Swiatsportu.pl
Euro 2020 kibice

OLGA MALTSEVA/AFP/East News

Kibice obejrzą z trybun każdy mecz Euro 2020

23 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Na każdym spotkaniu zbliżającego się Euro 2020 będą mogli zasiąść kibice. Dobre wiadomości w piątek przekazał prezydent UEFA Aleksander Ceferin. Jako ostatnie obecność kibiców na stadionie zagwarantowało Monachium. Widzowie w całości będą mogli zapełnić t

  • Euro 2020 w całości odbędzie się z udziałem kibiców

  • Wszystkie 11 miast-organizatorów zagwarantowało, obecność fanów na trybunach

  • Dobre wiadomości po piątkowym zebraniu Komitetu Wykonawczego przekazał prezydent UEFA Aleksander Ceferin

Od kilku tygodni trwała debata nad ostatecznym kształtem formatu zbliżającego się Euro 2020. Na niespełna dwa miesiące UEFA podjęła decyzję o odebraniu imprezy Dublinowi i Bilbao. Ich mecze przejęły Sewilla i Sankt Petersburg. W tych miastach swoje grupowe mecze rozegra reprezentacja Polski.

Powodem takiej decyzji był brak gwarancji ze strony władz obu miast, na wpuszczenie kibiców na stadiony, a to był jeden z głównych warunków UEFA. Wynika to z walki z pandemią koronawirusa w tych regionach.

Euro 2020 z udziałem kibiców

O swojej decyzji UEFA poinformowała w specjalnym oświadczeniu. Zamiana Dublina na Sankt Petersburg i Bilbao na Sewillę powoduje, że na każdym stadionie Euro 2020 będą mogli zasiąść kibice. Potwierdził to Prezydent UEFA Aleksander Ceferin.

- Cztery mecze zaplanowane w Bilbao zostaną przeniesione na Estadio La Cartuja w Sewilli. Trzy spotkania grupy E, początkowo przydzielone Dublinowi, zostaną przeniesione na stadion w Sankt Petersburgu, który zorganizuje też trzy mecze grupy B oraz ćwierćfinał. Mecz 1/8 finału planowany w Dublinie zostanie przeniesiony na stadion Wembley w Londynie - napisała UEFA.

- Pracowaliśmy ciężko z federacjami państw-gospodarzy oraz lokalnymi władzami, aby zagwarantować bezpieczne, ale też uroczyste otoczenie podczas meczów i jestem szczęśliwy, że będziemy mogli powitać widzów na wszystkich spotkaniach, aby można było celebrować reprezentacyjny futbol na całym kontynencie - powiedział Słoweniec cytowany w komunikacie.

Poza Dublinem i Bilbao największy znak zapytania stał nad kandydaturą Monachium. Lokalne władze jednak zagwarantowały, że na Allianz Arenie będzie mogło zasiąść przynajmniej 14 500 fanów.

Kibice na każdym meczu Euro 2020

UEFA w swoim komunikacie poinformowała, o limitach, jakie wprowadziły pozostałe miasta-gospodarze. Amsterdam, Bukareszt, Kopenhaga, Glasgow, Rzym i Sewilla - będą zapełnione w 25-33%. Wembley zapowiedziało wpuszczenie przynajmniej 25% pojemności trybun.

Sankt Petersburg i Baku zadeklarowały, że fani będą mogli wypełnić stadiony w 50%. Z kolei Budapeszt zapowiedział zapełnienie całego stadionu, ale przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

- Decyzje podjęli gospodarze. Kluczowym wskaźnikiem była prognoza poprawy sytuacji zdrowotnej w krajach-organizatorach - czytamy w oświadczeniu UEFA. Ponadto federacja poinformował, że ściśle współpracuje w tej sprawie ze Światową Organizacją Zdrowia.

Reprezentacja Polski w Sankt Petersburgu zagra mecze grupowe ze Słowacją i Szwecją. Estadio La Cartuja w Sewilli będzie gospodarzem meczu z Hiszpanią.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Marcin Najman broni Mariusza Pudzianowskiego. Burza w sieci

  • Prezydent FIFA grozi gigantom Superligi

  • Nie żyje Lorna Brooke. Kilka dni temu miała dramatyczny wypadek

Podobne artykuły

Piłka nożna

Lekarz Duńczyków zdradził prawdę o reanimacji Eriksena. “Już go z nami nie było”

Czytaj więcej >
Raheem Sterling w barwach reprezentacji Anglii

Piłka nożna

Reprezentacja Anglii potwierdza, że jest jednym z faworytów Euro 2020 i pokonuje Chorwację

Czytaj więcej >
Mecz reprezentacji Węgier z Francją na Euro 2020

Piłka nożna

Węgry sensacyjnie zremisowały z Francją

Czytaj więcej >
Leo Messi w barwach FC Barcelony

Piłka nożna

Leo Messi coraz bliżej odejścia z FC Barcelony. Klub może być nie stać na utrzymanie piłkarza

Czytaj więcej >
Michał Pazdan

Piłka nożna

Oficjalnie: Michał Pazdan wraca do Jagiellonii Białystok

Czytaj więcej >
Kibice reprezentacji Węgier

Piłka nożna

UEFA ukarała Węgry za zachowanie ich kibiców w trakcie Euro 2020

Czytaj więcej >