Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Komentator TVP zmiażdżył krytyką Paulo Sousę
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 08:00

Komentator TVP zmiażdżył krytyką Paulo Sousę

lnp sousa
screen - youtube.com/Łączy nas piłka

Paulo Sousa dla wielu jest głównym winnym fatalnej postawy Polaków podczas Euro 2020. Praca selekcjonera jest dokładnie analizowana przez ekspertów. Właśnie bardzo zdecydowaną opinię na temat selekcjonera wygłosił Kazimierz Węgrzyn. Komentujący dla TVP mecze Euro 2020 były piłkarz uważa, że Sousa zniweczył dobrą pracę zwolnionego w styczniu Jerzego Brzęczka.

  • Paulo Sousa musi poradzić sobie z falą krytyki po odpadnięciu Polaków z Euro 2020

  • W mocnych słowach na temat pracy trenera wypowiedział się komentator TVP Kazimierz Węgrzyn

  • Zdaniem eksperta i byłego reprezentanta Polski Sousa zniszczył dobrą pracę, którą z piłkarzami wykonał Jerzy Brzęczek, architekt awansu na Euro 2020

Paulo Sousa kolejny raz znalazł się w ogniu krytyki po odpadnięciu Polaków z Euro 2020. Tym razem suchej nitki na selekcjonerze nie zostawił Kazimierz Węgrzyn. Komentator TVP uważa, że Portugalczyk radzi sobie znacznie gorzej od swojego poprzednika, czyli Jerzego Brzęczka.

Paulo Sousa skrytykowany przez Kazimierza Węgrzyna

Piłkarska Polska cały czas żyje występem naszej kadry na Euro 2020. “Biało-Czerwoni” doznali porażek w meczach ze Słowacją oraz Szwecją i zdołali zremisować z Hiszpanią. Sześć straconych goli i tylko jeden zdobyty punkt sprawiły, że naszej reprezentacji nie ma już w turnieju.

Wielu kibiców i ekspertów za klęskę kadry na Euro 2020 obwinia przede wszystkim Paulo Sousę. Portugalczyk mocno eksperymentował ze składem na krótko przed rozpoczęciem turnieju i widać to było już w jego trakcie. Bardzo źle wyglądało ustawienie z trzema obrońcami. Właśnie gra w defensywie była największą naszą bolączką.

Paulo Sousę mocno skrytykował Kazimierz Węgrzyn. Komentator TVP jest zdania, że zatrudnienie Portugalczyka było błędem. Zdaniem byłego reprezentanta Polski Sousa zaprzepaścił całą pracę Jerzego Brzęczka, który wywalczył awans na Euro 2020.

- Przykro mi by było, gdybym był na miejscu Brzęczka. Właściwie tak: facet zakwalifikował nasz zespół do Euro, stworzył podwaliny tego, z czego można było korzystać. Nowy trener zepsuł to i zaczął budowanie od nowa, zupełnie niepotrzebnie. Weźmy pod uwagę obronę. Gdyby Sousa wpadł na taki pomysł, czyli grę czterema obrońcami, bilibyśmy mu brawo. A Brzęczka krytykowaliśmy - stwierdził Węgrzyn w trakcie programu “Mecz Dnia” na Kanale Sportowym. 

- Mówiło się, że poprzedniego selekcjonera trzeba było zmienić. Ale pytam: dlaczego? Dlatego, że powołał Kubę Błaszczykowskiego, co nie podobało się Zbigniewowi Bońkowi? Może psycholog mu nie pasował? A może chodzi o relacje z Robertem Lewandowskim? Uważam, że najważniejszy jest wynik i dzisiaj, siedząc na miejscu Brzęczka, miałbym wielki żal do prezesa - dodał po chwili. 

Zdaniem Kazimierza Węgrzyna Paulo Sousa zupełnie źle ocenił możliwości swoich podopiecznych. W efekcie wielu zawodników występowało na pozycjach, które były dla nich zupełnie nowe. Właśnie takie pomysły taktyczne przyczyniły się do porażek i odpadnięcia Polaków już po fazie grupowej.

- Na skrzydłach mamy piłkarzy, którzy nie potrafią bronić, którzy nie nadają się do tej roli. Robimy coś na siłę. Bereszyński na środku może sobie poradzić, ale to nie będzie jego 100 procent. Pewne przetasowania powodują to, że wyglądamy słabo - stwierdził Węgrzyn. 

Węgrzyn broni Brzęczka

Ekspert jest także pełen obaw przed kolejnymi meczami eliminacji mistrzostw świata, które nasza reprezentacja rozegra jesienią. Kazimierz Węgrzyn wziął także w obronę Jerzego Brzęczka. 

- Nie napawa mnie to optymizmem. Dla mnie nie jest dobrze. Mam wrażenie, że to jest jakaś manipulacja. Że Sousa wszystko zrobił nieźle, ale miał za mało czasu, a wszystko, co złe zrobił Brzęczek - podsumował. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane