Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Liga Mistrzów: Szymon Marciniak poprowadzi najbliższy mecz Bayernu Monachium
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:54

Liga Mistrzów: Szymon Marciniak poprowadzi najbliższy mecz Bayernu Monachium

Robert Lewandowski
commons.wikimedia.org/Rufus46/creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en/przycinanie

Polski sędzia poprowadzi ważny mecz Ligi Mistrzów. Szymon Marciniak został wybrany rozjemcą spotkania Bayernu Monachium z Benficą Lizbona. To oznacza, że na murawie zobaczymy nie jednego, a dwóch Polaków, bo w barwach "Die Roten" powinien wystąpić Robert Lewandowski.

  • Szymon Marciniak poprowadzi spotkanie Ligi Mistrzów

  • Polak będzie rozjemcą w meczu Bayernu Monachium z Benficą Lizbona

  • Do starcia tych zespołów dojdzie już w najbliższy wtorek

Po weekendzie zmagań ligowych we wtorek do gry wróci Liga Mistrzów. Dla Polaków szczególne będzie spotkanie Bayernu Monachium z Benficą Lizbona. Tym razem na murawie zobaczymy nie tylko Roberta Lewandowskiego, ale również Szymona Marciniaka, który poprowadzi mecz na Allianz Arena.

Bayern Monachium może zapewnić sobie awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów

Bawarczycy mają komplet dziewięciu punktów po trzech meczach w tegorocznej Lidze Mistrzów. To pozwala zespołowi Roberta Lewandowskiego zajmować pierwsze miejsce w tabeli. We wtorek Bayern Monachium może już zapewnić sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Stanie się tak, jeśli mistrzowie Niemiec pokonają u siebie Benficę Lizbona. Ekipa z Portugalii plasuje się na drugiej pozycji i udało jej się zgromadzić cztery "oczka". W przypadku zwycięstwa gospodarze wtorkowego starcia będą mieli już 12 punktów i tylko FC Barcelona, jeśli wygra, będzie mogła im odebrać pozycję lidera, co i tak wydaje się mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę formę "Blaugrany".

Mimo to tylko Katalończycy będą mieli matematyczne szanse na wyprzedzenie "Lewego" i spółki, bowiem do po najbliższej kolejce do końca zmagań grupowych rozegrane zostaną jeszcze dwie rundy spotkań.

Szymon Marciniak poprowadzi mecz z udziałem Roberta Lewandowskiego

UEFA opublikowała listę sędziów, którzy będą rozjemcami w najbliższej kolejce Ligi Mistrzów. Federacja przydzieliła do poprowadzenia Szymonowi Marciniakowi spotkanie Bayernu Monachium z Benficą Lizbona.

Polskiemu arbitrowi niezmiennie na liniach będzie pomagał duet Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz. Tak jak to bywa zazwyczaj, na sędziego technicznego został wybrany Tomasz Musiał. Z kolei za analizę VAR będą odpowiadali Tomasz Kwiatkowski i Bartosz Frankowski, a obserwacja pracy całego zespołu przypadała Grekowi Kyrosowi Vassarasowi.

Mecz mistrzów Niemiec z trzecim zespołem poprzedniego sezonu ligi portugalskiej zostanie rozegrany we wtorek 2 listopada o godzinie 21:00 na Allianz Arenie w Monachium.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane