Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Kapitalny gol Przemysława Frankowskiego w meczu z Marsylią (WIDEO)
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:58

Kapitalny gol Przemysława Frankowskiego w meczu z Marsylią (WIDEO)

tt cplus
screen - twitter.com/@ELEVENSPORTSPL

Przemysław Frankowski staje się gwiazdą Ligue 1. W niedzielę Polak rozegrał kolejne fantastyczne spotkanie w barwach RC Lens. 26-latek zdobył kapitalną bramkę w spotkaniu z Olympique Marsylia i przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny 3:2.

• Przemysław Frankowski zdobył kapitalną bramkę w meczu z Olympique Marsylia

• Reprezentant Polski przyczynił się do zwycięstwa RC Lens nad klubem Arkadiusza Milika w ósmej kolejce Ligue 1

• Frankowski zdobył już drugą bramkę w tym sezonie i wyrasta na gwiazdę ligi francuskiej

Przemysław Frankowski znów czaruje na francuskich boiskach. Reprezentant Polski znajduje się w znakomitej formie po transferze do RC Lens. W niedzielę zdobył fantastyczną bramkę w meczu przeciwko Olympique Marsylia.

Przemysław Frankowski czaruje w Ligue 1

Przemysław Frankowski latem zdecydował się na powrót do Europy z Chicago Fire. Pomocnik reprezentacji Polski wybrał grę we francuskim RC Lens i była to z jego strony świetna decyzja. 26-latek jest w świetnej formie i staje się gwiazdą Ligue 1.

Frankowski przed niedzielnym meczem z Olympique Marsylia rozegrał dla swojej nowej drużyny siedem spotkań. W tym czasie zanotował aż trzy asysty i zdobył jednego gola. Trafienie Polaka dało RC Lens zwycięstwo nad aktualnymi mistrzami Francji, drużyną LOSC Lille.

W niedzielę polski pomocnik zanotował kolejny kapitalny występ. Przemysław Frankowski w ogromnym stopniu przyczynił się do wygranej RC Lens nad Olympique Marsylia. W tym drugim zespole ponownie nie wystąpił Arkadiusz Milik, który dochodzi do siebie po kontuzji kolana.

Nie obejrzeliśmy pojedynku Polaków, jednak emocji nie brakowało. RC Lens już po 27. minutach prowadziło na trudnym terenie w Marsylii 2:0. Wynik meczu otworzył Florian Sotoca.

Drugie trafienie to prawdziwy popis Przemysława Frankowskiego. Polak dostał piłkę na prawym skrzydle, wpadł z nią w pole karne, po czym jednym zwodem zwiódł dwóch obrońców Olympique Marsylia i z narożnika pola karnego oddał kapitalny strzał w długi róg. Bramkarz był bez szans! Przepiękne bramka!

Olympique Marsylia nie zamierzał się poddawać i szybko ruszył do odrabiania strat. Jeszcze przed przerwą gospodarzom udało się wyrównać. Dwie bramki zdobył Dimitri Payet. 34-latek najpierw kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego, a tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę wykorzystał rzut karny.

RC Lens wygrywa na trudnym terenie w Marsylii

Po zmianie stron jedna akcja rozstrzygnęła losy meczu. Znów na prowadzenie wyszli piłkarze RC Lens. Florian Sotoca tym razem wcielił się w rolę asystenta i dośrodkował do Wesleya Saida. Napastnik pokonał bramkarza Marsylii Pau Lopeza i ustalił wynik meczu na 3:2 dla gości.

RC Lens dzięki tej wygranej wyprzedziło w tabeli Ligue 1 właśnie Olympique Marsylia. Drużyna Przemysława Frankowskiego z dorobkiem 15 punktów została wiceliderem tabeli za Paris Saint-Germain. Paryżanie w sobotę odnieśli już ósme zwycięstwo z rzędu (więcej TUTAJ).