Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Liga Mistrzów: Real Madryt po trudnym meczu wygrywa u siebie z Szachtarem Donieck
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:55

Real Madryt
AP/Associated Press/East News

Real Madryt pokonał dziś u siebie Szachtar Donieck 2:1 w meczu Ligi Mistrzów. "Królewscy" mieli jednak spore problemy z ukraińskim zespołem, który postawił silny opór. Do przerwy na tablicy świetlnej wynik wskazywał remis, ale o losach spotkania przesądzili Karim Benzema i Vinicius Jr., choć strzelał tylko jeden z nich.

• Real Madryt wygrał dziś z Szachtarem Donieck 2:1

• Dwa gole dla ekipy z Santiago Bernabeu strzelił Karim Benzema

• Wielkie spotkanie po raz kolejny rozegrał również Vinicius Jr.

Liga Mistrzów: Remis do przerwy w meczu Realu Madryt z Szachtarem Donieck

W pierwszych minutach piłkarze Realu Madryt przeważali na boisku, a szczególnie aktywny był Luka Modrić, który dwukrotnie strzelał na bramkę gości, ale bezskutecznie. W kolejnym fragmencie gry "Królewscy" starali się wciągnąć graczy Szachtara Donieck na swoją połowę, aby zaskoczyć rywali.

To udało się gospodarzom już 14. minucie spotkania. Piłka została przechwycona wysoko i trafiła do Karima Benzemy po katastrofalnym błędzie przyjezdnych. Futbolówkę do Francuza dogrywał Vinicius Jr., a kapitan "Los Blancos" nie zwykł marnować tak dogodnych sytuacji i bez problemu pokonał Antolija Trubina. Tym samym Real został pierwszym zespołem, który na poziomie Ligi Mistrzów zdobył 1000 bramek.

Po tym golu mecz zrobił się bardziej wyrównany i przede wszystkim otwarty. Oba zespoły miały swoje szanse, ale tym razem do siatki trafili zawodnicy z Doniecka. Fernando skorzystał z podania Alana Patricka i uderzył pod poprzeczkę z bliskiej odległości nie dając szans Thibaut Courtois. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, a zatem było 1:1.

Karim Benzema i Vinicius Jr. przesądzili o wygranej Realu

Po powrocie na boisko gracze Szachtara Donieck pokazywali, że remis ich nie interesuje, bo zamierzali walczyć o zwycięstwo. Ukraińcy ochoczo atakowali "Królewskich", ale gospodarze też mieli swoje okazje i to oni wyszli na prowadzenie.

Real Madryt przeprowadził cudowną akcję zespołową. Casemiro odegrał piętką do Viniciusa Jr., a ten zagrał na piąty metr do Karima Benzemy. Francuz znów nie zmarnował swojej szansy i po raz drugi w tym spotkaniu dał swojemu zespołowi prowadzenie.

W 75. minucie przyjezdni mieli znakomitą szansę do wyrównania. Taras Stepanenko przejął celne dośrodkowanie i oddał strzał z dużej odległości. Piłka ku uciesze "Los Blancos" minimalnie przeleciała nad poprzeczką. Do ostatniego gwizdka wynik nie uległ już zmianie, ale obie ekipy wykreowały kilka naprawdę groźnych sytuacji. Ostatecznie podopieczni Carlo Ancelottiego wygrali 2:1.

Real Madryt-Szachtar Donieck 2:1

Bramki: 14' i 61' Karim Benzema - 39' Fernando

Wyjściowe składy:

Real Madryt: Courtois - Carvajal, Militao, Alaba, Mendy - Casemiro, Kroos, Modrić - Lucas, Vinicius, Benzema Szachtar Donieck: Trubin - Dodo, Marlon, Matviyenko, Ismaily, Stepanenko, Alan Patrick, Maycon, Tete, Mudryk, Fernando