Krzysztof Piątek lepszy w starciu Polaków w Bundeslidze

7 Marzec 2021 Mateusz DziubińskiMateusz Dziubiński

Krzysztof Piątek podobnie jak i cała drużyna Herthy Berlin w tym sezonie mocno rozczarowuje. Jednak w ostatnim meczu Bundesligi napastnik reprezentacji Polski wreszcie błysnął na boisku. Piątek zdobył gola i w dużym stopniu przyczynił się do cennego zwycięstwa nad FC Augsburg. W bramce tej drużyny zagrał natomiast Rafał Gikiewicz, który mimo wpuszczonych dwóch goli, znów zaliczył dobry występ.

• W sobotę Krzysztof Piątek i jego Hertha Berlin zmierzyli się z FC Augsburg
  • W barwach Augsburga wystąpił bramkarz Rafał Gikiewicz
  • Zwycięsko ze starcia Polaków wyszedł Piątek, który zdobył gola i przyczynił się do wygranej swojej drużyny

Krzysztof Piątek zdobył gola w meczu Herthy Berlin z FC Augsburg. Gol Polaka, a także trafienie Dodiego Lukebakio, dały cenne zwycięstwo stołecznej ekipie. “Stara Dama” czas nie może jednak być pewna utrzymania w Bundeslidze. Przewaga nad strefą spadkową jest niewielka.

Krzysztof Piątek zdobył gola, a Hertha wygrała

W sobotę kolejne spotkania rozegrała niemiecka Bundesliga. Wszyscy kibice żyli oczywiście “Der Klassiker”, czyli pojedynkiem Borussii Dortmund z Bayernem Monachium. Kolejny raz prawdziwy popis dał Robert Lewandowski.

Polak strzelił trzy gole i poprowadził swoją drużynę do prestiżowego zwycięstwa nad odwiecznym rywalem. Mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla “Die Roten”. Monachijczycy dzięki tej wygranej umocnili się na pozycji lidera z przewagą dwóch punktów nad RB Lipsk.

Tak polscy skoczkowie świętowali brązowy medal (WIDEO)Tak polscy skoczkowie świętowali brązowy medal (WIDEO)Czytaj dalej

Jednak nie tylko Robert Lewandowski był jedynym polskim piłkarzem, który błysnął na boiskach niemieckiej ekstraklasy w sobotnie popołudnie. Wreszcie dobre spotkanie rozegrał Krzysztof Piątek. “Pio” wraz z kolegami z Herthy Berlin sięgnęli po cenne zwycięstwo.

“Stara Dama” okazała się lepsza od Augsburga. W bramce ekipy z południa Niemiec wystąpił oczywiście Rafał Gikiewicz. Kolejny raz rozegrał on dobre zawody, jednak kilka imponujących interwencji nie było w stanie uchronić jego drużyny od porażki.

Cenne zwycięstwo Herthy w walce o utrzymanie

Hertha Berlin wygrała spotkanie z Augsburgiem 2:1. Spotkanie rozpoczęło się znacznie lepiej dla ekipy gości. Już w drugiej minucie spotkania bramkę dla drużyny Gikiewicza zdobył Laszlo Benes. Od tego momentu jednak to Hertha zaczęła dochodzić do głosu.

Przez długi czas graczom z Berlina nie udawało się jednak sforsować obrony rywali, a zwłaszcza pokonać polskiego bramkarza, który skutecznie odbijał kolejne uderzenia. Przełamanie przyszło dopiero w drugiej połowie.

W 62. minucie świetną piłkę z w pole karne posłał Valdemar Darida, a Krzysztof Piątek dokładnie uderzył głową i wyrównał stan meczu. Wynik w 89. minucie na 2:1 dla Herthy ustalił strzałem z rzutu karnego Dodi Lukebakio.

Hertha Berlin dzięki sobotniej wygranej odskoczyła od strefy spadkowej na trzy punkty. Augsburg zajmuje pozycję tuż nad drużyną Krzysztofa Piątka z przewagą pięciu punktów. W kolejnym spotkaniu Herthę czeka mecz z Borussią Dortmund.