Marcin Najman Żródło: Fame MMA/YouTube

Marcin Najman ostro zaczepił Zbigniewa Bońka. Padły przekleństwa, El Testosteron nie wytrzymał

21 Marzec 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Marcin Najman w ostrych słowach próbował uciszyć na Twitterze Zbigniewa Bońka. „Zibi” wyraził kontrowersyjne zdanie na temat Krzysztofa Głowackiego, który w sobotę przegrał starcie o mistrzowski pas federacji WBO z Lawrence'm Okolie. „El Testosteron” był oburzony reakcją prezesa PZPN i zdecydował się odpowiedzieć na nią za pomocą przekleństw.

  • Krzysztof Głowacki przegrał starcie o mistrzostwo świata z Lawrence'm Okolie w VI rundzie
  • Według Zbigniewa Bońka dla polskiego pięściarza był to "wyjazd po kasę"
  • Na to stwierdzenie prezesa PZPN w ostrych słowach zareagował Marcin Najman

Krzysztof Głowacki w sobotę zmierzył się z Lawrence'm Okolie, a stawką ich starcia był pas mistrza świata federacji WBO w wadze junior ciężkiej. Nasz pięściarz przegrał tę walkę przez nokaut w VI rundzie i nie potrafił poważnie zagrozić rywalowi.

Nie wszyscy tę przegraną przyjęli jako sportową porażkę. Dla Zbigniewa Bońka „Główka” przystąpił do pojedynku dla łatwego zarobku. Teza prezesa PZPN spotkała się z falą krytyki, a w obronę zawodnika z Wałcza wziął m.in. Marcin Najman, który ostro odpowiedział „Zibiemu”.

Zbigniew Boniek skrytykował Krzysztofa Głowackiego

Prezes PZPN lubi wygłaszać śmiałe tezy i nierzadko dotyczą one innych dziedzin, niż piłka nożna. Tym razem Zbigniew Boniek postanowił podważyć chęci sportowej rywalizacji Krzysztofa Głowackiego, dla którego ostatnia walka miała być okazją do „zarobienia łatwych pieniędzy”.

Paulo Sousa powiedział o najsłabszym punkcie reprezentacji Polski. Paulo Sousa powiedział o najsłabszym punkcie reprezentacji Polski. "Jest na niskim poziomie"Czytaj dalej

- Po prostu, to był wyjazd po kasę. Za duża różnica. Główka chciał przegrać z jak najmiejszym uszczerbkiem dla zdrowia i to się udało ... [pis.oryg.] - napisał na Twitterze Boniek.

Taka opinia prezesa nie pozostała bez odpowiedzi nie tylko użytkowników, ale również i znanych postaci boksu. Głowackiego w obronę postanowili wziąć m.in. Artur Szpilka, o czym dokładniej pisaliśmy dla Was tutaj oraz Marcin Najman, który nie przebierał w słowach.

Marcin Najman: Zbyszku, skończ pier***!

„El Testosteron” mówiąc delikatnie, nie mógł pogodzić się, że Zbigniew Boniek w tak stanowczy sposób wyraził swoją opinię na temat porażki Krzysztofa Głowackiego, która dla zawodnika faktycznie wydaje się być krzywdząca. Dlatego Marcin Najman postanowił zareagować.

- Zmierzch Bogów zawsze następuje choć każdy młody zawodnik tego nie bierze pod uwagę. Moim zdaniem Głowacki przegrał z wiekiem, a nie Okolim. Nie byłem wybitny, ale był okres, gdzie mogłem w walce dziesięć raz więcej niż teraz. Spotka to każdego. Bonito, Zbyszku, skończ pier***! [pis.oryg.] - odpowiedział Najman.

Nieco łagodnej odniósł się do tych słów Filip Jagiełło, czyli komentator i dziennikarz TVP Sport.

- To zupełne przeciwieństwo podejścia Główki. Nie było argumentów po prostu – napisał Jagiełło.

Trudno nie zgodzić się ze słowami dziennikarza TVP. Osoby interesujące się boksem, znają dokładnie Krzysztofa Głowackiego i jego podejście do rywalizacji. Jest to zawodnik w pełni oddany temu co robi, a adresowanie zarzutów o „wyjeździe po kasę” wydaje się być bardzo niestosowne. Cóż, wypada przytoczyć stare porzekadło, co u Polaka w sercu, to i na języku.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł