Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Leo Messi wróci do FC Barcelony? Szef Katalończyków zabrał głos
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:47

Leo Messi wróci do FC Barcelony? Szef Katalończyków zabrał głos

EN 01490809 0039
Philippe LECOEUR via www.imago-images.de/Imago Sport and News/Ea

Leo Messi w letnim oknie transferowym po ponad dwudziestu latach opuścił FC Barcelonę i przeniósł się do Paris Saint-Germain. Dla kibiców “Dumy Katalonii” był to niewyobrażalny cios. Prezydent “Barcy” Joan Laporta jest jednak zdania, że najlepszy strzelec w historii klubu, jeszcze do niego powróci.

  • Leo Messi latem po ponad dwudziestu latach opuścił FC Barcelonę

  • Choć piłkarz chciał pozostać w ukochanym klubie, ten nie był w stanie go zakontraktować z powodu fatalnej sytuacji finansowej

  • Messi przeniósł się do Paris Saint-Germain, ale zapowiedział, że kiedyś wróci jeszcze na Camp Nou

  • Do słów tych odniósł się prezydent FC Barcelony Joan Laporta. Nie wykluczył on, że taki scenariusz będzie miał miejsce

Leo Messi wróci do FC Barcelony? Tak uważa prezydent katalońskiego klubu Joan Laporta, który udzielił wywiadu dla TV3. Przy okazji uderzył on w nowy klub Argentyńczyka, czyli Paris Saint-Germain.

Leo Messi wróci do FC Barcelony?

W sierpniu doszło do jednej z najbardziej szokujących transakcji w historii futbolu. Leo Messi zmuszony był opuścić FC Barcelonę z powodu ogromnych problemów finansowych klubu. Piłkarz, który stał się legendą “Barcy” odszedł z niej po ponad dwudziestu latach.

- Pomimo osiągnięcia porozumienia pomiędzy FC Barcelona a Leo Messim ws. nowego kontraktu, nie będzie go można sformalizować ze względu na problemy ekonomiczne i strukturalne - przekazał kataloński klub w specjalnym oświadczeniu.

Messi na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej zalał się łzami i pożegnał z wiernymi kibicami oraz klubem, który ukochał z całego serca. Kilka dni później został zaprezentowany oficjalnie jako piłkarz Paris Saint-Germain. Gwiazdor zdążył już nawet zadebiutować w nowym klubie (więcej TUTAJ).

Dla wielu kibiców i ludzi związanych z futbolem widok Messiego w koszulce, innej niż FC Barcelony, wciąż jest czymś abstrakcyjnym. Do tego grona zdecydowanie należy Joan Laporta, prezydent “Dumy Katalonii”. Podzielił się on swoimi spostrzeżeniami w rozmowie z hiszpańską stacją TV3.

- Widziałem debiut Messiego w PSG i dziwnie było widzieć go w innej koszulce, to bardzo bolało moje oczy - stwierdził Laporta. Hiszpan został także zapytany o ewentualny powrót Messiego na Camp Nou. Podczas pożegnalnej konferencji prasowej piłkarz zapewniał bowiem, że jeszcze wróci do Barcelony, którą uważa za swój dom.

- Jego powrót? Niczego nie wykluczam. Jego koniec w Barcelonie będzie wyglądał inaczej. Mamy dla niego wieczną wdzięczność, on zawsze będzie częścią Barcy - powiedział prezydent FC Barcelony. 

Laporta uderza w Paris Saint-Germain

Laporta nie zmarnował także okazji, by wbić przysłowiową szpilkę Paris Saint Germain. Prezydent FC Barcelony uważa, że nowy klub Leo Messiego jest traktowany na specjalnych zasadach. Chodzi o oczywiście o ogromne wydatki francuskiego klubu na nowych piłkarzy. 

- Oni w tym roku złamali wszystkie możliwe zasady finansowego fair play - wypalił Laporta. Być może szef "Barcy" ma żal do PSG, które od początku jest wielkim przeciwnikiem utworzenia Superligi. Katalończycy natomiast są jednym z trzech jej głównych zwolenników i założycieli.

Źródło: TV3, WP SportoweFakty

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane