Swiatsportu.pl
Jakub Majerski igrzyska

ATTILA KISBENEDEK/AFP/East News

Majerski bardzo blisko medalu igrzysk. 20-latek z piątym miejscem i rekordem Polski

31 Lipca 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Jakub Majerski piąty w finale olimpijskim! Polak w swoim debiucie na igrzyskach był zaledwie o 0,2 s od medalu, ale na pocieszenie ma nowy rekord życiowy i nowy rekord Polski. Złoto zgarnął Caeleb Derssel, który został nowym rekordzistą świata.

  • Jakub Majerski zajął piąte miejsce w olimpijskim finale na 100 m stylem motylkowym

  • Polak igrzyska olimpijskie zakończył z nowym rekordem życiowym

  • Złoty medal zdobył Caeleb Dressel, który jest nowym rekordzistą świata

Jakub Majerski od początku rywalizacji na olimpijskim basenie prezentował się bardzo dobrze. 20-latek w eliminacjach na 100 m stylem motylkowym popłynął z czasem 50,97 s, co dało mu trzeci wynik w stawce, ale także nowy rekord życiowy i rekord Polski.

W półfinale nie było już tak dobrze. Majerski w połowie stawki był siódmy, ale na drugie 50 metrów rzucił się do ataku. Ostatecznie zajął trzecie miejsce w swoim wyścigu i awansował do finału z siódmym czasem - 51,24.

Projekt bez tytułu - 2021-07-30T131821.977

Nie żyje Alegna Osorio Mayari. Młoda zawodniczka została trafiona młotem w głowę

CZYTAJ DALEJ

Jakub Majerski piąty w olimpijskim finale

20-latek nie był stawiany w gronie faworytów do medalu, ale zapowiadał, że w finale celem dla niego będzie nowy rekord życiowy. Jednocześnie uspokajał po półfinale, że zawsze pierwsze 50 metrów w jego wykonaniu jest nieco gorsze, a w drugich rzuca się na ścianę.

Finał od początku mocno rozpoczął wielki faworyt do złota Amerykanin Caeleb Dressel, ale tuż za nim plasował się Węgier Kristof Milak. Majerski tak jak zapowiadał, pierwszą część dystansu przepłynął nieco słabiej i zajmował szóste miejsce.

Po nawrocie prowadził Dressel, który o długość ramion wyprzedzał już rywali i wpadł na metę z nowym rekordem świata, który teraz wynosi 49.45. Drugie miejsce zajął Milak z rekordem Europy - 49.68, a podium uzupełnił Szwajcar Noe Ponti - 50.74.

Majerski był o 0,2 s od olimpijskiego podium. 20-latek zajął piąte miejsce, ale tak jak zapowiadał, ustanowił nowy rekord życiowy - 50,92 s, który jednocześnie jest nowym rekordem Polski.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Wielki występ polskiej sztafety. Rekord Europy i pewny awans do finału, Biało-Czerwoni faworytami do medalu

  • Aby uniknąć którejś z potęg, Polscy siatkarzy muszą wygrać grupę

  • Władysław Kozakiewicz grzmi. „Niech spojrzy w lustro i zobaczy, czy jest dobrym człowiekiem”