Swiatsportu.pl > Siatkówka > Kapitalne zwycięstwo polskich siatkarzy nad USA
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:38

Kapitalne zwycięstwo polskich siatkarzy nad USA

ANDRZEJ IWANCZUKREPORTERsiatk (2)

Polska - USA 3:0. Polscy siatkarze rozegrali w piątek kolejne spotkanie w ramach Ligi Narodów w Rimini. Rywalami “Biało-Czerwonych” byli siatkarze ze Stanów Zjednoczonych. Nasi reprezentanci szybko rozprawili się z utytułowanymi rywalami i zwyciężyli pewnie w trzech setach.

• Polscy siatkarze wygrali kolejne spotkanie w Lidze Narodów

• W piątek nasi reprezentanci nie dali szans zawodnikom USA

• Dzięki tej wygranej “Biało-Czerwoni” objęli prowadzenie w tabeli Ligi Narodów

Polska - USA 3:0. Polscy siatkarze mają za sobą kolejny mecz w rozgrywkach Ligi Narodów. Tym razem podopieczni Vitala Heynena zmierzyli się z reprezentacją Stanów Zjednoczonych. “Biało-Czerwoni” dali prawdziwy popis umiejętności i wygrali zasłużenie w trzech setach.

Polska - USA. Kolejne kapitalne zwycięstwo “Biało-Czerwonych”.

W piątek o godzinie 18:00 kolejny mecz w Lidze Narodów rozegrali polscy siatkarze. “Biało-Czerwoni” w próbie generalnej przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio, zmierzyli się tym razem z USA. Przed tym meczem Polacy zajmowali miejsce zdecydowanie wyższe od brązowych medalistów z Rio de Janeiro.

Nasza kadra po czwartkowej wygranej nad Australią 3:0 zajmowała w tabeli Ligi Narodów drugie miejsce. Lepsi od Polaków byli tylko Francuzi. Ekipa USA znajdowała się natomiast na dziewiątym miejscu.

Polacy bardzo dobrze rozpoczęli piątkowy mecz. Po upływie zaledwie kilku minut podopieczni Vitala Heynena osiągnęli przewagę nawet pięciu punktów. Na drugą przerwę techniczną schodziliśmy z prowadzeniem 16:11. Polacy powiększyli jeszcze przewagę do ośmiu punktów i pewnie wygrali pierwszego seta 25:17. Doskonale funkcjonował nasz blok, ale także zagrywka i gra w defensywie.

Drugi set od początku był zdecydowanie bardziej wyrównany. Obie drużyny szły łeb w łeb i gra toczyła się punkt za punkt. Przy stanie 11:10 dla USA Polakom udało się jednak zanotować serię trzech punktów z rzędu i wyszliśmy na prowadzenie 13:11. Amerykanie po chwili jednak wyrównali na 13:13.

Siatkarze z USA następnie zdobyli punkt bezpośrednio z zagrywki i wyszli na prowadzenie 14:13. Na drugą przerwę techniczną Polacy zeszli przegrywając 14:16. Od tego momentu gra znów toczyła się punkt za punkt. Na finiszu Polacy okazali się jednak skuteczniejsi i wykorzystali błędy rywali. “Biało-Czerwoni” wygrali drugiego seta 28:26.

Pewne zwycięstwo Polaków nad USA i awans na pozycję lidera

Trzeci set, podobnie jak pierwsza partia, zaczął się od kilkupunktowego prowadzenia Polaków. Na pierwszą przerwę techniczną zawodnicy Vitala Heynena schodzili prowadząc 8:3. Nasi reprezentanci grali bardzo konsekwentnie i utrzymywali przewagę.

Polacy nie wypuścili okazji z rąk i pewnie zwyciężyli także w trzecim secie (25:17), a więc i całym spotkaniu. Cała drużyna po raz kolejny dała popis koncertowej wręcz momentami gry. Do doskonały prognostyk przed sobotnim meczem z Rosją, jedną z najsilniejszych ekip świata. Dzięki wygranej nad USA Polska wskoczyła na pozycję lidera tabeli Ligi Narodów.

Polska - USA 3:0 (25:17, 28:26, 25:17)

Wyjściowe składy:

Polska: Kurek, Łomacz, Śliwka, Kochanowski, Bednorz, Bieniek, Wojtaszek (libero)

Stany Zjednoczone: Anderson, Ensing, Stahl, Christenson, Holt, Muagututia, E. Shoji (libero)