Swiatsportu.pl
FABRICE COFFRINIAFPEast News (2)

FABRICE COFFRINI/AFP/East News

Konflikt w Legii Warszawa przybiera na sile? Mioduski ostro o zachowaniu Michniewicza

10 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Legia Warszawa powoli rozpoczyna przygotowania do kolejnego sezonu. Mistrzów Polski czeka walka w eliminacjach Champions League oraz oczywiście ligowe zmagania. Latem w klubie jest dość nerwowo na linii właściciel-trener. Dariusz Mioduski nie był zachwycony ostatnimi wypowiedziami Czesława Michniewicza, który opowiedział o trudnej sytuacji kadrowej Legii.

  • W Legii Warszawa narasta konflikt między Dariuszem Mioduskim, a Czesławem Michniewiczem?

  • Właściciel klubu w mocnych słowach skomentował zachowanie trenera drużyny

  • Biznesmenowi nie spodobały się krytyczne słowa Michniewicza na temat działań transferowych klubu

Legia Warszawa już za kilka tygodni przystąpi do kolejnej próby wywalczenia awansu do Ligi Mistrzów. W klubie w ostatnich dniach panowała jednak napięta atmosfera. Wszystko z powodu różnicy zdań Dariusza Mioduskiego i Czesława Michniewicza. 

Legia Warszawa. Konflikt Dariusza Mioduskiego z Czesławem Michniewiczem?

Kilka dni temu Czesław Michniewicz zaskoczył piłkarską Polskę swoimi wypowiedziami w rozmowie z portalem “Legia.net”. Trener mistrzów Polski zasygnalizował, że na starcie przygotowań do nowego sezonu ma bardzo ograniczone pole manewru. Jego zdaniem kadra zespołu jest zdecydowanie za wąska i potrzebne są transfery.

ANDRZEJ IWANCZUKREPORTERswr

Jakub Świerczok pobije rekord transferowy. Jest decyzja

CZYTAJ DALEJ

- Trzeba powiedzieć wprost, że sytuacja kadrowa na dziś wygląda bardzo słabo. - stwierdził Michniewicz. - Jeśli mamy grać na trzech frontach, to kadra musi być szersza, musimy mieć więcej ludzi do gry. W lipcu i sierpniu zagramy 15-16 meczów i tym stanem osobowym, jaki mamy, będzie to trudno pociągnąć - dodał po chwili trener Legii.

Ocena sytuacji kadrowej i działań na rynku transferowym nie spodobała się jednak właścicielowi Legii Warszawa Dariuszowi Mioduskiemu. On także w rozmowie z portalem “Legia.net” mocno podsumował zachowanie trenera Michniewicza. Wyznał, że był poirytowany jego słowami.

- Jak przeczytałem wypowiedzi trenera, byłem bardzo zdziwiony i, nie ma co ukrywać, poirytowany. Wczoraj jednak rozmawiałem z trenerem i wyjaśniliśmy sobie większość spraw - wyznał Dariusz Mioduski.

Mioduski uderzył w Michniewicza, mocne słowa

Właściciel Legii wbił małą szpilkę trenerowi Michniewiczowi i stwierdził, że nie ma on doświadczenia, jeśli chodzi o przygotowanie zespołu do rywalizacji w europejskich pucharach. Zaznaczył także, że to przez decyzje trenera w pierwszych zajęciach okresu przygotowawczego udział wzięło tylko kilku zawodników.

- Trener Michniewicz ma duże doświadczenie i wiedzę, ale do pucharów europejskich przygotowuje się po raz pierwszy. Jako klub przekazaliśmy mu wytyczne, że treningi powinny się zacząć między 2 a 4 czerwca, aby mieć 5 tygodni na przygotowania. Trener przesunął jednak termin na 7 czerwca, a na koniec przedłużył urlop kilku kluczowym zawodnikom, wiedząc, że kilku innych przebywa na kadrach i nie będą z nami trenowali od początku. To jego decyzje i bierze za nie odpowiedzialność, ale nie powinien potem być zaskoczony sytuacją, do której sam tymi decyzjami doprowadził - wyznał Dariusz Mioduski.

- O wszystkich decyzjach rozmawiamy z trenerem i jego zdaniem żaden z zawodników, którzy od nas odeszli, nie odgrywał ostatnio kluczowej roli w zespole. Wiadomo również, że jesteśmy w trakcie procesu transferowego, finalizujemy ważne rozmowy, choć nie ukrywam, że tego typu wypowiedzi trenera nam tego nie ułatwiają -stwierdził właściciel Legii. 

Wygląda zatem na to, że atmosfera w klubie nie jest za dobra. Z wypowiedzi obu panów można wywnioskować, że na ten moment ich relacje są raczej dość chłodne, choć obaj temu zaprzeczają. Oby zgrzyty te nie przeniosły się na drużynę i jej występy na początku sezonu. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Jan Tomaszewski mówi o karygodnych błędach Paulo Sousy

  • Anglicy drwią sobie z reprezentacji Polski. Wyśmiewają jej grę i wspominają także o Robercie Lewandowskim

  • Robert Lewandowski zszedł z boiska na własne życzenie. “Zgłosił, że potrzebuje zmiany “, niepokojące informacje przed Euro
 


Mateusz Dziubiński

Ekspert ds. lig europejskich i historii futbolu. Znawca i miłośnik NBA oraz NHL i tenisa. Student europeistyki i filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Matty Cash

Piłka nożna

Matty Cash z Aston Villi może zagrać dla reprezentacji Polski

Czytaj więcej >
Kamik Jóźwiak i Krystian Bielik w Derby County

Piłka nożna

Championship: Derby County może zostać ukarane odjęciem 21 punktów

Czytaj więcej >
Maciej Bartoszek trener Wisły Płock

Piłka nożna

Maciej Bartoszek: jesteśmy blisko, żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść (Tylko u nas)

Czytaj więcej >
Ekstraklasa Lech Poznań Wisła Kraków

Piłka nożna

Lech zdemolował Wisłę Kraków. Pięć bramek w Poznaniu

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski Polska Belgia

Piłka nożna

Pechowa końcówka reprezentacji Polski. Biało-Czerwone zremisowały z Belgią

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski Amp Futbol Polska Francja

Piłka nożna

Wielki mecz reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni w półfinale ME!

Czytaj więcej >