Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Krzysztof Piątek lepszy w starciu Polaków w Bundeslidze

Krzysztof Piątek
  • W sobotę Krzysztof Piątek i jego Hertha Berlin zmierzyli się z FC Augsburg

• W barwach Augsburga wystąpił bramkarz Rafał Gikiewicz

• Zwycięsko ze starcia Polaków wyszedł Piątek, który zdobył gola i przyczynił się do wygranej swojej drużyny

Krzysztof Piątek zdobył gola w meczu Herthy Berlin z FC Augsburg. Gol Polaka, a także trafienie Dodiego Lukebakio, dały cenne zwycięstwo stołecznej ekipie. “Stara Dama” czas nie może jednak być pewna utrzymania w Bundeslidze. Przewaga nad strefą spadkową jest niewielka.

Krzysztof Piątek zdobył gola, a Hertha wygrała

W sobotę kolejne spotkania rozegrała niemiecka Bundesliga. Wszyscy kibice żyli oczywiście “Der Klassiker”, czyli pojedynkiem Borussii Dortmund z Bayernem Monachium. Kolejny raz prawdziwy popis dał Robert Lewandowski.

Polak strzelił trzy gole i poprowadził swoją drużynę do prestiżowego zwycięstwa nad odwiecznym rywalem. Mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla “Die Roten”. Monachijczycy dzięki tej wygranej umocnili się na pozycji lidera z przewagą dwóch punktów nad RB Lipsk.

Jednak nie tylko Robert Lewandowski był jedynym polskim piłkarzem, który błysnął na boiskach niemieckiej ekstraklasy w sobotnie popołudnie. Wreszcie dobre spotkanie rozegrał Krzysztof Piątek. “Pio” wraz z kolegami z Herthy Berlin sięgnęli po cenne zwycięstwo.

“Stara Dama” okazała się lepsza od Augsburga. W bramce ekipy z południa Niemiec wystąpił oczywiście Rafał Gikiewicz. Kolejny raz rozegrał on dobre zawody, jednak kilka imponujących interwencji nie było w stanie uchronić jego drużyny od porażki.

Cenne zwycięstwo Herthy w walce o utrzymanie

Hertha Berlin wygrała spotkanie z Augsburgiem 2:1. Spotkanie rozpoczęło się znacznie lepiej dla ekipy gości. Już w drugiej minucie spotkania bramkę dla drużyny Gikiewicza zdobył Laszlo Benes. Od tego momentu jednak to Hertha zaczęła dochodzić do głosu.

Przez długi czas graczom z Berlina nie udawało się jednak sforsować obrony rywali, a zwłaszcza pokonać polskiego bramkarza, który skutecznie odbijał kolejne uderzenia. Przełamanie przyszło dopiero w drugiej połowie.

W 62. minucie świetną piłkę z w pole karne posłał Valdemar Darida, a Krzysztof Piątek dokładnie uderzył głową i wyrównał stan meczu. Wynik w 89. minucie na 2:1 dla Herthy ustalił strzałem z rzutu karnego Dodi Lukebakio.

Hertha Berlin dzięki sobotniej wygranej odskoczyła od strefy spadkowej na trzy punkty. Augsburg zajmuje pozycję tuż nad drużyną Krzysztofa Piątka z przewagą pięciu punktów. W kolejnym spotkaniu Herthę czeka mecz z Borussią Dortmund.