Swiatsportu.pl > Tenis > Magda Linette pokonuje Elinę Switoliną i awansuje do III rundy Wimbledonu
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:40

Magda Linette pokonuje Elinę Switoliną i awansuje do III rundy Wimbledonu

Magda Linette
Rex Features/East News

Magda Linette wygrała z Eliną Switoliną i awansowała do III rundy Wimbledonu. Polka bardzo pewnie pokonała piątą rakietę świata, nie oddając jej nawet jednego seta. Mimo kryzysu w drugiej partii poznanianka potrafiła odwrócić wynik i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dzięki niemu Linette wyrównała swój najlepszy rezultat na londyńskich kortach.

• Magda Linette pokonała Elinę Switoliną 2:0

• Polka rozegrała niemal bezbłędne spotkanie

• Dzięki temu nasza zawodniczka awansowała do III rundy tegorocznego Wimbledonu

Magda Linette (WTA 44) świetnie rozpoczęła tegoroczny Wimbledon. Polka w I rundzie wygrała z Amandą Anisimową, o czym szerzej pisaliśmy tutaj. W kolejnym meczu nasza zawodniczka miała mieć teoretycznie dużo bardziej trudne wyzwanie.

Rywalką poznanianki była bowiem piąta rakieta świata, czyli Elina Switolina (WTA 5). Linette jednak zaskoczyła całe środowisko tenisowe, gdyż gładko pokonała Ukrainkę i awansowała do III rundy najbardziej prestiżowego turnieju świata w tenisie.

Pewna wygrana Polki w pierwszym secie

Początek spotkania w wykonaniu Magdy Linette był troszkę nerwowy. Widać, że Polka miała duży respekt do duży wyżej notowanej rywalki. W pierwszym gemie nasza tenisistka przegrała swoje podanie, ale już w kolejnym wygrała serwis Eliny Switolinej, szybko otrząsając się po nieudanym otwarcia meczu.

W kolejnych gemach poznanianka zdecydowanie przejęła inicjatywę na korcie. Udało jej się wygrać w sumie aż cztery gemy z rzędu, doprowadzając do stanu 4:1. Polka grała pewnie, a jej niektóre zagrania był wręcz spektakularne, bowiem nasza zawodniczka potrafiła posyłać skróty tuż za siatkę i również często celowała idealnie w linie.

Switolina była w stanie w trakcie tej partii urwać jeszcze dwa gemy, ale ostatecznie Linette wygrała pierwszego seta 5:3, co rozbudziło apetyty polskich kibiców.

Wspaniałe zwycięstwo Magdy Linette i awans do III rundy Wimbledonu

Druga partia nie była już łatwa dla naszej zawodniczki, jak pierwsza. Elina Switolina zaczęła udowadniać, że nie bez przypadku jest piątą zawodniczką rankingu WTA. Gra długo toczyła się gem za gem, bowiem żadna z tenisistek nie chciała oddać swojego podania.

Ta sztuka udała się Magdzie Linette w dopiero w dziewiątym gemie. Polka wyszła na prowadzenie 5:4 i królowała na krocie już do końca spotkania. Kolejne rozdanie również padło jej łupem i ostatecznie w drugim secie nasza tenisistka wygrała 6:4, a w cały meczu 6:3, 6:4.

To było bardzo ciekawe spotkanie stojące na wysokim poziomie, choć potrwało tylko nieco ponad godzinę. Trzeba przyznać, że Ukrainka co prawda miało nieco słabszy dzień, ale to przede wszystkim Polka prezentowała się na korcie znakomicie i wywierała dużą presję na bardziej utytułowanej rywalce.

Dzięki temu zwycięstwo Linette awansowała do III rundy Wimbledonu i wyrównała swój najlepszy wynik na tym turnieju, bowiem do tego samego etapu na londyńskich kortach udało jej się dotrzeć w 2019 roku. Kolejną rywalką Polki będzie Hiszpanka Paula Badosa Gibert (WTA 33). Poznanianka tym samym dołączyła do Igi Świątek, która również jest już w III rundzie.