Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Lionel Messi planuje powrót do Barcelony
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:57

Lionel Messi planuje powrót do Barcelony

EN 01502702 1715

Lionel Messi latem tego roku stał się bohaterem szokującego wręcz transferu. Argentyńczyk po ponad dwudziestu latach spędzonych w FC Barcelonie przeniósł się do Paris Saint-Germain. 34-latek już jednak zapowiada, że chce wrócić do “Dumy Katalonii”, gdy tylko będzie to możliwe.

Lionel Messi udzielił obszernego wywiadu dla dziennika “Marca”. Gwiazdor w rozmowie z dziennikarzami zdradził, że myśli o powrocie do Barcelony. Argentyńczyk złożył nawet specjalną deklarację. 

Lionel Messi zapowiada powrót do Barcelony

Lionel Messi w lecie po ponad dwudziestu latach opuścił szeregi FC Barcelony. Z powodu poważnych problemów finansowych “Barca” nie była w stanie zaproponować swojej legendzie nowego kontraktu. 34-latek przeniósł się zatem do Paris Saint-Germain. 

Messi niedawno zdobył dla swojego nowego zespołu pierwszą bramkę w Ligue 1. Piłkarz wciąż jednak myśli o Barcelonie, co udowodnił w trakcie wywiadu dla dziennika “Marca”. Hiszpańscy dziennikarze zapytali go, czy wróci kiedyś do Barcelony. Messi zadeklarował, że chce to zrobić.

- Zawsze mówiłem, że kiedyś wrócę do Barcelony, bo to jest mój dom i będę tam mieszkać. I oczywiście, jeśli będę mógł pomóc klubowi, to chciałbym wrócić - powiedział. 

Na razie jednak kibice “Barcy” nie mają co liczyć na szybki powrót Leo Messiego w roli zawodnika. Możliwe, że ich idol wróci do klubu za kilka lat już w innej roli. Tak jak uczynił to Xavi Hernandez. 

Messi wierzy, że Xavi wyciągnie Barcelonę z kryzysu

Leo Messi w rozmowie z dziennikiem “Marca” poświęcił wiele uwagi właśnie swojemu dawnemu koledze z drużyny FC Barcelony. Argentyńczyk jest przekonany, że pod wodzą Xaviego drużyna wyjdzie z kryzysu i wkrótce wróci na szczyt europejskiego futbolu.

- On może wiele wnieść. Jest trenerem, który dużo wie, doskonale zna Barcelonę i mieszka tam od dziecka. Przywrócił nadzieje kibiców, bo jest przez nich bardzo szanowany. Na pewno będzie ważnym trenerem dla najmłodszych piłkarzy, bo będzie ich uczyć. Dzięki niemu zespół się rozwinie. Nie mam żadnych wątpliwości - stwierdził Messi.

- Zawsze chcę jak najlepiej dla Barcelony. Jestem fanem, choć tam już nie gram. Mam tam kolegów i przyjaciół, więc chcę, żeby drużyna dobrze sobie radziła. W lidze strata już jest duża, ale zostało jeszcze dużo spotkań i nie mam wątpliwości, że Barca wróci i będzie piąć się w tabeli - dodał. 

Źródło: "Marca", WP SportoweFakty

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane