Swiatsportu.pl
Grzegorz Krychowiak kadra

facebook.com/LaczyNasPilka

Krychowiak może zagrać z Anglią

30 Marca 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Grzegorz Krycchowiak może wystąpić w środowym spotkaniu z Anglią. Polski pomocnik otrzymał negatywny wynik testu na koronawirusa i prywatnym samolotem poleciał do Londynu. Zgodę na występ pomocnika reprezentacji Polski wyraziła UEFA. Jeszcze we wtorek zaw

  • UEFA zdecydowała, że Grzegorz Krychowiak będzie mógł wystąpić w środowym meczu z Anglią

  • Polski pomocnik we wtorek rano otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa, ale powtórzone badanie dało już rezultat negatywny

  • Piłkarz prywatnym samolotem poleciał do Londynu, gdzie czekają na niego koledzy z reprezentacji

Grzegorz Krychowiak miał wyjątkowo nerwowy wtorek. Rano Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że u pomocnika oraz u Kamila Piątkowskiego wykryto koronawirusa. Problem w tym, że piłkarz Lokomotivu Moskwa jest ozdrowieńcem.

Pomocnik reprezentacji Polski po raz pierwszy przeszedł zakażenie koronawirusem na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku. W związku z tym PZPN przedstawił odpowiednie dokumenty organom UEFA, które miały stwierdzić czy Krychowiak będzie mógł wystąpić w środę przeciwko Anglikom w ramach eliminacji mistrzostw świata w Katarze.

Grzegorz Krychowiak zagra z Anglią

- Z uwagi na fakt, że Krychowiak jest ozdrowieńcem podjęliśmy rozmowy z UEFA w celu wyjaśnienia sprawy i dopuszczenia do meczu - przekazał rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

- Z badań, które robiliśmy na początku zgrupowania, wynikało, że ma wysoki poziom przeciwciał i że ryzyko by kogoś zakażał jest niewielkie. Przesłaliśmy UEFA dokumenty w tej sprawie i staramy się, by Grzegorz został dopuszczony do meczu, jednak wszystko jest uzależnione od negatywnego wyniku testu PCR - dodał.

Ten dały ponowne badania przeprowadzone jeszcze w Warszawie, co potwierdził Filip Adamus podczas konferencji prasowej przed meczem. - Mamy potwierdzenie, że test Grzegorza Krychowiaka jest negatywny i mamy nadzieję, że wkrótce do nas dołączy - przekazał.

Pomocnik reprezentacji Polski prywatnym samolotem ruszył do Anglii, ale jeszcze nie było wiadomo czy UEFA wyrazi zgodę na jego występ w spotkaniu na Wembley. Wieczorem Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl poinformował, że federacja dała zawodnikowi zielona światło.

Krychowiak jeszcze we wtorek dotrze do Londynu

Dziennikarz informuje, że pomocnik jeszcze we wtorek miał dołączyć do kolegów z reprezentacji. Te doniesienia potwierdził rzecznik PZPN w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

- Krychowiak, który uzyskał negatywny wynik drugiego testu na koronawirusa, ma jeszcze we wtorek (30 marca) dołączyć do reprezentacji w Londynie - przekazał Kwiatkowski.

Powrót Krychowiaka to bardzo dobra wiadomość dla selekcjonera Biało-Czerwonych Paulo Sousy. Podczas marcowego zgrupowania z powodu zakażenia koronawirusem z kadry wypadli, oprócz Piątkowskiego, Mateusz Klich i Łukasz Skorupski. Do tego kontuzja kolana wykluczyła Roberta Lewandowskiego z występu przeciwko Anglikom.

Reprezentacja Polski po remisie 3:3 z Węgrami i zwycięstwie 3:0 nad Andorą zajmuje drugie miejsce w grupie I eliminacji mistrzostw świata z dorobkiem czterech punktów. Liderem są Anglicy, którzy bez żadnego problemu pokonali San Marino 5:0 i Albanię 2:0.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Kamil Stoch poza kadrą na konkurs drużynowy

  • Kolejny bramkarz awaryjnie powołany do reprezentacji Polski

  • Arkadiusz Onyszko krytykuje Wojciecha Szczęsnego

Podobne artykuły

Piłka nożna

Lekarz Duńczyków zdradził prawdę o reanimacji Eriksena. “Już go z nami nie było”

Czytaj więcej >
Raheem Sterling w barwach reprezentacji Anglii

Piłka nożna

Reprezentacja Anglii potwierdza, że jest jednym z faworytów Euro 2020 i pokonuje Chorwację

Czytaj więcej >
Mecz reprezentacji Węgier z Francją na Euro 2020

Piłka nożna

Węgry sensacyjnie zremisowały z Francją

Czytaj więcej >
Leo Messi w barwach FC Barcelony

Piłka nożna

Leo Messi coraz bliżej odejścia z FC Barcelony. Klub może być nie stać na utrzymanie piłkarza

Czytaj więcej >
Michał Pazdan

Piłka nożna

Oficjalnie: Michał Pazdan wraca do Jagiellonii Białystok

Czytaj więcej >
Kibice reprezentacji Węgier

Piłka nożna

UEFA ukarała Węgry za zachowanie ich kibiców w trakcie Euro 2020

Czytaj więcej >