Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Kulesza znalazł następcę Sousy? Prezes PZPN jest po pierwszych rozmowach
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:54

Kulesza znalazł następcę Sousy? Prezes PZPN jest po pierwszych rozmowach

Projekt bez tytułu - 2021-11-01T205728.934
Jakub Kaminski/East News

Reprezentacja Polski wciąż ma szansę na awans do przyszłorocznych mistrzostw siata. Jeżeli ta misja się nie powiedzie, z pracą najprawdopodobniej pożegna się selekcjoner Biało-Czerwonych Paulo Sousa. Media informują, że prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej odbył już pierwsze, nieformalne rozmowy z potencjalnym następcą Portugalczyka.

Reprezentacja Polski po wrześniowych i październikowych meczach awansowała na drugie miejsce tabeli grupy I eliminacji przyszłorocznych mistrzostw świata. Biało-Czerwoni na dwie kolejki przed końcem mogą być niemal pewni awansu przynajmniej do marcowych baraży. Ostatnie dwa mecze eliminacji kadra rozegra z Andorą i Węgrami.

Reprezentacja Polski: Kulesza rozmawiał z następcą Sousy?

Jeżeli Polacy zapewnią sobie miejsce w barażach, automatycznie zostanie przedłużony kontrakt selekcjonera Paulo Sousy. Ten będzie obowiązywał do końca marca i zakończenia baraży. Z kolei, jeżeli Biało-Czerwoni awansują na katarski mundial, umowa Portugalczyka po raz kolejny zostanie przedłużona, tym razem do końca grudnia przyszłego roku.

Jednak jeżeli Sousa nie zdoła wprowadzić Polaków na mundial, najprawdopodobniej straci pracę. Może się to stać już w listopadzie, jeżeli Biało-Czerwoni nie zajmą jednego z dwóch pierwszych miejsc w grupie I, lub jeżeli przegrają wiosenne baraże.

Media informują, że nowy prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza przygotowuje się na różne scenariusze. Od początku jego kadencji co jakiś czas powraca temat zatrudnienia w kadrze byłego szkoleniowca reprezentacji Rosji i Legii Warszawa Stanisława Czerczersowa. W poniedziałek rosyjska redakcja Match TV przekazała, że doszło już do pierwszych rozmów między Kuleszą a trenerem.

Czerczesow za Sousę?

- Jak podaje nam jedno ze źródeł z Polski, prezes PZPN-u kontaktował się z Czerczesowem, ale rozmowa była nieoficjalna. Inne źródło twierdzi, że Czerczesow chciałby pracować z reprezentacją Polski - napisał portal.

Jednocześnie redakcja zaznaczyła, że na razie trudno rozmawiać o potencjalnym zatrudnieniu Czerczesowa w reprezentacji Polski. Temat miałby wrócić, jeżeli fiaskiem zakończy się misja Sousy wprowadzenia Polaków na mundial.

Panowie mieli się spotkać pod koniec września przy okazji meczu Legii Warszawa z Leicester City w Lidze Europy. Jednak jak poinformował Jakub Seweryn z portalu Sport.pl, prezes Kulesza nie jest zainteresowany zatrudnieniem Czerczesowa. To Rosjanin ma wykazywać wielkie zainteresowanie prowadzeniem polskiej kadry, stąd ten temat tak często wypływa.

Czerczesow latem, tuż po zakończeniu Euro 2020 został zwolniony z funkcji selekcjonera reprezentacji Rosji i od tamtego czasu pozostaje bez pracy. Kadrę "Sbornej" prowadził od 2016 roku i dwa lata później awansował z nią do ćwierćfinału mistrzostw świata rozgrywanych we własnym kraju.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane