Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Lewandowski z kolejnym golem. Przepiękne trafienie z Hoffenheim
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:53

Lewandowski z kolejnym golem. Przepiękne trafienie z Hoffenheim

Projekt bez tytułu (49)
screen transmisja Viaplay

Robert Lewandowski z kolejnym trafieniem w Bundeslidze. Polski napastnik w sobotnim meczu z Hoffenheim strzelił już swoją dziesiątą bramkę w tym sezonie Bundesligi. 32-latek wpisał się na listę strzelców w 30 minucie. Polak popisał się kapitalnym uderzeniem zza pola karnego.

Robert Lewandowski przed tygodniem przełamał swoją strzelecką niemoc w Bundeslidze i po dwóch meczach przerwy ponownie wpisał się na listę strzelców. Polak strzelił dwie bramki, a jego Beyern rozbił Bayer Leverkusen 5:1.

Robert Lewandowski z przepięknym trafieniem

W sobotę kapitan polskiej kadry już w drugiej minucie miał doskonałą okazję do strzelenia bramki. Lewandowski wpadł w pole karne, położył bramkarza Olivera Baumanna i miał przed sobą pustą bramkę, ale Polak uderzył minimalnie obok słupka.

Zaledwie pięć minut później piłkę do siatki wpakował Serge Gnabry, ale niemiecki skrzydłowy faulował w tej sytuacji i po interwencji systemu VAR bramka nie została uznana. W 16. minucie Niemiec ponownie pokonał Baumanna, tym razem sędzia nie miał żadnych zastrzeżeń i Bayern wyszedł na prowadzenie.

W 30 minucie spotkania, po świetnej kontrze prowadził już 2:0. Thomas Müller wyłuskał piłkę w pojedynku z rywalem, dograł do Lewandowskiego, a ten potężnym i przepięknym strzałem zza pola karnego trafił w samo okienko bramki bezradnego Baumanna.