Swiatsportu.pl > Szymon Marciniak

Szymon Marciniak

Szymon Marciniak - polski i międzynarodowy sędzia piłkarski pochodzący z Płocka. Arbiter m.in. meczów Ekstraklasy, Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Robert Lewandowski
19.03.2022 07:54 Liga Mistrzów: Szymon Marciniak poprowadzi najbliższy mecz Bayernu Monachium

Polski sędzia poprowadzi ważny mecz Ligi Mistrzów. Szymon Marciniak został wybrany rozjemcą spotkania Bayernu Monachium z Benficą Lizbona. To oznacza, że na murawie zobaczymy nie jednego, a dwóch Polaków, bo w barwach "Die Roten" powinien wystąpić Robert Lewandowski. Szymon Marciniak poprowadzi spotkanie Ligi Mistrzów Polak będzie rozjemcą w meczu Bayernu Monachium z Benficą Lizbona Do starcia tych zespołów dojdzie już w najbliższy wtorekPo weekendzie zmagań ligowych we wtorek do gry wróci Liga Mistrzów. Dla Polaków szczególne będzie spotkanie Bayernu Monachium z Benficą Lizbona. Tym razem na murawie zobaczymy nie tylko Roberta Lewandowskiego, ale również Szymona Marciniaka, który poprowadzi mecz na Allianz Arena.

Szymon Marciniak sędzia piłarski
19.03.2022 07:34 Szymon Marciniak w ogniu krytyki po derbach Salonik

Szymon Marciniak miał okazję poprowadzić derby Salonik pomiędzy PAOK-iem a ArisemPraca polskiego arbitra spotkała się z ogromną krytyką, ponieważ 40-latek miał wypaczyć wynikAris skrytykował Polaka na łamach swojej oficjalnej strony, za podyktowanie rzutu karnego dla PAOK-u w doliczonym czasie grySzymon Marciniak na zaproszenie szefa greckich sędziów – Marka Cluttenberga, poprowadził derby Salonik pomiędzy PAOK-iem i Arsiem. Polski sędzia nie był jedynym Polakiem na boisku, bowiem w drugiej połowie spotkania na boisku w barwach gospodarzy pojawił się Karol Świderski.Arbiter z Płocka nie zebrał jednak zbyt dobrych not za swoją pracę, ponieważ według gości, decyzją z doliczonego czasu gry, którą było podyktowanie rzutu karnego, odebrał zwycięstwo ekipie Arisu. Działacze i kibice klubu nie kryli wściekłości z tego, że decyzją 40-latka w derbach padł ostatecznie remis 2:2. Według nich Polak "miał robić wszystko, aby pozwolić PAOK-owi wrócić do gry".

Szymon Marciniak Euro
19.03.2022 07:31 Szymona Marciniak wyjawił powody, przez które nie pojedzie na Euro 2020

Szymon Marciniak wyznał, że nie był zaskoczony swoim brakiem wśród arbitrów powołanych na zbliżające się mistrzostwa EuropyPolski sędzia międzynarodowy wyznał, że ma to związek z chorobą, z jaką się zmaga od jakiegoś czasuJego zdaniem, ma to związek z zakażeniem koronawirusem, które przeszedł w grudniu ubiegłego rokuSzymon Marciniak od lat jest jednym z czołowych sędziów europejskich. Regularnie prowadził spotkania Ligi Mistrzów, trzy lata temu był na mistrzostwach świata w Rosji i wydawało się, że znajdzie się wśród arbitrów zbliżających się mistrzostw Europy/.Tak się jednak nie stało. W środę UEFA ogłosiła listę dziewiętnastu sędziów głównych, którzy poprowadzą spotkania Euro 2020. Wśród nich nie znalazł się Marciniak, podobnie jak żaden inny arbiter z Polski.