Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Kamil Stoch zripostował złośliwego kibica
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:31

Kamil Stoch zripostował złośliwego kibica

Kamil Stoch
JURE MAKOVEC/AFP/East News
  • Nie od dziś wiadomo, że Kamil Stoch ma ciętą ripostę na zaczepki

  • Nasz mistrz jednak zawsze potrafi przy tym zachować dużą klasę

  • Ostatnio jedne z internautów było nieco złośliwy, dlatego trzykrotny mistrz olimpijski zostawił tego bez odpowiedzi

Podczas najbliższych igrzyskach olimpijskich prawdopodobnie po raz ostatni na imprezie tej rangi zobaczymy Kamila Stocha. Nasz mistrz w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” przyznał, że na razie nie planuje zakończenia kariery, ale również w tym samym wywiadzie zaznaczył, że treningi przychodzą mu coraz częściej.

Miniony sezon dla „Rakiety z Zębu” był raczej udany, bowiem dwa medale mistrzostw świata, zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni i 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, należy uznać za duże sukcesy. Ostatnie miesiące dla 33-latka nie były już tak udane, ale Stoch potwierdził, że z jego „ripostowej” formy, nic mu nie ubyło.

Kamil Stoch miał szorstką wymianę zdań z jednym z internautów

Nasi skoczkowie są w trakcie przygotowań do sezonu olimpijskiego, o czym tutaj szerzej na naszych łamach opowiedział Michal Doleżal. Kamil Stoch rzecz jasna również bierze udział w tych treningach i jest w dobrym humorze, choć jak sam przyznał na swoim Instagramie, nie może doczekać się już pełni wiosny.

- Nie uwierzycie! Śnieg mi się już znudził, u nas dalej sypie! Ale uśmiech to podstawa – opisał swój post nasz mistrz.

Jak się okazało, pewien kibic, choć trudno stwierdzić, czy można go tak nazwać, postanowił zaczepić polskiego skoczka i to w bardzo niemiły sposób.

- Nie wiem, czy przez dietę, ale stażejesz się strasznie szybko [pis.oryg] – napisał jeden z internautów.

Na odpowiedź Stocha nie trzeba było długo czekać, bowiem 33-latek z wielką klasą wyjaśnił swojego krytyka.

- Nie wiem, czy przez pandemię, ale robisz błędy ortograficzne. Pozdro – odpisał trzykrotny mistrz olimpijski.

Wyniki wcale nie pokazują, że Stoch się starzeje

Wystarczy spojrzeć na ostatni sezon, aby przekonać się, że słowa internauty nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Medale mistrzostw świata, wygrany Turniej Czterech Skoczni i podium w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata są na to dowodem.

Skoczek z Zębu osiem razy stawał na podium konkursów indywidualnych, odniósł trzy zwycięstwa, cztery razy był drugi i raz trzeci. Dzięki temu ma na koncie tyle samo wygranych pojedynczych zawodów PŚ, co Adam Małysz, czyli już 39. Wystarczy jeden triumf, aby przegonić „Orła z Wisły”.

Kamil Stoch jest trzecim najbardziej utytułowanym polskim sportowcem w historii igrzysk olimpijskich po Robercie Korzeniowskim oraz Irenie Szewińskiej. Nasz skoczek zdobył złote medale na skoczni normalnej i dużej na igrzyskach w Soczi, a w Pjongczangu obronił tytuł mistrza olimpijskiego na dużej skoczni i wywalczył brązowy medal wraz z kolegami w konkursie drużynowym na tym samym obiekcie.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Tagi: Kamil Stoch
Powiązane