Swiatsportu.pl
Reprezentacja Polski Grzegorz Krychowiak Polska Albania

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kontuzja Krychowiaka niegroźna. Polak zagra z Albanią

1 Września 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Reprezentacja Polski na dzień przed meczem z Albanią usłyszała fantastyczne wiadomości. Grzegorz Krychowiak przeszedł już badania kolana, które nie wykazały poważnego urazu. Pomocnik Krasnodaru będzie mógł zagrać we wrześniowych meczach eliminacji mistrzostw świata.

Reprezentacja Polski od początku sierpniowo-wrześniowego zgrupowania zmaga się z plagą kontuzji. Selekcjoner Paulo Sousa nie będzie mógł skorzystać z aż trzynastu zawodników, których chciał powołać na wrześniowe spotkania.

Vital Heynen

Vital Heynen przekazał, że forma polskich siatkarzy jest "daleka od normalnego poziomu"

CZYTAJ DALEJ

Reprezentacja Polski: uraz Krychowiaka niegroźny

Szczególnie zdziesiątkowana została linia pomocy. Z powodu urazów na zgrupowaniu nie stawili się m.in. Sebastian Szymański i Kacper Kozłowski, a pozytywny wynik testu na koronawirusa wykluczył ze zgrupowania Mateusza Klicha.

Do tego na początku zgrupowania z drużyną nie trenował Grzegorz Krychowiak, który narzekał na uraz kolana. To oznaczało, że w środku pola Portugalczyk miał do dyspozycji tylko dwóch zdrowych zawodników: Karola Linettego i Jakuba Modera.

Jak informuje Onet, uraz nie okazał się poważny, co potwierdziły poniedziałkowe badania. Podczas nich lekarze zdjęli Krychowiakowi wodę z kolana, dzięki czemu piłkarz nie odczuwa już dyskomfortu i może brać udział w treningu.

Kłopoty kadrowe reprezentacji Polski

Pomocnik Krasnodaru trenował z drużyną już we wtorek, a także podczas ostatnich zajęć przed meczem w środę. Wszystko wskazuje na to, że jego występ w meczu z Albanią nie jest zagrożony i będzie mógł zagrać już od pierwszej minuty.

Selekcjoner jeszcze przed badaniami Krychowiaka zabezpieczył się na wypadek poważniejszego urazu zawodnika. Awaryjne powołania otrzymali dwaj defensywni pomocnicy: Bartosz Slisz oraz Damian Szymański.

Wcześniej do seniorskiej kadry dołączyli Kamil Piątkowski i Jakub Kamiński, którzy pierwotnie znaleźli się wśród powołanych do reprezentacji U-21. Jednak to nie rozwiązało wszystkich problemów kadry.

Do tego trener Sousa ma do dyspozycji tylko trzech napastników: Roberta Lewandowskiego, Karola Świderskiego i Adama Buksę. Z powodu kontuzji na zgrupowaniu nie stawili się Dawid Kownacki i Krzysztof Piątek. Do tego z urazem wciąż zmaga się Arkadiusz Milik.

Biało-Czerwoni wrześniową kampanię eliminacyjną od czwartkowego meczu z Albanią na Stadionie Narodowym. Później Polacy w niedzielę na wyjeździe zagrają z San Marino, a zgrupowanie zakończy domowy mecz z Anglikami 8 września.

Co pamiętacie z wygranych przez „Złotka” mistrzostw Europy w siatkówce z 2005 roku?

Pytanie 1 z 5

Jedna z Polek została wybrana MVP turnieju. O którą siatkarkę chodzi?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Wielka wpadka Kyliana Mbappe! Zdradził w internecie, co myśli o pozostaniu w PSG i szybko usnął wpis (FOTO)

  • Jacek Nawrocki zafundował wczoraj Polkom wstrząs. Padły przekleństwa, wszystko zostało nagrane

  • TVP pokaże hitowe spotkanie. Polscy kibice będą zachwyceni, dwie czołowe drużyny staną naprzeciw siebie