Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Łukasz Fabiański ma obawy przed ostatnim meczem w kadrze
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:51

Łukasz Fabiański ma obawy przed ostatnim meczem w kadrze

Pilne sport
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Łukasz Fabiański w sierpniu ogłosił, że kończy karierę reprezentanta Polski. 36-latek chce się skupić na grze w West Ham United, jednak raz jeszcze zobaczymy go w narodowych barwach. W meczu eliminacji mistrzostw świata z San Marino 9 października ma nastąpić oficjalne pożegnanie doświadczonego bramkarza. Fabiański ma przed tym meczem pewne obawy. 

  • Łukasz Fabiański w sierpniu ogłosił, że po piętnastu latach kończy karierę reprezentacyjną

  • 36-latka czeka jednak jeszcze jeden, pożegnalny występ w meczu z San Marino 9 października

  • Fabiański przyznał, że przed tym spotkaniem ma pewne obawy

Łukasz Fabiański 9 października w meczu z San Marino po raz ostatni wystąpi w reprezentacji Polski. Doświadczony bramkarz w rozmowie z Canal Plus Sport wyznał, że ma pewne obawy przed tym spotkaniem. 

Łukasz Fabiański szykuje się do pożegnania z reprezentacją

Łukasz Fabiański w sierpniu ogłosił, że zamierza zakończyć karierę reprezentacyjną. 36-latek po piętnastu latach gry w biało-czerwonych barwach, kończy ten etap swojej kariery. Teraz chce skupić się na występach w klubie, czyli West Ham United. 

Fabiański zadebiutował w reprezentacji Polski w 2006 roku, gdy trenerem był Paweł Janas. Od tamtego momentu rozegrał z orzełkiem na piersi 56 spotkań i brał udział w pięciu wielkich imprezach. Teraz nadchodzi jednak jego ostatni mecz w kadrze.

Doświadczony bramkarz ostatni raz zaprezentuje się polskim kibicom 9 października. Wówczas na Stadionie Narodowym w Warszawie Polska podejmie San Marino w meczu eliminacji mistrzostw świata. Fabiański opowiedział o planie na to spotkanie w programie “Liga+ Extra” emitowanym przez Canal Plus Sport.

- Myślę, że będzie podobnie, jak to miało miejsce w przypadku Artura Boruca, czy "Piszcza". Przyznam szczerze, że od momentu, gdy zadzwonił do mnie prezes Kulesza, to co jakiś czas pojawia mi się w głowie element wizualizacji. Nie wiem, jak zareaguję, czy będę w stanie się powstrzymać przed uronieniem łzy - powiedział Fabiański.

Fabiański ma obawy przed ostatnim meczem w kadrze

Golkiper przyznał także, że ma pewne obawy przed ostatnim meczem w reprezentacji Polski. Łukasz Fabiański nie boi się jednak gry, a tego, że nie będzie w stanie opanować emocji. Pożegnanie z reprezentacją po wielu latach wspaniałej gry to bardzo wzruszający moment dla piłkarza. 

- Na pewno przygotowuję się na fajny moment w moim życiu. Jako zawodnik doznać takiego zaszczytu, żeby móc pożegnać się z kibicami, to coś wyjątkowego. Mam nadzieję, że się nie rozkleję się i nie narobię obciachu. Zdajemy sobie sprawę, że to mecz z przeciwnikiem z nie najwyższej półki, ale jest ważny w kontekście eliminacji  - wyznał 36-latek. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane