Swiatsportu.pl
Maria Andrejczyk medal licytacja

ALEKSANDRA SZMIGIEL/AFP/East News

Maria Andrejczyk przeszła operację. "Dziękuję za uratowanie barku"

22 Września 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Maria Andrejczyk była jedną z największych gwiazd reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich w Tokio. 25-latka zdobyła srebrny medal w konkursie rzutu oszczepem, a następnie podbiła serca kibiców, przekazując krążek na szczytny cel. Teraz nasza utytułowana zawodniczka zmuszona była poddać się operacji, co oznacza dla niej koniec sezonu.

  • Maria Andrejczyk od kilku lat zmagała się z bólem barku po bolesnej kontuzji, której doznała jeszcze w 2016 roku

  • Wicemistrzyni olimpijska z Tokio poinformowała w środę, że jest już po operacji kontuzjowanego barku

  • Andrejczyk przekazała, że ten sezon już się dla niej zakończył. Zabieg zakończył się jednak sukcesem

Maria Andrejczyk oficjalnie zakończyła już starty w tym sezonie. Wszystko z powodu operacji, której poddała się wicemistrzyni olimpijska z Tokio. Nasza oszczepniczka od kilku lat borykała się z kontuzją barku.

Projekt bez tytułu - 2021-09-02T094651.578

Nowe informacje ws. przyszłości Vitala Heynena. Dostał zaskakującą ofertę

CZYTAJ DALEJ

Maria Andrejczyk przeszła operację barku

Maria Andrejczyk przekazała kibicom, że zakończyła już starty w tym sezonie. Wicemistrzyni olimpijska z Tokio za pomocą mediów społecznościowych poinformowała, że przeszła operację barku. Od 2016 roku Andrejczyk miała problem po pęknięciu obrąbka stawu barkowego. 

- To już serio - mam wakacje. Dziękuję za uratowanie mojego barku po raz kolejny Przemysławowi Lubiatowskiemu z Rehasport. Łapka też zapracowała na odpoczynek - przekazała Andrejczyk na Facebooku. 

25-latka w spokoju może oddać się wypoczynkowi i rehabilitacji. Za nią jeden z najlepszych sezonów w dotychczasowej karierze. Mimo problemów z barkiem zdołała osiągnąć świetne wyniki.

Maria Andrejczyk w maju podczas zawodów w Splicie ustanowiła nowy rekord Polski. Oszczep posłała na odległość 71,40 m! To nie tylko najlepszy rzut w historii Polski, ale także jeden z najlepszych rzutów w historii świata.

Polce zabrakło tylko 88 cm do rekordu świata! Ten należy do legendarnej Barbory Spotakovej. Czeszka osiągnęła aż 72,28 m. W dziejach żeńskiego rzutu oszczepem dalej rzucały tylko wspominana Spoktakova, oraz Kubanka Osleidys Menendez (71,70 m)

Szczyt formy Marii Andrejczyk przyszedł w Tokio, gdzie kolejny raz, mimo bólu, powalczyła pięknie o zwycięstwo. Polka w finale konkursu olimpijskiego zdobyła srebro i przegrała jedynie z Chinką Shiying Liu. W stolicy Japonii nasza reprezentantka posłała oszczep na odległość 64,61 m. 

Przed Andrejczyk sezon obfitujący w ważne imprezy

Maria Andrejczyk do startów powróci już w kolejnym sezonie. Ten zapowiada się wyjątkowo intensywnie, bowiem lekkoatletów czekają dwie wielkie imprezy. W dniach 15-24 lipca odbędą się mistrzostwa świata w Oregonie, natomiast od 11 do 22 sierpnia zawodnicy będą rywalizować w mistrzostwach Europy w Monachium.

Rok szkolny w pełni, więc przyszedł czas na sprawdzian z Wiedzy o Sporcie. Zobacz, jak sobie poradzisz.

Pytanie 1 z 15

Na jakiej wysokości znajduje się linia pola karnego na boisku do piłki nożnej?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Nowe informacje ws. przyszłości Vitala Heynena. Dostał zaskakującą ofertę, wyjedzie z Polski?

  • Ogromne problemy klubu Polaków. Liga odebrała im wszystkie punkty, klub znalazł się na dnie

  • Małgorzata Glinka nie chce Vitala Heynena w żeńskiej kadrze. Wolałaby „najlepszego trenera na świecie”