Swiatsportu.pl
Reprezentacja Polski kobiet w pływaniu

PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News

Katarzyna Wasick wicemistrzynią Europy. Polki z brązowym medalem w sztafecie

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Polki znakomicie rozpoczęły tegoroczne mistrzostwa Europy w pływaniu, których gospodarzem jest Kazań. Dziś Katarzyna Wasick została wicemistrzynią Starego Kontynentu na krótkim basenie w stylu dowolnym, a wczoraj wywalczyła wraz z koleżankami brąz w sztafecie. Warto podkreślić, że za nami dopiero dwa dni rywalizacji o medale.

  • Katarzyna Wasick została wicemistrzynią Europy na krótkim basenie w stylu dowolnym

  • W tym samym stylu Katarzyna Wasick, Kornelia Fiedkiewicz, Dominika Sztandera i Alicja Tchórz zdobyły wczoraj brązowy medal w sztafecie

  • Naszej męskiej sztafecie niestety już nie poszło tak dobrze

Wczoraj rozpoczęły się mistrzostwa Europy w pływaniu na krótki basenie (25-metrowym przy. red.). Już pierwszego dnia reprezentacja Polski sięgnęła po medal. Konkretnie uczyniły to nasze pływaczki w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym. Dziś drugi krążek dla siebie i naszej kadry dołożyła Katarzyna Wasick, zdobywając wicemistrzostwo Europy także w tylu dowolnym.

Reprezentacja Polski kobiet z brązowym medalem mistrzostw Europy w pływaniu

Polki w finale sztafet 4x50 m stylem dowolnym wystąpiły w składzie Katarzyna Wasick, Kornelia Fiedkiewicz, Dominika Sztandera i Alicja Tchórz. Po pierwszej zmianie Wasick Biało-Czerwone zajmowały znakomite drugie miejsce. Fiedkiewicz została jednak wyprzedzona przez jedną rywalkę, a Sztandera i Tchórz utrzymały pozycję, która dała naszym pływaczkom brązowy medal.

Polki z czasem 1.35,94 ustanowiły nowy rekord kraju na tym dystansie. Po złoto sięgnęły Rosjanki z rezultatem 1.34,92, a srebro przypadło Holenderkom, które pokonały dystans w czasie 1.35,47.

Tak dobrze nie poszło już naszym pływakom. Polacy wystartowali w finale tej samej konkurencji w składzie Paweł Juraszek, Majerski, Ksawery Masiuk oraz Mateusz Chowaniec. Niestety, ale Biało-Czerwoni zakończyli rywalizację na czwartym miejscu. To dosyć dobry wynik patrząc na młody wiek naszych zawodników, lecz do trzecich Rosjan zabrakło im prawie trzech sekund. Wygrali Holendrzy przed Włochami.

Katarzyna Wasick wicemistrzynią Europy w stylu dowolnym

Historyczny sukces osiągnęła dziś Katarzyna Wasick. Po medalu w sztafecie, tym razem Polka sięgnęła po swój pierwszy w karierze srebrny krążek indywidualny w rywalizacji na 50 m stylem dowolnym. Nasza zawodniczka już we wczorajszych eliminacjach pokazała swoją siłę.

Najpierw Wasick wygrała swój bieg eliminacyjny, a później zdeklasowała rywalki w półfinale i z drugim czasem awansowała do finału. Lepszy rezultat w kwalifikacjach osiągnęła jednie Szwedka Sarah Sjoestroem, z którą nasza pływaczka miała stoczyć bój o złoto.

W walce o medale Polka bardzo dobrze wskoczyła do wody, szybko zrobiła nawrót i przez moment była nawet na prowadzeniu. Później na czoło wysunęła się jednak Sjoestroem i to ona jako pierwsza dopłynęła do mety, przy okazji bijąc rekord Europy z czasem 23,12. Wasick finiszowała jako druga, notując wynik 23,49. Brązowy medal przypadł reprezentantce gospodarzy Maria Kamieniewa.

Polskie pływaczki jak na razie odnoszą wielkie sukcesy w Kazaniu, mimo niedawnych perturbacji w Polski Związku Pływackim i afery na igrzyskach olimpijskich w Tokio, o czym szerzej przeczytacie tutaj. Mistrzostwa Europy potrwają do 7 listopada, dlatego przed naszą reprezentacją jeszcze wiele szans na kolejne medale.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: aleksy.kielbasa@iberion.pl

Podobne artykuły

Nie żyje Desiet Kidane kolarstwo

Nie żyje Desiet Kidane. Tragiczna śmierć utalentowanej kolarki

Czytaj więcej >
Wypadek reprezentacji Polski

Poważny wypadek samochodowy polskich kolarzy we Włoszech. Jeden z nich trafił do szpitala (FOTO)

Czytaj więcej >

Świat Sportu zmienia się w goniec.pl - Sport

Czytaj więcej >
Nie żyje - świeczka żałobna

Tragiczna śmierć legendy spadochroniarstwa - Carla Daugherty'ego

Czytaj więcej >