistrzem olimpijskim, krótka przerwa i odpoczynek po ostatnich czterech miesiącach startów w Pucharze Świata. Skoczek już opublikował zdjęcie z domowej siłowni, gdzie jak przyznał odpoczywa i się relaksuje.

Przerwa Roberta Lewandowskiego potrwa krócej?Przerwa Roberta Lewandowskiego potrwa krócej?Czytaj dalej

Nie tylko siłownia w domu skoczka robi ogromne wrażenie, ale cała posiadłość. Stoch przez lata swoich startów zapracował na niemałą fortunę i dzięki temu był w stanie wybudować sobie imponujący dom. "Góralski pałac", "wizytówka gminy", "pałac mistrza" - opisują wspaniałą posiadłość Stocha mieszkańcy jego rodzinnego Zębu.

Co ciekawe dom Kamila Stocha mieści się przy ulicy... Kamila Stocha. W ten sposób władze gminy Poronin uhonorowały swojego najbardziej znanego obywatela. Choć sam skoczek kilka razy podkreślał, że nigdy o to nie zabiegał.

Wspaniały dom Stocha w rodzinnym Zębie

Sama budowa rozpoczęła się w 2014 roku. Wtedy Stoch otrzymał od rodzinnej miejscowości kamień węgielny i sosręb, czyli główną belkę do podtrzymywania stropu w konstrukcji domu. Wszystko w podziękowaniu za złote medale igrzysk w Soczi.

Dom skoczka jest zbudowany z drewna. Za projekt odpowiadał ceniony architekt Adam Bukowski. Jak sam zaznaczył w jednym z wywiadów, w projekcie chciał połączyć nowoczesność z tradycyjnym podhalańskim budownictwem.

- Stworzenie takiej konstrukcji jest niezmiernie trudne i niewielu cieśli potrafi poradzić sobie z precyzją takiego wykonania. Kamieniarka ułożona z kilkutonowych głazów także stanowi o atrakcyjności budowli. Wszystkie elementy to rękodzieło i praca lokalnych artystów - mistrzów, z którymi z przyjemnością współpracuję - mówił w rozmowie z portalem czterykaty.pl.

Całość ma cztery kondygnacje i jest wykonana z użyciem najnowszych technologii tak, aby budynek wytrzymał zmienne warunki pogodowe, jakie panują w górach. Dom jest postawiona na wzgórzu, z którego rozpościera się wspaniała panorama.

Ciekawostką jest fakt, że w budowie pomagała rodzina kolegi Stocha z reprezentacji Polski. Za sprawy związane z hydrauliką odpowiadał ojciec Dawida Kubackiego.

Kamil Stoch Dom

Kamil Stoch Dom

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł