Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Krzysztof Stanowski mocno o przygotowaniach reprezentacji Polski
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 08:00

Krzysztof Stanowski mocno o przygotowaniach reprezentacji Polski

Projekt bez tytułu - 2021-06-05T121111.745
screen youtube.com/WeszłoTV

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej rozpoczną się już za niecały tydzień, a reprezentacja Polski znalazła się w ogniu krytyki. Krzysztof Stanowski w programie "Stan Futbolu" otwarcie zarzucił, że nigdy jeszcze nie widział tak nieprzygotowanej kary do występu na wielkim turnieju. Do dziennikarza dołączył Roman Kosecki.

  • Mistrzostwa Europy w piłce nożnej zbliżają się wielkimi krokami, już w piątek odbędzie się mecz otwarcie Włochy - Turcja

  • Trzy dni później swój udział w turnieju rozpocznie Reprezentacja Polski, która obecnie jest na zgrupowaniu w Opalenicy

  • Krzysztof Stanowski w programie "Stan Futbolu" skrytykował kadrę Paulso Sousy, twierdząc, że ta jest nieprzygotowana do startu na turnieju

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej ruszą już w najbliższy piątek. W meczu otwarcia na stadionie w Rzymie zmierzą się Włosi z reprezentacją Turcji. Dopiero trzy dni później swój udział w turnieju rozpocznie Polska.

Zanim jednak Biało-Czerwoni przystąpią do inauguracyjnego spotkania ze Słowacją, mają jeszcze kilka dni zgrupowania w Opalenicy, które zakończy wtorkowe towarzyskie spotkanie z Islandią. To będzie drugi z zaplanowanych na to zgrupowanie meczów towarzyskich.

Mistrzostwa Europy: Stanowski mocno o reprezentacji Polski

Ten pierwszy z Rosjanami odbył się we wtorek na stadionie we Wrocławiu. Polacy w mocno eksperymentalnym składzie zremisowali 1:1 po golu Jakuba Świerczoka. Jednocześnie był to czwarty mecz Paulo Sousy w selekcjonera polskiej kadry. Jego bilans to zwycięstwo, porażka i dwa remisy.

Na kilka dni przed rozpoczęciem turnieju drużyna, jak i sam Portugalczyk zostali mocno skrytykowani przez Krzysztofa Stanowskiego w programie "Stan Futbolu". Dziennikarz krytycznie ocenił przygotowania kadry do turnieju.

Stanowski otwarcie stwierdził, że na kilka dni przed zbliżającym się turniejem jest bardzo dużo niewiadomych w naszej kadrze. Jego zdaniem Euro 2020 zaskoczyło reprezentację Polski i nie wiaodmo, w jaki sposób ma grać drużyna narodowa ani w jakim składzie.

- Ta drużyna jest cały czas w fazie testów, budowy. No to w porządku, ale powiedziałbym, że w fazie bardzo wstępnej budowy. Jaką taktyką będziemy grali? Kto zagra w pomocy? Kto zagra w ataku? - pytał Stanowski.

- Nie wiem tego wszystkiego. Mam wrażenie, że sam Paulo Sousa dopiero poznaje piłkarzy podczas zgrupowania w Opalenicy. Pierwszy raz chyba przystępujemy do tak wielkiego turnieju w sposób tak nieprzygotowany - powiedział otwarcie dziennikarz.

Pierwszy mecz Polaków na Euro 2020 coraz bliżej

Do Stanowskiego dołączył obecny w studiu były reprezentant Polski Roman Kosecki. Były piłkarz m.in. Atletico Madryt bardzo krytycznie odniósł się do przebiegu trwającego zgrupowania w Opalenicy.

- Słyszę, że ktoś tu na zakupy pojechał, na spacer. Ciekaw jestem, kiedy w takim razie będzie ten rygor, koncentracja. Troszkę mi to na razie przypomina biwak - stwierdził Kosecki.

Polacy w Opalenicy będą do 8 czerwca i meczu z Islandią. Dzień później stawią się w swojej bazie w Sopocie i stamtąd będą latać na mecze grupowe. Ze Słowacją Biało-Czerwoni zagrają w Sankt Petersburgu 14 czerwca, pięć dni później w Sewilli zmierzą się Hiszpanią, a 24 czerwca na zakończenie fazy grupowej ponownie w Rosji zagrają ze Szwecją. Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane