Liverpol tragedia Żródło: facebook.com/Liverpool FC

Tragedia w rodzinie Alissona Beckera. Ojciec bramkarza nie żyje

25 Luty 2021 Łukasz KowalskiŁukasz Kowalski

Liverpool pogrążył się żałobie. W środę w godzinach popołudniowych w Brazylii zmarł ojciec bramkarza The Reds Alissona Beckera. Ciało Jose Beckera było poszukiwane przez służby przez kilka godzin. 57-latek poszedł popływać w pobliże tamy w mieście Lavras de Sul, ale nigdy nie wrócił.

  • Liverpool pogrążył się w żałobie po śmierci ojca Alissona Beckera
  • 57-letni Jose Becker w środę poszedł popływać, ale nigdy nie wrócił
  • Po kilku godzinach poszukiwań służby znalazły jego ciało

Liverpool pogrążył się w żałobie. Brytyjskie i światowe media od rana podają tragiczną wiadomość o śmierci ojca Alissona Beckera. 57-latek Jose Becker utonął w środę po południu podczas pływania.

Ojciec bramkarza The Reds w środę wybrał się popływać w okolicę tamy w mieście Lavras de Sul na południu Brazylii. Niedaleko tego miejsca Jose Becker miał dom letniskowy, w którym często wypoczywał.

Liverpool pogrążony w żałobie po śmierci ojca Alissona Beckera

Rodzina zaniepokojona faktem, że ojciec bramkarza The Reds długi nie wraca, zawiadomiła służby. ESPN i Reuters podały, że ok. godziny 17 czasu lokalnego Jose Becker został uznany za zaginionego i rozpoczęły się poszukiwania.

W nie zaangażowano straż pożarną, która przeczesywała teren. Poszukiwania Jose Beckera trwały kilka godzin. Kilka minut przed północą czasu lokalnego odnaleziono ciało zaginionego mężczyzny i potwierdzono informacje o jego śmierci.

Adam Małysz niezadowolony z zachowania Kamili Karpiel. Skrytykował zawodniczkęAdam Małysz niezadowolony z zachowania Kamili Karpiel. Skrytykował zawodniczkęCzytaj dalej

Na razie nie wiadomo co było przyczyną utonięcia. ESPN Brazylia, powołując się na informacje od śledczych, informowała, że władze nie podejrzewają żadnych przestępstw związanych z jego śmiercią.

Bramkarz Liverpoolu to nie jedyne dziecko zmarłego Jose Beckera. Drugi z jego synów Muriel także związał się zawodowo z piłą nożną i także występuje na bramce. Obecnie reprezentuje barwy brazylijskiego Fluminense.

Tragiczna śmierć Jose Beckera

- Jesteśmy głęboko poruszeni wiadomością o śmierci Jose Agostinho Beckera, ojca bramkarzy Muriela i Alissona. Wszystkim przyjaciołom i rodzinie przesyłamy wyrazy wsparcia - przekazało w mediach społecznościowych Fluminense.

Solidarność z bramkarzami wyrażają także pozostałe brazylijskie kluby. - Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jose Agostinho Beckera, ojca naszych byłych bramkarzy Alissona i Muriela - przekazał Internacional Porto Alegre.

- Z wielkim żalem Sao Paulo FC otrzymuje smutną wiadomość o śmierci José Agostinho Beckera, ojca bramkarzy Alissona i Muriel. Nasze kondolencje i solidarność z piłkarzami i ich rodzinami - napisało z kolei Sao Paulo.

Na razie nie wiadomo czy Alisson Becker wystąpi w następnym meczu ligowym The Reds. Mistrzowie Anglii w niedzielę na wyjeździe zmierzą się z Sheffield United. Obecnie podopieczni Jürgena Kloppa zajmują szóste miejsce w Premier League.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu

Następny artykuł