Swiatsportu.pl
Anna Kiełbasińska rekord Polski igrzyska olimpijskie

Rex Features/East News

Kosmiczna forma naszego "Aniołka". Kosmiczna forma Kiełbasińskiej

14 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Igrzyska olimpijskie w Tokio zakończyły się tydzień temu, a polscy sportowcy wciąż prezentują znakomitą formę. Szczególnie z dobrej strony pokazał się jeden z naszych "Aniołków" Anna Kiełbasińska. Wicemistrzyni olimpijska wzięła udział w zawodach w szwajcarskim La Chaux-de-Fonds i nie tylko pobiła swój rekord życiowy, ale także osiągnęła drugi wynik w historii polskiej lekkiej atletyki.

  • Igrzyska olimpijskie w Tokio były niezwykle udane dla naszych "Aniołków" Matusińskiego

  • Fenomenalną formę po igrzyskach utrzymała Anna Kiełbasińska, która wygrała zawody w szwajcarskim La Chaux-de-Fonds

  • Polka pobiegła 400 metrów w czasie 50,38 s, co daje jej nie tylko nowy rekord życiowy, ale także osiągnęła drugi wynik w historii Polski

Igrzyska olimpijskie w Tokio, które zakończyły się w ubiegłym tygodniu były niezwykle udane dla naszych biegaczek na 400 metrów. W sztafecie mieszanej zostały mistrzyniami olimpijskimi, a wśród kobiet zdobyły srebrny medal.

EN 01395642 0030

Vital Heynen powinien zostać zwolniony? Zaskakujące słowa legendarnego polskiego trenera

CZYTAJ DALEJ

Anna Kiełbasińska z nowym rekordem życiowym

Na drugim miejscu podium w żeńskiej sztafecie stanęła także Anna Kiełbasińska, która w tym roku zmagała się z problemami zdrowotnymi. Na igrzyskach pobiegła w eliminacjach sztafety, ale już w finale została zastąpiona przez Natalię Kaczmarek.

Kiełbasińska potwierdziła swoją fenomenalną formę także tydzień po igrzyskach. Polka kilka dni po rywalizacji w stolicy Japonii wzięła udział w zawodach w szwajcarskim La Chaux-de-Fonds i swoim występem zszokowała całe środowisko lekkoatletyczne.

Nasza wicemistrzyni olimpijska przebiegła 400 metrów w czasie 50,38 s i tym samym aż o 1,13 sekundy poprawiła swój rekord życiowy. Poprzedni ustanowiony w Radomiu niemal równo dwa lata temu wynosił 51,51 s. Zaraz po przekroczeniu linii mety Polka nie mogła uwierzyć w swój wynik.

Tylko Sz

Na tym nie koniec. Sobotni wynik Kiełbasińskiej jest także drugim najlepszym w historii polskiej lekkiej atletyki. Szybciej od niej pobiegła jedynie legendarna Irena Szewińska, której rekord polski wynosi 49,28 s. Trzeci wynik w historii należy do Justyny Święty Ersetic - 50,41 s.

Do tej pory Kiełbasińska mogła pochwalić się najgorszym wynikiem życiowym ze wszystkich "Aniołków". Najszybsza z Polek w tym roku, Natalia Kaczmarek w czerwcu tego roku wyśrubowała swoją "życiówkę" do 50,72 s. Z kolei rekord Igi Baumgart-Witan wynosi 51.02 s, a Małgorzaty Hołub-Kowalik 51.18 s.

Wynik Kiełbasińskiej jest niezwykle imponujący także z powodu jej ostatnich przejść ze zdrowiem. Na początku roku zawodniczka doznała kontuzji stopy, która wymagała interwencji chirurgicznej. Do startów wróciła dopiero na czerwcowe mistrzostwa Polski, na których zajęła piąte miejsce i dopiero wtedy wywalczyła sobie przepustkę na igrzyska.

Kiełbasińską oraz pozostałe "Aniołki" polscy kibice będą mieli okazję oglądać na żywo podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej. Zawody obędą się 5 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Na trybunach będzie mogło zasiąść ok. tysięcy kibiców, a wstęp ma być darmowy.

 Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Medal Marii Andrejczyk zlicytowany za kosmiczne pieniądze. Trafią na szczytny cel, chodzi o życie dziecka

  • Tragiczna śmierć znanego piłkarza. 37-latek zmarł nagle w trakcie gry, prawdziwy wstrząs dla kibiców

  • Niesamowite nagranie z pierwszego treningu Messiego w PSG. 17-letni piłkarz zaskoczył gwiazdora, hit internetu