Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Kulesza już po rozmowie z Sousą. Sawicki zdradził szczegóły
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:45

Kulesza już po rozmowie z Sousą. Sawicki zdradził szczegóły

Projekt bez tytułu - 2021-08-21T141819.861
Jakub Kaminski/East News

Cezary Kulesza w środę został nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Media donosiły, że nowy szef polskiej piłki w najbliższym czasie może będzie chciał zwolnić selekcjonera Paulo Souse. Sekretarz Generalny Związku Maciej Sawicki wyjawił, że nowy prezes jest już po rozmowie ze szkoleniowcem i zdradził, jak ona wyglądała.

  • Cezary Kulesza od środy jest nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej

  • Działacz jest już po pierwszej rozmowie z selekcjonerem polskiej kadry Paulo Sousą

  • Sekretarz Generalny Maciej Sawicki zdradził szczegóły tej rozmowy

Cezary Kulesza w środę zastąpił Zbigniewa Bońka na stanowisku prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wieloletni właściciel i prezes Jagiellonii Białystok pokonał w wyborach byłego reprezentanta Polski Marka Koźmińskiego.

Media od kilku dni donosiły, że nowy szef polskiej piłki w najbliższym czasie będzie chciał zwolnić selekcjonera kadry Paulo Sousę. Pojawiły się informacje, że nowym szkoleniowcem Biało-Czerwonych może zostać Stanisław Czerczesow, który ostatnio prowadził reprezentację Rosji.

Cezary Kulesza po rozmowie z Paulo Sousą

Sam Portugalczyk zaraz po wyborach miał wysłać do Kuleszy wiadomość z gratulacjami. Do tego nowy prezes PZPN-u jest już po pierwszej rozmowie z selekcjonerem, co potwierdził Sekretarz Generalny Związku Maciej Sawicki, który pośredniczył w rozmowie jako tłumacz.

42-latek w programie "Stan Futbolu" potwierdził informacje o życzeniach od Sousy, a także poinformował, że od razu po wyborach Kulesza chciał skontaktować się z selekcjonerem. Jak wyjawił Sawicki rozmowa była nie tylko kurtuazyjna, ale także bardzo rzeczowa.

- Padły słowa: "Trenerze, proszę się skupić na trzech meczach, pan się nie martwi, co panu potrzeba, to jest. Ja chcę powiedzieć, że dla mnie liczy się to, żeby pan miał wszystko przygotowane pod te trzy mecze i nie słuchał plotek, które pojawiły się w Polsce" - wyjawił Sawicki.

Kulesza spotka się z selekcjonerem

Jednocześnie Sekretarz Generalny Związku wyjawił, że w najbliższych dniach dojdzie do spotkania selekcjonera kadry z nowym prezesem PZPN-u. Portugalczyk w Polsce ma pojawić się w piątek.

- Kulesza powiedział: "W piątek widzimy się na kolacji, ewentualnie w sobotę. Porozmawiamy sobie w cztery oczy, jak to powinno funkcjonować". Trener odpowiedział, że opowie o swoich przemyśleniach po EURO. Właśnie tak powinno wyglądać - zakończył Sawicki.

Reprezentacja Polski na początku września rozegra kolejne trzy spotkania eliminacji przyszłorocznych mistrzostw świata w Katarze. 2 września Biało-Czerwoni zagrają w Warszawie z Albanią, trzy dni później na wyjeździe zmierzą się z San Marino. Zgrupowanie zakończy domowe spotkanie z Anglią 8 września.

Kontrakt Sousy z reprezentacją Polski obowiązuje do zakończenia eliminacji. Jeżeli Portugalczyk wywalczy awans na mundial, jego umowa automatycznie zostanie przedłużona o rok. Po trzech meczach Biało-Czerwoni z dorobkiem czterech punktów zajmują czwarte miejsce w grupie.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane