Lech Poznań Ekstraklasa Żródło: twitter.com/@FksStalMielec

Kary finansowe dla piłkarzy Lecha. Piotr Rutkowski o swoich piłkarzach: "frajerzy"

3 Maj 2021 Łukasz KowalskiŁukasz Kowalski

Lech Poznań zaliczył dwie wstydliwe porażki w Ekstraklasie. Najpierw uległ Podbeskidziu Bielsko-Biała 0:1, a w sobotę w ostatnich minutach stracili dwie bramki ze Stalą Mielec (1:2). Kolejne wpadki spotkały się z twardą reakcją prezesa klubu Piotra Rutkowskiego. Miał swoich piłkarzy nazwać "frajerami", ma nałożyć na nich kary finansowe, a dodatkowo wprowadzi zmiany w sztabie szkoleniowym.

  • Lech Poznań od kilku tygodni jest w kryzysie
  • Podopieczni Macieja Skorży przegrali mecze z dwoma kandydatami do spadku
  • Prezes klubu nazwał swoich zawodników "frajerami" i szykuje dla nich kary finansowe

Lech Poznań już pod koniec minionego roku spisywał się poniżej oczekiwań. Drużyna traciła kolejne punkty, ale za to zaliczyła kilka udanych występów w fazie grupowej Ligi Europy. Po odpadnięciu z europejskich pucharów forma "Kolejorza" jest równią pochyłą.

Szczególnie słabo lechici spisują się od marca. Rozczarowujące wyniki spowodowały, że pracę stracił Dariusz Żuraw, którego na stanowisku trenera zastąpił Maciej Skorża. Jednak w drużynie nie można zauważyć "efektu nowej miotły".

Lech Poznań ukarze swoich zawodników

Drużyna we wstydliwy sposób przegrała dwa mecze z rzędu z głównymi kandydatami do spadku. Najpierw 23 kwietnia Kolejorz uległ Podbeskidziu Bielsko-Biała 0:1 po golu w końcówce spotkania, ale dużo dotkliwsza była sobotnia porażka ze Stalą Mielec.

Podopieczni Macieja Skorży prowadzili po trafieniu Tymoteusza Puchacza i wydawało się, że maj rozpoczną od zwycięstwa. Jednak "Kolejorz" stracił dwie bramki, pierwszą w 89. minucie, a drugą w 96. Obie padły po wyrzucie piłki z autu.

Przyszłość Erlinga Haalanda rozstrzygnięta?Przyszłość Erlinga Haalanda rozstrzygnięta?Czytaj dalej

Te porażki miały spotkać się ze zdecydowaną reakcją ze strony władz klubu. Interia donosi, że prezes Lecha Piotr Rutkowski miał emocjonalnie recenzować poczynania swoich piłkarzy i rzucić w ich kierunku określenia: "frajerstwo" i "frajerzy".

Z kolei "Głos Wielkopolski" informuje, że w klubie już dawno nie widziano tak wściekłego Rutkowskiego. Dziennik donosi, że włodarz "Kolejorza" ma poczucie, że "Lech stał się pośmiewiskiem".

Szykują się zmiany w Lechu Poznań

Oba źródła podają, że władze Lecha są już po rozmowie z trenerem Skorżą i planują wyciągnięcie konsekwencji wobec zawodników. Najprawdopodobniej piłkarze zostaną ukarani finansowo.

"Głos Wielkopolski" donosi, że władze Lecha mogą w przyszłości zamrozić premie dla zawodników. Do tego sam system premiowy ma ulec zmianie. Dziennik donosi, że jeszcze w tym tygodniu ma dojść do spotkania z radą drużyny w tej sprawie.

Do tego ma dojść do zmian w sztabie trenerskim. O swoją pracę może być spokojny trener Skorża, ale kilka osób ma stracić pracę. 49-letni trener Lecha ma sam wybrać swoich współpracowników, a pierwsze rozmowy z potencjalnymi pracownikami już miały mieć miejsce.

Na razie nie wiadomo, który z członków sztabu szkoleniowego ma stracić pracę, ale jedną z ofiar zmian ma być m.in. trener przygotowania fizycznego. Na stanowisku ma pozostać dyrektor sportowy Tomasz Rząsa, który w ostatnich tygodniach podpadł kibicom Lecha.

Lech Poznań na dwie kolejki przed końcem sezonu nie liczy się w walce ani o mistrzostwo Polski, które padło łupem Legii, ani o europejskie puchary. Nawet nie zostanie najlepszym klubem w Poznaniu, bo ten tytuł przypadnie Warcie. Podopieczni trenera Skorży z dorobkiem 33. punktów zajmują 10. miejsce w tabeli.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł